Mytrip/Lingus změna odletu

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Milo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 05. 2022, 13:26
Stav: Offline

Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od Milo »

Zdravím a prosím o radu.
V pátek odlítáme se ženou do Chicaga, letenky kupovány přes Mytrip.de. Praha - Dublin, Dublin - Chicago a zpět (konec v Berlíně)
Náhodně se teď kouknu na stránky Aer Lingusu a koukám, že let z Prahy je zrušen, respektive úplně zmizel, protože z Dublinu do Chicaga to poletí dřív.
Mytrip mi o tom poslal info na konci dubna, akorát na starej mejl a já si toho samo nevšiml.
Aer Lingus mi bylo řečeno, že mi nemůžou pomoct, že musim požádat Mytrip. Mytrip mi řekli, že mi nemůžou pomoct, že mi to můžou akorát celý zrušit. Alternativní let z Prahy do Chicaga mi prej dát nemůžou. Mám si koupit jinou letenku s někym jinym a dostat se do Dublinu, což nakonec udělám.. ale fakt nemám nárok na jakoukoli kompenzaci nebo tak něco? Bohužel se s nima nemůžu hádat, protože fakt nevim, na co můžu či nemůžu mít nárok.
Díky!


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od alesesl »

No jo no. Co se da delat. Myslim, si ze neodletite. Mytrip to za vas nevyresi. To je prodejce dobry tak akorat kdyz jde vsechno v pohode a nejsou zadne zmeny. Jedine kontaktovat aerolinku a pozadat je o pomoc, letet do Dublinu treba o den driv, zaplatit si hotel a pak letet tim letem co mate. Anebo pozadat mytrip o refund a koupit si novou letenku, anebo neletet. Meli jste to koupit pres aerolinku rovnou, a ta by problem vyresila za Vas. Kdy Vam prislo upozorneni od mytripu? Pokud je to min nez 14 dni pred odletem, tak mate narok na kompenzaci. Pokud vic jak 14 dni, tak mate smulu proste.

Milo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 05. 2022, 13:26
Stav: Offline

Re: Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od Milo »

Diky pane, je to vicemene jak rikas. Dopadlo to tak ze jsem zrusil celou letenku, budu minus 30 Eur skrzeva Mytrip poplatek. Ruzny rezervace v Chicagu mi snad pozere pojisteni. Dalsi varianty letet driv a podobne nebyly realny:)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od Globik »

alesesl píše:
11. 05. 2022, 16:55
No jo no. Co se da delat. Myslim, si ze neodletite. Mytrip to za vas nevyresi. To je prodejce dobry tak akorat kdyz jde vsechno v pohode a nejsou zadne zmeny. Jedine kontaktovat aerolinku a pozadat je o pomoc, letet do Dublinu treba o den driv, zaplatit si hotel a pak letet tim letem co mate. Anebo pozadat mytrip o refund a koupit si novou letenku, anebo neletet. Meli jste to koupit pres aerolinku rovnou, a ta by problem vyresila za Vas. Kdy Vam prislo upozorneni od mytripu? Pokud je to min nez 14 dni pred odletem, tak mate narok na kompenzaci. Pokud vic jak 14 dni, tak mate smulu proste.
Já měl třeba naposledy letenku přes agenturu (Expedia) na léto 2019, bylo to z důvodu, že ani jedna aerolinka mi sama nenabídla takto poskládanou letenku. Díky bohu, že naposledy v létě 2019. Desítky dobrovolných i nedobrovolných storen a změn, řešených v době pandemie, nedovedu si představit s agenturami.
Milo píše:
11. 05. 2022, 21:55
Diky pane, je to vicemene jak rikas. Dopadlo to tak ze jsem zrusil celou letenku, budu minus 30 Eur skrzeva Mytrip poplatek. Ruzny rezervace v Chicagu mi snad pozere pojisteni. Dalsi varianty letet driv a podobne nebyly realny:)
Tak to je drsný, že aerolinka zruší let a agentura nevrátí poplatek... :twisted:
I když, pamatuju že jsem si koupil ve Sluně lístek na koncert, ten zrušili a poplatek za předprodej mi Sluna nevrátila. Akorát to bylo v jiné době, dnes bych očekával jinou vstřícnost.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od MarcosFT »

Občas se dá dovolat a domluvit něco kloudného, ale 9 z 10ti případů je fakt na nic. Koupil bych nové letenky, napsal mytrip mail že chceš refund a po 14ti dnech, kdy stejně neodpoví, udělal chargeback. Tak bys ušetřil i těch 30E.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od MarcosFT »

Tak to je drsný, že aerolinka zruší let a agentura nevrátí poplatek... :twisted:
I když, pamatuju že jsem si koupil ve Sluně lístek na koncert, ten zrušili a poplatek za předprodej mi Sluna nevrátila. Akorát to bylo v jiné době, dnes bych očekával jinou vstřícnost.
Oni to snad mají v T&C, se kterými souhlasíš při platbě, takže se proti tomu nedá nijak bojovat...Proto jsem po 14ti dnech, kdy peníze nepřišly na platební metodu, dělal chargeback. To funguje skvěle, alespoň v případě kreditky u UCB (bohužel jediná věc, co u Taliánů funguje :D :D )

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mytrip/Lingus změna odletu

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:
12. 05. 2022, 14:24
Tak to je drsný, že aerolinka zruší let a agentura nevrátí poplatek... :twisted:
I když, pamatuju že jsem si koupil ve Sluně lístek na koncert, ten zrušili a poplatek za předprodej mi Sluna nevrátila. Akorát to bylo v jiné době, dnes bych očekával jinou vstřícnost.
Oni to snad mají v T&C, se kterými souhlasíš při platbě, takže se proti tomu nedá nijak bojovat...Proto jsem po 14ti dnech, kdy peníze nepřišly na platební metodu, dělal chargeback. To funguje skvěle, alespoň v případě kreditky u UCB (bohužel jediná věc, co u Taliánů funguje :D :D )
T&C jestli jsou proti zakonu, jsou neplatne. A zakon rika, vraci se vsechno.


Odpovědět