Zatajení destinace?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od Globik »

hafi píše:
23. 03. 2023, 14:32
Btw ad palubní vstupenky - nevím, jak to má Finnair, ale teď mě překvapil TAP, že dává jeden boarding pass pro dva navazující lety.
AF to má stejně.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od Globik »

Na baggage tag jsou samozřejmě všechna letiště, kde se přestupuje plus destinace.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od hafi »

z tohoto pohledu by byl lepší klasický check-in, kde tam tag lepí agent a už se ti to nedostane do ruky. Zvláště kdybys ho nenápadně nějak informoval, aby spolupracoval, bylo by to asi snazší.

Alternativně pokud máte dostatek času v Helsinkách, tak jde odbavit bagáž jen tam, vyzvednout si ji a tam znova odbavit.

Pak ještě nevím, kdo u vás v domácnosti drží doklady 18letého...ale když mu rekneš ať si veme doklady pro cesty do Helsinek, pojede s OP. A pas může mít někde, kde ho nenajdete.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od zbozivulekral »

pepa007 píše:
23. 03. 2023, 20:09
Děti jsou velký, 16 a 18 let. Pokud udělám on-line checkin a pošlu jim boarding pasy jen na první leg, tak se to nemají jak dozvědět, ne? Při baggage drop off se tiskne etiketa až do JFK? Jestli jo, tak tam vidím největší riziko. A pasy a ESTA bude někdo kontrolovat už ve Vídni? Aerolinku ESTA vůbec nemusí zajímat, ne?
No, bacha aby je nenapadlo prozkoumávat booking reference...

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od honzeek1 »

pepa007 píše:
23. 03. 2023, 20:09
Děti jsou velký, 16 a 18 let. Pokud udělám on-line checkin a pošlu jim boarding pasy jen na první leg, tak se to nemají jak dozvědět, ne? Při baggage drop off se tiskne etiketa až do JFK? Jestli jo, tak tam vidím největší riziko. A pasy a ESTA bude někdo kontrolovat už ve Vídni? Aerolinku ESTA vůbec nemusí zajímat, ne?
na BP mas cislo letenky a kod rezervace, pod nim zjistis uplne vse, pokud budes aktivne chtit...


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od hafi »

ale když to udělá před tím, tak to v pdf může změnit na cokoliv jiného, tedy rezervace nebude dle toho dohledatelná. A zůstane to jen skryté v kódu, což už vyžaduje velkou snahu rozluštit.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od pepa007 »

kód rezervace neznají a BP dostanou na letišti, resp. budu je mít v mobilu já. hledat to asi aktivně nebudou. moje největší obava je velkej tag JFK na kufru, takže se asi domluvím že baggage drop-off půjdu udělat sám.

a pak se taky obávám aby se někdo aktivní třeba na security nezeptal na destinaci... ale pokud se nemýlím, tak by mělo všechno probíhat stejně jako kdybychom letěli do HEL.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od loupeznik »

Moje čerstvá zkušenost s Finnairem je, že při online odbavení na více letů sdružují BP do jednoho mailu/pdf.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od loupeznik »

...asi by to teda šlo v nějakým pdf editoru střihnout na dva samostatný BP.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od HighFlyer »

loupeznik píše:
27. 03. 2023, 15:07
...asi by to teda šlo v nějakým pdf editoru střihnout na dva samostatný BP.
Nebo vytisknout 2x a jeden z nich upravit (ustrihnout segment HEL-JFK).

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od Mailand »

Letel jsem VIE-HEL-VNO a dostal jsem na check-inu dva BP, ale bylo to par roku zpatky.
Letos v breznu VIE-LIS-PDL s TAP a taktez jsem dostal 2 BP.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od pepa007 »

Boarding passy mám v mobilu, jsou samostatný pro kažej let a není na nich poznat že mají navazující. Takže ty můžu klidně nesdílet. Na baggage dropoff zkusím jít sám, pošlu je zatím napřed. Takže pokud to neprokecne někdo na security, tak si myslím že by to mohlo klapnout.

Každopádně dnes se dozvíme jak to dopadlo, stay tuned :D A díky všem za rady!

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od hafi »

u baggage drop-off by to možná být problém nemusel, ale teď ve FNC s TAPem jsem sice měl online check-in, ale šel jsem na přepážku (jen baggage drop-off nebylo) kvůli odbavení zavazadel a donutili mě tam dotáhnout i ostatní spolucestující.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od Globik »

hafi píše:
29. 03. 2023, 11:46
u baggage drop-off by to možná být problém nemusel, ale teď ve FNC s TAPem jsem sice měl online check-in, ale šel jsem na přepážku (jen baggage drop-off nebylo) kvůli odbavení zavazadel a donutili mě tam dotáhnout i ostatní spolucestující.
Níže popsané sice nebylo na přískoku, ale přímo na TATL letu z Kanady do UK, nicméně jsme měli OLCI, byli jsme na dvou rezervacích a moje žena měla jen příručák. Když jsem já s dětmi podávali kufry, ptali se mojí ženy zda taky cestuje a chtěli po ní pas. Na můj dotaz, co kdyby tak s námi nebyla, řekli že by jí vyvolali v gatu.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Zatajení destinace?

Příspěvek od loupeznik »

hafi píše:
29. 03. 2023, 11:46
u baggage drop-off by to možná být problém nemusel, ale teď ve FNC s TAPem jsem sice měl online check-in, ale šel jsem na přepážku (jen baggage drop-off nebylo) kvůli odbavení zavazadel a donutili mě tam dotáhnout i ostatní spolucestující.
To samý jsem měl na odletu z Prahy (s Finnairem). Chtěli vidět každého cestujícího (včetně cestovního dokladu), kterému se odbavovalo zavazadlo i když jsme všichni měli OLCI.
Že to ututlá až na gate, Pepovi moc šancí nedávám, Čekal bych, že bude muset přiznat barvu nejpozději na pasové kontrole v HEL.


Odpovědět