Poměrně neznámí prodejci na Kayaku

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Poměrně neznámí prodejci na Kayaku

Příspěvek od Globik »

Hodilo by se mi koupit OW letenku na let ANA z NRT do HNL. Potřebuju letět právě s ANA, protože syn chce letět ve Flying honu. Ještě před pár týdny byly OW letenky za jen o trochu víc než 1/2 RT. Teď jsou na kdykoli za výpalné (cca 3300 USD), přestože ostatní aerolinky (JAL, HAL, DL) mají OW letenky pod 500 dolarů. Kayak mi nabídl letenky u Cheapflightsfares za 675 USD na osobu plus poplatek za kufry (ten poplatek za kufry je IMHO podvod jako u kiwíků), což je cena pořád moc vysoká, ale zlomková oproti nákupu přímo u aerolinky nebo třeba u renomované Expedie. Btw. při nákupu na edreams je tam cena 316 dolarů na let s Hawaiian, což je momentálně normálně nedosažitelné.
Moje otázka zní: Je to vše v pořádku, při nákupu získám booking code a můžu s ním s aerolinkou komunikovat (zjistit skutečnou bagáž zadara, udělat si seating,...) nebo se jedná o spekulaci na budoucí cenu nebo podobný soft podvod nebo skutečný podvod?
Předem děkuji a kdyby se zúčastnili i důchodci z prodejen, budu tuplem potěšen :)

Globik
Kapitán
Kapitán

Re: Poměrně neznámí prodejci na Kayaku

Příspěvek od Globik »

Ještě bych chtěl upřesnit: Nechce se mi ve dvou osobách letět s ANA, protože mají na všech letech v economy konfiguraci sedadel 3-3-3 nebo 3-4-3. Hawaiian, JAL i Delta mají 2-3-2 nebo 2-4-2, radši bych letěl s nimi (o šířce sedačky JAL v Dreamlineru nemluvě). Ale když jsem se devítiletého syna zeptal, ať si vybere, zda je pro něj důležitější letět ve A380, resp. ve Flying honu nebo se svést Šinkansenem, tak si vybral A 380 honu. Každý normální kluk se chce svést třístovkou v Šinkansenu a on radši A380 Flying honu...

hafi
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od hafi »

tipnul bych, že nedošlo k update cen, tj. to v nějakém kroku před platbou nebo nejpozději v rámci platby kixne. Samozřejmě varianta podvodu je též možná, ale spíše ve smyslu, že nastane ten první bod, ale platba projde, eticket nepřijde a napíšou ti, že se bohužel změnila dostupnost během platby a že ti samozřejmě vrátí prachy (jen to bude nějaký čas trvat, odrbou tě o nějaký smluvní poplatek, atp.)

btw co je flying hon?

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od whiskey »

ANA ma specialne kamuflaze na kazdej zo svojich A380, podla toho ich volaju anglickojaponskym "flying honu". Velrybu na jednom, na druhom korytnacku, na tretom uz si nepamatam co je.

Btw, preco chlapca nezoberies aj na A380 aj na shinkansen? Instant father of the year! ^:)^

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
15. 05. 2024, 08:42
ANA ma specialne kamuflaze na kazdej zo svojich A380, podla toho ich volaju anglickojaponskym "flying honu". Velrybu na jednom, na druhom korytnacku, na tretom uz si nepamatam co je.

Btw, preco chlapca nezoberies aj na A380 aj na shinkansen? Instant father of the year! ^:)^
Honu není japonsky, ale havajsky. Kareta obrovská česky. Na všech třech strojích je honu (žádná velryba). Jedna zelená, druhá tyrkysová, třetí oranžová. Létají jen mezi Naritou a Honolulu (během pandemie létaly japonský domestic).

Vezmu ho na oboje, ale chtěl jsem se honu vyhnout, protože seating 3-4-3 a protože cena :)

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:
15. 05. 2024, 09:17
Honu není japonsky, ale havajsky. Kareta obrovská česky. Na všech třech strojích je honu (žádná velryba). Jedna zelená, druhá tyrkysová, třetí oranžová. Létají jen mezi Naritou a Honolulu (během pandemie létaly japonský domestic).

Vezmu ho na oboje, ale chtěl jsem se honu vyhnout, protože seating 3-4-3 a protože cena :)
a takto mile deti, vznikaju hoaxy. sypem si popol na hlavu :)

Odpovědět