SkyEurope

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

SkyEurope

Příspěvek od Katy »

Ahoj lidi. Nevíte, jak to vypadá s prodejem letenek SkyEurope? Včera jsem se na Ruzyni dívala po nějakým stánku, ale nic jsem neviděla. Na stránkach SkyEurope jdou rezervovat, jen pokud má člověk kartu s možností placení přes internet - což nemám; nebo tam odkazují na telefonní linku 14Kč/min (to je na Slovensko nebo co).
Taky jsem se někde na jejich stránkách dočetla, že není potřeba letenka, že stačí vědět jakési číslo. Ale když budu letenku potřebovat jako důkaz, že jsem někam letěla, jsou schopni mi jí vydat?


Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Vypadá to že jsi úplná začátečnice, takže nejdříve je vhodné si přečíst třeba tento odkaz, pokud něco nepochopiš, tak pak se teprve pozeptej....

http://www.ryanair.com/site/CZ/faqs.php

Podobné otázky a odpovědi najdeš i na SKY v horní liště....

Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

Máš pravdu, jsem úplný začátečník. Nicméně stránky SkyEurope jsem navštívila ještě předtím, než jsem sem psala, a nejsem z nich moudrá příliš. Píšou tam, že si člověk může objednat letenku přes cestovku, ale nikde nevidím seznam oněch CK. Mezi kontakty ČR ještě není, je tam pouze číslo na drahou rezervační linku. Díky za odkaz na RyanAir, ale chtěla jsem spíš zkušenost někoho, kdo už tady SkyEurope kupoval (když údajně prodali za první týden v ČR 10 tis. letenek).

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Například ze statistik společnosti Ryanair vychází že zhruba 98 % zákazníku si kupuje letenku přes internet, tj. pomocí platební karty, takže nevidí důvod nabízet jakékoliv jiné varianty kromě koupě přes telefon...

Nákup přes internet je snadný, pokud člověk vlatsní platební kartu. Pokud ji nevlastníš, tak už předem můžeš zapomenout na super výhodné inzerované letenky. Jelikož pokud ji budeš kupovat jakýmkoliv jiným způsobem, vždy budeš platit více.

Nevím jak konkrétně SKY, ale třeba lety se SMART si můžeš zakoupit u Student Agency či GTS. Možná že třeba v tuto chvíli ta možnost není si zakoupit letenky od SKY v CK, ale pravděpodobně ji v ČR v budoucnu asi nabízet budou právě pro zákazníky, kteří nevlastní platební kartu, nebo internetu nedůvěřují. Takovýchto lidí se u nás nachází mnoho a tak u nás CK zažívají zlatý věk.

Další možností je si ji zakoupit přes Tebou již zmíněné Call centrum. Ta cena za minutu je účelově takto vysoká, aby zaplatila operátora, který se Ti bude věnovat. Zadarmo dnes ani kuře nehrabe.

Já osobně jsem letenku nikdy nekupoval jiným způsobem než pomocí on-line nákupu přes web, takže zkušenosti s jinou možností nákupu ani nemám.

Popravdě řečeno, nízkonákladové letecké společnosti o zákazníky kteří nenakupují online na webu ani velký zájem nemají a tak se jejich potřebám nevěnují, jelikož vědí že tyto lidé je nespasí a nestanou se jejich věrnými zákazníky.

Nejsnadnější pro Tebe bude, když řekneš komukoliv kdo vlastní vhodnou platební kartu pro nákup na netu, aby Ti letenku zakoupil. Tím si ušetříš jakékoliv starosti a zároveň peníze investované do telefonátu na Call centrum, či za poplatek za zprostředkování koupě u CK.

Dnes má platební kartu téměř každý kdo má účet u nějakého finančního ústavu, takže věřím že takového člověka kolem sebe určitě najdeš a letenku Ti zakoupí...

aviator
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 04. 12. 2005, 20:12
Stav: Offline

Příspěvek od aviator »

Katy: Mám pro tebe tip, systém www.letuska.cz už podporuje letenky nízkonákladových společností vč. SkyEurope. Zaregistruješ se na webu, vytvoříš si rezervaci a zaplatíš na některé z poboček. Možná to bude dražší než klasická online rezervace a platba kreditkou.

Samozřejmě že low-costy schválně podporují internetový prodej. Ten je nejvýhodnější ve výsledku pro všechny strany. Řekl bych, že každá banka ti cca do týdne potřebnou kartu vystaví.

Good luck :)


Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

Díky za všechny tipy. Zkusím znásilnit spořitelnu, aby mi ke kartě zařídili placení přes internet :? , a když to nevyjde tak tu letušku.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

Při rezervaci přes telefonickou linku lze zaplatit letenky v hotovosti na pobočkách Komerční banky.

Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

Hm, už mi zdražili letenku na cestu tam, to si snad zarezervuju už zítra, aby mi nezdražili i zpáteční cestu.
Nevíte někdo, jak to funguje s tou papírovou letenkou, kterou podle nich nepotřebuju?

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

Katy píše:Nevíte někdo, jak to funguje s tou papírovou letenkou, kterou podle nich nepotřebuju?


Žádná papírová letenky není :)

Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

A dostanu aspoň nějaký potvrzení o zaplacení :?:

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Po zaplacení ti na e-mail přijde potvrzující e-mail s revervačním číslem. To si vytiskni (nebo nejlépe celý e-mail) a ukážeš při odbavení (pokud by nestačil pas).

Mělo by to stačit i jako doklad, jako doklad případně po průletu poslouží i boarding passy.

Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

Bohužel to bude potřebovat profesor ve Francii jako doklad, že jsem tam byla od-do :(

wombatek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 64
Registrován: 22. 03. 2006, 13:12
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

doklad

Příspěvek od wombatek »

Pro účely daňové postačí doklad o zaplacení, faktury neposílají. Pro diety apod. finančáku vždy postačí boarding passy, takže snad i panu profesorovi.
:shock: A co se net plateb týká, Spořka u nových karet toto primárně blokuje, po souhlasu klienta může uvolnit, u dřív vydaných karet zatím beze změn. Variantou může být i extra karta na platby na netu (k témuž účtu). A pozor na diakritiku v rezervaci resp. u držitele karty, Káťo !! 8) :lol:

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: doklad

Příspěvek od Luko2 »

wombatek píše: A pozor na diakritiku v rezervaci resp. u držitele karty, Káťo !!


To by mě zajímalo jakej problem jsi měl s diakritikou. Pokud jsi už nějakou platbu u SKY prováděl, tak by jsi věděl, že diakritiku Ti to ani napsat nedovolí...

Takže takovou formulaci věty by jsi dohromady ani nemohl dát.

Ve výše uvedených příspěvcích se KATY jednoznačně ptá na praktické infomace kolem průběhu rezervace lidí, kteří již platbu u této společnosti prováděli...

wombatek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 64
Registrován: 22. 03. 2006, 13:12
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

diakritika

Příspěvek od wombatek »

Netvrdím, že s diakritikou byl problém u SE (tam jsem opravdu neměl a vše běželo vždycky rychle a bez zádrhelu), ale možná jsem chtěl generelně upozornit, že to bývá problém u některých jiných LCC websites, například mě naposledy v říjnu u Easy. Takže se omlouvám za možná off topic, pane počítači, ale IMHO to k tomu patří a pokud to někoho zajímá, nemusí psát znovu. 8)


Odpovědět