Nákupy letenek

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Nákupy letenek

Příspěvek od skater »

Poradí mi nějaký zkušený letec, kde nejlevněji nakupovat letenky? Vím, že tu je spousta zkušenějších hledačů než jsem já....Jedná se mi o letenku Praha - San Jose (Costa Rica) v březnu 2007 (pobyt cca 21 dnů).

Dík za pomoc


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Do te doby bych jeste nic nekupoval. Urcite bude hodne nabidek a akci, kde se budou dat letenky poridit za skvelou cenu.

Ja bych zacal neco hledat a kupovat tak v rijnu-listopadu tohoto roku.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Modifikoval bych poněkud dotaz:

Jaké používáte webové vyhledávače letenek? Jedná se mi hlavně o ty multisites (nebo jak se to správně jmenuje) - tj. aby to vyhledávalo podle stejných parametrů na mnoha různých webech (Orbitz, Travelocity, Opodo...) - něco jako je http://www.mobissimo.com/

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

Koukal jsem, že do San Jose lítá z Německa Condor - www.condor.de , který má občas dobré nabídky, rezervovat letenku ale jde teď jen do listopadu 2006. Doporučuji sledovat na podzim sledovat jejich nabídku.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Dík za rady....nejlevněji mi vychází KLM/Martin Air kolem 23 tis. vč. tax (ale přestup Miami/Orlando/Dallas - nutno tranzitní vízum), nejpohodlněji Iberia - přestup jen Madrid, ale cena hodně nad 30 tis. Condor to bere přes Havanu...Jak je to s tranzitním vízem na Kubě - je potřeba?
Budu rád i za další tipy kde hledat...

Milan


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

skater píše:Dík za rady....nejlevněji mi vychází KLM/Martin Air kolem 23 tis. vč. tax (ale přestup Miami/Orlando/Dallas - nutno tranzitní vízum), nejpohodlněji Iberia - přestup jen Madrid, ale cena hodně nad 30 tis. Condor to bere přes Havanu...Jak je to s tranzitním vízem na Kubě - je potřeba?
Budu rád i za další tipy kde hledat...

Milan


Tak zatím mám nejlepší cenu PRG-SJO-PRG s Air France 30.3.07-22.4.07 za 24.5 tis. vč. tax. Vymyslí někdo levnější? bez USA...

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

skater píše:Jak je to s tranzitním vízem na Kubě -
Milan


neco o vstupnich podminkach na Kubu tady
http://www.bongobongo.cz/svet/kuba.html

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Neví nikdo jestli když si rezervuju letenku na www.easyjet.com a vyjede mi tam cena je to konečná cena nebo se k tomu něco připočte?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Skybob píše:Neví nikdo jestli když si rezervuju letenku na www.easyjet.com a vyjede mi tam cena je to konečná cena nebo se k tomu něco připočte?


Má zkušenost s EZY je ta, že to je cena konečná..Mohu jen doporučit....

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

:D tak to jem rád.A nevíš jaký éro lítá z Prahy na Stansted ? A319 nebo 737 (easyjet)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Skybob píše::D tak to jem rád.A nevíš jaký éro lítá z Prahy na Stansted ? A319 nebo 737 (easyjet)


na 99% A319

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Ok, a nemá ještě nikdo info o letišti Stansted? dá se tam snadno zabloudit?

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Skybob píše:Ok, a nemá ještě nikdo info o letišti Stansted? dá se tam snadno zabloudit?


Stanstad je v pohodě, zabloudit se nedá...http://www.stanstedairport.com/

P.S.: "nikdo" NENÍ stejné slovo jako "někdo" - u tebe je to bohužel pravidlo... :shock: :wink:

letenky.95
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 06. 2006, 23:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od letenky.95 »

Stansted je OK zabloudit se dá všude ale myslím že tam žádné problémy nebudou. Tom

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Jj, STN je poměrně jednoduchý letiště 8) ...ale že bych ho měl nějak v oblibě, to se říct nedá - co se týče letadel, tak člověk na nic jinýho než na EasyJet a Ryanair téměř nenarazí, hlavní terminál (ač získal architektonické ocenění) se mi moc nelíbí a cesta do centra Londýna vlakem trvá dlouho a stojí 15 GBP :x To bych radši letěl na LGW - přijde mi to tam hezčí (aspoň ten jižní terminál - severní neznám) a je tam i víc zajímavých letadel (ikdyž těch EasyJetů je tam taky požehnaně :) )

Koupě letenek u EZY je naprosto bez problému, suprové jsou kalendářní přehledy cen...Co mi vadí je ale to, že pokud neplatím Visou Electron, zaplatím ještě nějaký další poplatek (např. za Mastercard je 220 CZK)


Odpovědět