Jak se vyhnout Smartwingsu?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Jak se vyhnout Smartwingsu?

Příspěvek od dider »

Neplanovane potrebuji letet oneway druheho nebo tretiho srpna z Terstu do Prahy za nejake rozumne penize. Jedina moznost ktera mne napadla je letet se Smartama z Benatek. Risk je ale mozne velke delay. Napadlo mne jeste letet s CSA z VCE nebo LJU ale cena kolem 9-10tis je moc.

Nenapada nekoho jine reseni? Mne napadlo letet s NE z Bergama ale to je moc daleko. Asi se Smartum nevyhnu.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Alitalia primo z Terstu via FCO, 311EUR (s propadnutim zpatecky).

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ja nasel na strankach http://www.flyairone.it/en/ let z TRS - FCO okolo 85 EUR one-way i s taxama a z Rima do PRG s NE nebo SW se da dostat taky za neco slusnyho.

Tak se tam koukni.

Kdyz letis Air One, muzes ziskat take mile na Star Alliance.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

Ještě by šlo spojení s oklikou přes Londýn:

Terst - Londýn-Stansted (Ryanair)
Londýn-Stansted - Praha (easyJet)

Ryanair stojí 3-4 tisíce.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Diky za odpovedi, libil by se mi ten AirOne(bych se rad proletel CRJ-ckem) ale asi to bude prece jenom ten SW. A prave kuli cene. Vychazi to na cca 90EUR a jajsem byl ochoten dat tak 160 ale nic jineho jsem nenasel a do Bergama je to daleko. Ono to az tak urgentni neni a ja potrebuji byt v patek rano v PRG. No a sna kdyz Smarti maji letet ve ctvrtek kole 14:00 tak do patku rana se do PRG dostanu.

Ted koukam jeste je moznost letet Condorem za 72EUR do MUC. Prilet je v 9:00 a pak vecer jede bus do PRG primo z apt. To bych si udelal daytrip v MUC a snad i udelal i nejake fotky.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

dider: Být Tebou, jdu do toho Condoru, v MUC je fajn...

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

a co tak vlak

Příspěvek od bubo »

vim, ze to je letecky server, ale co tak vlak:
8:17 z Udine (coz je kousek od Terstu) do Vidne, tam jsi 13:49 a potom 15:33 dal do prahy, prijezd 19:52. Cena by mohla byt okolo 100 EUR (odhaduju).
Moc letadel nenafotis, ale zase na druhou stranu prejzd Alp vlakem je skoro srovnatelny s preletem eroplanem v male vysce (mam vyzkousene oboje). A ted me bijte do hlavy, aviatici !

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

no hele zajimavy napad....je to nejake ECko? treno di italia :)

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

dider píše:no hele zajimavy napad....je to nejake ECko? treno di italia :)


Podle Idos.cz EC32 první vlak (povinná rezervace) a potom EC70 :). A cena prý 101 Eur podle Jizdenka.cz :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

dalsi tvoji moznosti by bylo letet z Rijeky, coz te tak blizko Triestu linkou

Your itineraryOutbound flight: Rijeka (RJK) to Munich (MUC) - X3 6237
Dep. 8:25 - Arr. 9:35
Wed, 02 Aug 06
1 Adult

64.49 €

Taxes and fees
23.95 €
Total price
88.44 €

https://www.hlx.com

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak nakonec prece jenom letim Smartama (odlet je 13:40 a to mi docela vyhovuje, ten vlak byl moc brzo rano)...letenka stala 70EUR a v pripade ze nebudu mit odvoz tak vlak z Terstu do Mestre stoji 7EUR. No aposledni mesic letel SW Benatky ve ctvrtek bez spojovani s delay do hodiny tak snad budu vecer v PRG.

Kazdopadne dik za vsechny rady....trochu mne stve ze nepoletim nejakou aerolinkou nebo letadlem co jsem neletel ale tak snad jindy.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak uz jsem zpatky, SW skoro na cas, moc jsem to nesledoval ale maximalne 20min, urcite sme nemeli idealni koridor kuli pocasi, let byl celkem opruz. Turbolence start-pristani, catering dali jen prvnim peti radam. Jinak VCE je moc hezke letiste, jsem ale nic nefotil protoze jsem nejak nestihal a na letiste jsem dorazil jen taktak.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

zajimavy postreh s tim cateringem - jenom prvnich 5 rad - to jsou ti, co dali za letenku vic nebo proste vic jidel nebylo ? jestli si pamatuju, tak pred par mesici se snazili reklamou rict, ze jsou jedina LCC, ktera dava catering na palube. Nebo si to pamatuju blbe ?

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

dider píše:no hele zajimavy napad....je to nejake ECko? treno di italia :)


nevim, co to jezdi ted, ale v letech 2000, 2001 to jezdil vlak srovnatelny s nasima ECckama. Takze naprosto v pohode. Jednou jsem jel i jejich normalnim vlakem a ten byl taky srovnatelny - s nasima beznyma rychlikama ;-) ale dost vlakovych reci.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

bubo píše:zajimavy postreh s tim cateringem - jenom prvnich 5 rad - to jsou ti, co dali za letenku vic nebo proste vic jidel nebylo ? jestli si pamatuju, tak pred par mesici se snazili reklamou rict, ze jsou jedina LCC, ktera dava catering na palube. Nebo si to pamatuju blbe ?


Možná se po prvních pěti řadách musela posádka kvůli turbulencím taky připoutat a nemohla běhat s vozíčkem po letadle....


Odpovědět