Nejlevnější letenka jakou jste kdy koupili

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

katarina píše:Takže na objasnenie pre niektorých...Ja som tých 25 leteniek nekupovala len pre seba a tie termíny i kombinácie som si zvolila práve preto, že niekto nevie, či sa bude mocť uvoľnit z práce a letieť do Portugalska v polovici alebo na konci januára...
Myslím, že ste mali dosť času vybrať si, čo ste chceli, akcia bežala od štvrtka, ja som si ju všimla cca. o 15.00, bookovať som začala asi od 19.00 (asi polovicu) a zvyšok na druhý deň doobeda. V minulej akcii 0,01 som si kúpila len 1 letenku BTS - HHN a potom ma to mrzelo.
Len tak mimochodom, všetko to boli lety cez Frankfurt (Porto a Faro), resp. Stockholm (do Paríža), žiaden cez Stansted.
A aby ste si ešte mohli zanadávať, tak som si zarezervovala aj tzv. poistné letenky, nakoľko mám osobnú skúsenosť s tým, ako Ryan vo februári 2007 zrušil, resp. preložil o dva dni let z Fezu do Lutonu (údajne pre snehovú búrku). Vďaka tomu prepadla letenka do BUD, a ja som musela zháňať náhradnú a oveľa drahšiu. Tak som si pre istotu urobila záložný plán: OPO - HHN - BTS 29.1.2008 a aj HHN - BTS 30.1.2008 (keby náhodou z Porta 29.1. zrušili let).


Katarína, ved sa nejeduj, ak si dobre čítala moje príspevky tak som na Teba nenadával... a mimochodom... v tejto akci som nekupoval žiadne letenky. riešil som to v minulej akcií, pretože v zime to nie je až taká zábava ale začiatkom októbra je v Porte ešte príjemne teplo. takže tak ad ten STN :)


katarina
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 17. 07. 2007, 09:07
Stav: Offline

Příspěvek od katarina »

To context:
Ja sa vôbec nejedujem, len objasňujem - pre niektorých...Bola som len prekvapená (až pobavená), ako ste sa mnohí do mňa pustili.
Verim, že v Porte je príjemnejšie v októbri, ale nebudem čakať, či bude alebo nebude nabudúce v akcii. Ja som zvyknutá na zimné termíny a aspoň sa vyhnem zástupu turistov.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

katarina píše:To context:
Ja sa vôbec nejedujem, len objasňujem - pre niektorých...Bola som len prekvapená (až pobavená), ako ste sa mnohí do mňa pustili.
Verim, že v Porte je príjemnejšie v októbri, ale nebudem čakať, či bude alebo nebude nabudúce v akcii. Ja som zvyknutá na zimné termíny a aspoň sa vyhnem zástupu turistov.


Tak ak berieš môj komentár ako "pustenie sa do Teba" tak sa Ti opravedlňujem, ak som sa Ťa nejakým spôsobom dotkol...

masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Příspěvek od masterview »

[

Rim by lepsi nebyl, protoze tam by te na noc vykopli z letiste - CIA se myslim na noc zavita...[/quote]

No tak to mam kliku, ze jsem pro nocleh vybral STN 8) . Puvodne jsem chtel nekam jinam, ale kdyz z AOC to lita jenom obden a ja muzu byt pryc jenom jednu noc, tak jsem to musel kombinovat s GRO. Z ty se sice lita do hodne cilu, ale z tech "hodne cilu" jsem se musel dostat jeste vecer na STN (protoze STN :arrow: AOC leti rano). Ten CIA byl asi nejlepsi cil, moc na sever jsem nechtel, kdyby bylo spatny pocasi a zpozdeni nebo zruseny let, tak by mi nemusel navazovat dalsi spoj, proto jsem volil jih Evropy. Prece jenom, listopad nekde ve Svedsku nebo Finsku uz neni jistota pocasi.

michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Příspěvek od michalpavlik »

z webu flyertalk.com vyberam:

Indeed, I have booked 104 flights to date. I shall be booking more later.

I booked no less that 76 seats on one flight - LPL-DUB! One for myself an 75 made up names who obviously have no intention of checking in, just to ensure a bit of extra leg room ;).



Ide o uryvok z debaty o ryanairovych lacnych letenkach. Zaroven dokazuje ze v ich lietadlach bolo daleko viac "free seat" nez len 1 alebo dve.

Tymto len chcem poukazat na to ze uchmatnut si nieco, ked je zadarmo, nie je specificky ceskoslovensky fenomen, ako to ludia (aj na tomto fore) zvyknu casto hovorit...


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

michalpavlik píše:z webu flyertalk.com vyberam:

Indeed, I have booked 104 flights to date. I shall be booking more later.

I booked no less that 76 seats on one flight - LPL-DUB! One for myself an 75 made up names who obviously have no intention of checking in, just to ensure a bit of extra leg room ;).



Ide o uryvok z debaty o ryanairovych lacnych letenkach. Zaroven dokazuje ze v ich lietadlach bolo daleko viac "free seat" nez len 1 alebo dve.

Tymto len chcem poukazat na to ze uchmatnut si nieco, ked je zadarmo, nie je specificky ceskoslovensky fenomen, ako to ludia (aj na tomto fore) zvyknu casto hovorit...

ano, to je celosvětový fenomén..v kterém ale československá reprezentace dlouhodobě obsazuje přední příčky v mistrovství světa:-)

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

V této souvislosti se jenom divím, že se někomu chce kupovat si letenky na 76 lidí na jeden let, že si s tím dá tu práci - to musí strávit půl dne nad on-line bookingem FR - tahle představa je pro mě k nepřežití :lol:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

Orus-x píše:V této souvislosti se jenom divím, že se někomu chce kupovat si letenky na 76 lidí na jeden let, že si s tím dá tu práci - to musí strávit půl dne nad on-line bookingem FR - tahle představa je pro mě k nepřežití :lol:

mimochodem, to stojí přeci dost peněz na platbě kartou, ne?nebo jde zadat 76 lidí?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

euroflyer píše:
Orus-x píše:V této souvislosti se jenom divím, že se někomu chce kupovat si letenky na 76 lidí na jeden let, že si s tím dá tu práci - to musí strávit půl dne nad on-line bookingem FR - tahle představa je pro mě k nepřežití :lol:

mimochodem, to stojí přeci dost peněz na platbě kartou, ne?nebo jde zadat 76 lidí?

Za 1. to lze zaplatit najednou jako jednu platbu za vsechny lidi. Teda nevim, zda zrovna 76 lidi, ale platil jsem jednou asi 6 lidi a v pohode a za 2., pri platbe Visou Electron se neplati zadne poplatky... :wink:

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Argil »

euroflyer píše:mimochodem, to stojí přeci dost peněz na platbě kartou, ne?nebo jde zadat 76 lidí?

Při akci "No taxes, no charges, no fees" se poplatky za kartu neučtují :wink:

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Argil píše:Při akci "No taxes, no charges, no fees" se poplatky za kartu neučtují :wink:

Poplatky za platbu platebni kartou se uctuji stale stejne pri jakekoliv akci, vcete tech jednocetovych. Za jeden cent to tudiz mohou koupit pouze osoby vlastnici Visa Elektron.

Maximalne pro 25 osob lze nakoupit letenky pri jedne platbe, což znamena že ten kdo jich koupil 76, se musel ctyrikrat otocit.

michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Příspěvek od michalpavlik »

Luko2 píše:
Argil píše:Při akci "No taxes, no charges, no fees" se poplatky za kartu neučtují :wink:

Poplatky za platbu platebni kartou se uctuji stale stejne pri jakekoliv akci, vcete tech jednocetovych. Za jeden cent to tudiz mohou koupit pouze osoby vlastnici Visa Elektron.


Nie, ryanair v pripade "no taxes, no charges" akcii (zatial boli tri, a vsetky v tomto roku) neuctuje ani poplatky za platbu kartou, bez ohladu na to ci islo o kreditnu Visu alebo debetnu Elektron, pripadne akukolvek inu.

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Argil »

Luko2 píše:[Poplatky za platbu platebni kartou se uctuji stale stejne pri jakekoliv akci, vcete tech jednocetovych. Za jeden cent to tudiz mohou koupit pouze osoby vlastnici Visa Elektron.

Maximalne pro 25 osob lze nakoupit letenky pri jedne platbe, což znamena že ten kdo jich koupil 76, se musel ctyrikrat otocit.


Znova opakuji: Při akci "No taxes, no charges, no fees" se poplatky za kartu neučtují :wink:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

letenky v akcii som platil VISA Electron (0), mimo akcie je poplatok za platbu "normálnou" VISA kartou 6 EUR.

marsalek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 21. 03. 2007, 10:31
Stav: Offline

Příspěvek od marsalek »

VIE - CGN EUR 1,- (all incl.)
CGN - VIE taky EUR 1,-

Nabidka St. Nichlaus od Germanwings pred Vanoci 2002 nebo 2003.

Kaja


Odpovědět