Nejlepší vyhledávač letenek

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Punkrac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 05. 2014, 20:11
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Punkrac »

matrix se mi líbí, ale jaký poplatek si pak účtuje travel agent za vystavení letenky?


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Airbus380 »

Punkrac píše:matrix se mi líbí, ale jaký poplatek si pak účtuje travel agent za vystavení letenky?


Asi se zeptám jako těžký amatér, ale jak on ten matrix vlastně funguje? Když tam najdu cenu, kterou normálně nenajdu, co s tím mám dělat? :D Za svůj letecký život totiž nakupuju téměř výhradně přímo na stránkách aerolinek, tak nevím...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od flyingblue »

Airbus380 píše:
Punkrac píše:matrix se mi líbí, ale jaký poplatek si pak účtuje travel agent za vystavení letenky?


Asi se zeptám jako těžký amatér, ale jak on ten matrix vlastně funguje? Když tam najdu cenu, kterou normálně nenajdu, co s tím mám dělat? :D Za svůj letecký život totiž nakupuju téměř výhradně přímo na stránkách aerolinek, tak nevím...


Kdyz tam najdes cenu, tak dojdes za prodejcem, predlozis mu ten seznam a on Ti rekne, zda je to validni a za kolik Ti to proda :-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od hafi »

řešil jsem kdysi podobný problém několikrát

1) lety Smartwings - dlouhodobá chyba v matrixu, kdy nabízí nejnižší třídu, ačkoli v ní není (a často nikdy nebylo) žádné volné místo.
2) double open jaw 4 segmenty v jednom směru, kde existovala přímnější varianta s méně přestupy, expedia a další nacházeli dražší cestu s ušetřením jednoho přestupu. Po vyzkoušení mnohého to nakonec správně našel a prodal Orbitz.
3) matrix našel cenu pro default místo prodeje = místo odletu, což v daném případě nebyla ČR. Podařilo se za danou cenu koupit na stránkách registrovaných v dané zemi.
4) podobné, ale matrix nakombinoval, co žádné vyzkoušené stránky v dané zemi nakombinovat za danou cenu neuměly - nejspíš matrix opoměl nějaké fare restrictio, které se mi nakonec asi i podařilo vysledovat.

hostercz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 12. 2012, 17:27
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od hostercz »

Skiplagged! :-bd


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Pan Am »

hostercz píše:Skiplagged! :-bd


"website search is currently unavailable"

hostercz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 12. 2012, 17:27
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od hostercz »

Funguje dočasně pouze v aplikaci na mobil. Stránky momentálně nefungují kvůli žalobě podané United Arlines. Zkoušel jsem to na telefonu a našlo mi to hodně zajímavé ceny, vyhledává to na známém principu hidden city..

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od MEA »

jdr píše:Google má vynikajúcu novú funkciu, o ktorej nikto nevie
http://style.hnonline.sk/digital-132/go ... vie-622352
https://www.google.de/flights/

som myslel, že to bude niečo odveci, ale len námatkovo som dal VIE-FRU a je 339e co je uplne vpohode cena!

xcooper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 02. 2015, 10:46
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od xcooper »

Ahoj,

chtěl jsem vás jen poinformovat o tom, že u nás na http://www.azair.cz teď už (konečně :) ) můžete zadávat počty cestujících na úvodním formuláři a ve výsledcích pak uvidíte cenu rozpočítanou (včetně práce s takovými poplatky jako má třeba Easyjet - na rezervaci, ne na pasažéra).

Počty jsou pak předávány do bookingu (ať už k airline nebo k prodejci), takže by to celé mělo být pohodlnější.

Rádi uslyšíme vaše postřehy a třeba i nápady na zlepšení - buď tady jako DM nebo na info _at _ azair.cz

Tom (AZair)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Matrix

Příspěvek od Globik »

Matrix má "dvojí metr": Pokud si zadám RT letenku na pevná data, let zpět nesmí být později, než 330 dní ode dneška. Pokud ale v měsíčním kalendáři zadám zpátečku, tak let zpět může být klidně i za rok a půl.
Možná by někdo dokázal vysvětlit důvod.


Odpovědět