Nejlepší vyhledávač letenek

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Night fly »

flyingblue píše:
Night fly píše:Uz se to tu v minulosti probiralo. Letenky nalezene v Matrixu vystavi jakykoliv letenkar ci libovolna cestovka, ktera vystavuje letenky. Pod jakym kodem dopravce bude letenka vystavena je pro potreby FFP irelevantni, podstatne je, aby ti vyhovovala cisla letu. Pochybuji ovsem, ze by OK mela codeshare na letu AF operovanem 380.


Pro ucely FFP musis hledat. Je jedno kdo letenku vystavuje, u FFP Skyteamu jdou mile podle toho, ci je to let (co je na letence). Pokud si spravne pamatuju, tak u *A se zase pocita, ci letadlo leti (metal).


Jasne, myslel jsem to stejne: rozhodujici jsou u ST cisla letu tj.jestli je ten-ktery let prodan jako OK 762 nebo AF 4905 (prikladmo); nikoliv to, ktera spolecnost letenku vystavila (=prvni tri cisla letenky). A ano, u *A rozhoduje tzv.metal rule, coz zejmena v pripade codesharu je docela osemetne a obcas celkem loterie, ponevadz oficialni prevodni tabulka nikde zverejnena neni.


Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Prochaine »

Díky za objasnění. Prostě se musím pokusit najít ten samý let operovaný jako DL, protože AF nedává na levné letenky 100% mil a často ani neuznají segment.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od flyingblue »

Prochaine píše:Díky za objasnění. Prostě se musím pokusit najít ten samý let operovaný jako DL, protože AF nedává na levné letenky 100% mil a často ani neuznají segment.


Staci Ti poridit si SkyMiles karticku :-)

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od rychlovka »

Night fly píše:Kazdy vyhledavac neco umi a neco ne. Ja posledni dobou pouzivam nejvic Matrix (matrix.itasoftware.com), z meho pohledu jeho nejvetsi slabinou je, ze neumi open-jaw. Ty si pak hledam na letusce. Stejne tak round-tripy jsou obcas problematicke (kombinace open-jaw a OW vychazi o polovinu levneji nez round-trip). Ale celkove mi Matrix vyhovuje asi nejvic.


Mohu se zeptat co znamená open-jaw.

Díky

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od persona »

http://en.wikipedia.org/wiki/Open-jaw_ticket

A na můj dotaz nezná nikdo odpověď? Prosím, prosím :-)


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Re:

Příspěvek od Night fly »

rychlovka píše:
Night fly píše:Kazdy vyhledavac neco umi a neco ne. Ja posledni dobou pouzivam nejvic Matrix (matrix.itasoftware.com), z meho pohledu jeho nejvetsi slabinou je, ze neumi open-jaw. Ty si pak hledam na letusce. Stejne tak round-tripy jsou obcas problematicke (kombinace open-jaw a OW vychazi o polovinu levneji nez round-trip). Ale celkove mi Matrix vyhovuje asi nejvic.


Mohu se zeptat co znamená open-jaw.

Díky


Navrat z jineho mesta nez kam letis pri ceste tam. Napr. PRG-LAX a zpet SFO-PRG. A jinak Matrix open-jaw umi, resp. za tu dobu uplynuvsi od citovaneho prispevku jsem na to uz prisel :wink:

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Přes multicity?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Night fly »

Tragedie_v_JZD píše:Přes multicity?


Presne tak. Open-jaw a o/w multicity mu jdou dobre, ale okruzni multicity porad neumi slusne nacenit.

cestacka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 03. 2011, 10:06
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od cestacka »

Chystam se na Novy Zeland a docela by me zajimalo, jak je mozne, ze se s zadnym vyhledavacem sama nedostanu na nizsi cenu, nez kterou ted maji Studentagency (nejaka akce s Korean) - cca 22-3 tis zpatecni z Vidne. Ani primo na strance Korean ani na matrixu mi nevychazi levneji...

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od beedat »

Já si nemůžu pomoct, ale Zéland za 22 tisíc je zadarmo, hned bych to bral a nehledal důvody, proč tomu tak je.
Níž s cenou se snad už ani dostat nelze.

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od proreo »

nebude to nejaka reklama na SA? na ich webe som nic v ponukach od Korean nenasiel. Vzhladom na ich divny system by som prispievatelke odporucil preklikat sa az do konca... :ugeek:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od persona »

Já si nemůžu pomoct, ale Zéland za 22 tisíc je zadarmo, hned bych to bral a nehledal důvody, proč tomu tak je. Níž s cenou se snad už ani dostat nelze.


Ale lze a několikrát byla cena výrazně nižší - např. červenec 2009 Royal Brunei z LHR za 14 700 Kč a červen 2009 Singapore Airlines z LHR do Aucklandu za 11 500 Kč. To je myslím rekord. To jen pro přesnost :-)

UPDATE: A nově v akci AirAsiaX za cca 15500 Kč (na jednom webu s levnými letenkami ;-) do Christchurch :-) Když koukám na ty ceny co mi na leden 2012 hážou vyhledávače (1205 GBP/1868 USD), žasnu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Globik »

persona píše:Revize: Nevíte prosím zda nějaký vyhledávač umožňuje najít a rezervovat multi-city o více než 6 letech (šikovné pro cestu po USA)? Kayak, Matrix i Mobissimo mají max. 6.

Jsi si jistý, že je to nutné? Mám pocit, že USA domestic OW je vždy 1/2 RT a tedy když si to koupíš na více letenkách (nebo i každý segment zvlášť), nemělo by to být dražší, než na jedné. Možná se ale mýlím. Nebo to děláš kvůli možnému zrušení letu ze strany airlines?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od Globik »

proreo píše:aj obycajna spiatocna letenka moze mat viac ako 6 segmentov... :lol: :lol: :lol:

To poněkud pleteš hrušky s jablky.

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od proreo »

Globík píše:Jsi si jistý, že je to nutné? Mám pocit, že USA domestic OW je vždy 1/2 RT a tedy když si to koupíš na více letenkách (nebo i každý segment zvlášť), nemělo by to být dražší, než na jedné. Možná se ale mýlím. Nebo to děláš kvůli možnému zrušení letu ze strany airlines?


mozno kvoli baggage rules. Na medzinarodnych itineraroch mas jeden kufor v cene (Delta).

Globík píše:To poněkud pleteš hrušky s jablky.


segment je segment... ja som si to nevymyslel :ugeek:


Odpovědět