Nejlepší vyhledávač letenek

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

to bych nebral za nějakou nekalou reklamu když se někdo výslovně zeptá a ty mu odpovíš jménem konrétní firmy :) něco jinýho je když sem někdo napíše "lidi podívejte se na www.p***l.cz je to výbornej vyhledávač letenek" :wink:


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

pepa007 píše:to bych nebral za nějakou nekalou reklamu když se někdo výslovně zeptá a ty mu odpovíš jménem konrétní firmy :) něco jinýho je když sem někdo napíše "lidi podívejte se na www.p***l.cz je to výbornej vyhledávač letenek" :wink:

No at koukam, jak koukam, zadnou letenku jsem tam nenasel :lol: :lol: :lol:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Night fly píše:Ja posledni dobou pouzivam nejvic Matrix (matrix.itasoftware.com), z meho pohledu jeho nejvetsi slabinou je, ze neumi open-jaw.


Update: Matrix open-jaw umi. Vice zde: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?p=55715#55715

signalizer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 08. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od signalizer »

bedny píše:mate nekdo tip na dobrej vyhledavac....? dik


http://airstop.cz/letenky/?partnerId=6

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Nejlepší vyhledávač letenek

Příspěvek od alesesl »

signalizer píše:
bedny píše:mate nekdo tip na dobrej vyhledavac....? dik


http://airstop.cz/letenky/?partnerId=6


no comment...!!!!!!!!!


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Prosím máte někdo opravdu zkušenost s matrixem (matrix.itasoftware.com), že to, co tam najdete, je schopen váš cestovní agent za tu cenu (+poplatek za vystavení) opravdu vystavit? Já s tím teď nějak bojuju, protože on to asi hledá nějak jinak a já to kvůli jistým výhodným podmínkám fakturace potřebuju vystavit zrovna od něj.

eery
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 07. 10. 2007, 00:29
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Příspěvek od eery »

outlier píše:Prosím máte někdo opravdu zkušenost s matrixem (matrix.itasoftware.com), že to, co tam najdete, je schopen váš cestovní agent za tu cenu (+poplatek za vystavení) opravdu vystavit? Já s tím teď nějak bojuju, protože on to asi hledá nějak jinak a já to kvůli jistým výhodným podmínkám fakturace potřebuju vystavit zrovna od něj.

nikdy jsem s tim problem nemel. Parkrat se stalo, ze nez to agent vystavil, tak byla dana trida vyprodana, ale pak uz to nenasel ani matrix

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

A co přesně si mu posílal za údaje? Stačí aerolinie a knihovací třída nebo tam musí být i to FARE CALCULATION - na první pohled to vypadá dost nepřirozeně... On mi teď vyjel letenku s Deltou, která má poslední segment let JFK-PRG s ČSA, jenže on mi to našel pod číslem DL (stejně jako ostatní segmenty) a mě to na matrixu vychází v kombinaci s kódem OK asi o 2,5 tis. levněji... no snad to tam procpeme :D

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Aha, tak mi řekl, že to udělat jde, ale nedoporučuje mi to, protože mi pak negarantují spoj a nepřeloží zavazadla... to mě překvapuje, když oboje je SkyTeam, potvrdili mi to i na infolince ČSA. že prej je to americká specialita...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:Aha, tak mi řekl, že to udělat jde, ale nedoporučuje mi to, protože mi pak negarantují spoj a nepřeloží zavazadla... to mě překvapuje, když oboje je SkyTeam, potvrdili mi to i na infolince ČSA. že prej je to americká specialita...


to je pekna blbost. Letel som este v 2004 z LAS via JFK (layover bol 11 hodin skoro, normalne som bol v meste za znamymi) a PRG do BTS, batozina prisla v pohode so mnou - naposledy som ju videl v LAS na security a potom az v BTS na pase. Letenka bola vydana CSA, prvy segment bol DL2050 (dokonca to bol este Song!), ktory CSA nemalo ako codeshare a no problem whatsoever. Interlining musi fungovat aj keby si mal letenku OK/KL/AF/DL. Zeby nekvalitne vyskoleny personal na infolinke?

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Právě se taky chci podívat na chvilku do města a batoh by mi k tomu dost vadil... Teď nevím, jestli risknout to přeložení (protože check-in ČSA ráno na JFK rozhodně nebude fungovat) nebo ještě hledat něco jiného

Tohle je letenka :

3 DL 063 L 22MAR 6 PRGATL HK2 1 1020 1630 *1A/E*
4 DL 047 L 22MAR 6 ATLSFO HK2 S 1855 2114 *1A/E*
5 ARNK
6 DL 426 L 04APR 5 LASJFK HK2 1 2245 0635+1 *1A/E*
7 OK 051 Q 05APR 6 JFKPRG HK2 4 1610 0620+1 *1A/E*

Nevím, jestli si to na infolince nepopletli s cestou tam, kde se bágl musí stejně vykládat... Mě to taky přijde divný, i s tím negarantováním přestupu... Zavolal bych na info Delty, ale tam jsou děsně nepříjemný, nemám rád, když mluvím s někým po telefonu anglicky a on to chce co nejdřív ukončit a kašle na to, že si cizinec....

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

outlier píše:Aha, tak mi řekl, že to udělat jde, ale nedoporučuje mi to, protože mi pak negarantují spoj a nepřeloží zavazadla... to mě překvapuje, když oboje je SkyTeam, potvrdili mi to i na infolince ČSA. že prej je to americká specialita...


povedal ti kravinu. DL a OK maju dohodu, ze batozinu budu "interline". Slovo "Interline" bude vytlacene aj na batozinovych listkoch.

Dolezite je , aby vsetky lety boli na jednej letenke, to aby keby nahodou ked meska prvy let a zmeskas druhy let, tak aby to bola ich starost ti najst alternativny druhy let.

Pre luggage interline ani lety nemusia byt na jednej letenke, dolezite je ale aby ti eletecke spolocnosti mali medzi sebou interline agreement.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Díky za info, mě se to zdá taky nesmyslné. To "interline" znamená, že si vzájemně dovolují kombinovat segmenty, ne? To mají i napříč aliancemi... Kde se dá zjistit, kdo s kým tu dohodu má?

snad se to nemůže lišit letiště od letiště, vždyť ČSA prodává spoustu letenek, na který navazujou Continental a Delta...

Na jedné letence by to bylo, viz výše, pak by tedy měli garantovat i spojení...

Snad dřív byly problémy, že nešel na některé kombinace ČSA vydávat e-ticket(pamatuju si u kolegu OK+CO pres EWR v roce 2006), nevím jestli to ještě platí...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Jo tak už mi i prodejce potvrdil, že to je ok, že se na to ptal u ČSA. :D Z toho plyne, že na infolinku je lepší vůbec nevolat, protože slečny toho obvykle vědí méně než vy :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Neda mi inak, ako citovat vlastny prispevok :twisted:

whiskey píše: Zeby nekvalitne vyskoleny personal na infolinke?


Odpovědět