Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Příspěvek od Smurfx »

persona píše:Smurfx et al. Velmi zajímavé - dnes jsem volal na české zastoupení KLM, abych si změnil seating na let 10. 6. s Northwest/KLM do JFK (Velikonoční akce) a ani oni to nebyli schopni provést - při zrušení místa a snahy vybrat nové sedačky (v Amadeovi) se to prý dané osobě vracelo na původní místa. Tak až na check-inu ve Frankfurtu...na letu je prý ještě asi 1/3 volných míst.

Předpokládám, že když je výchozím bodem Frankfurt (přes Amsterdam), nepotřebuji nic jiného než víza, která mám 2 roky a budou ještě 7 let platit. v Londýně mi na posledním letu do USA u Virginu v lednu tvrdili, že budu potřebovat nějaké další nové papíry, ale to se mi moc nezdá. Díky za radu.


Tak to máš nějaké zakleté. Mně šel udělat seating vždy bez problémů on-line i přes telefon.

Papíry žádné nové nepotřebuješ, pokud máš platné vízum a pas. Já letím do US na konci června také jen na vízum.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Příspěvek od persona »

Smurfx píše:
persona píše:Smurfx et al. Velmi zajímavé - dnes jsem volal na české zastoupení KLM, abych si změnil seating na let 10. 6. s Northwest/KLM do JFK (Velikonoční akce) a ani oni to nebyli schopni provést - při zrušení místa a snahy vybrat nové sedačky (v Amadeovi) se to prý dané osobě vracelo na původní místa. Tak až na check-inu ve Frankfurtu...na letu je prý ještě asi 1/3 volných míst.

Předpokládám, že když je výchozím bodem Frankfurt (přes Amsterdam), nepotřebuji nic jiného než víza, která mám 2 roky a budou ještě 7 let platit. v Londýně mi na posledním letu do USA u Virginu v lednu tvrdili, že budu potřebovat nějaké další nové papíry, ale to se mi moc nezdá. Díky za radu.


Tak to máš nějaké zakleté. Mně šel udělat seating vždy bez problémů on-line i přes telefon.

Papíry žádné nové nepotřebuješ, pokud máš platné vízum a pas. Já letím do US na konci června také jen na vízum.


Taky to nechápu, proč to nejde změnit - byl jsem v USA už třikrát na ještě řadu let platné vízum i pas, tak jsem se jen ujišťoval, co kdyby - principiálně není rozdíl mezi tím letět z Prahy, Londýna a Amsterdamu. Teď mě už jen čeká vyřizování visa free waiver a pasu pro tátu - ten si to v listopadu vyzkouší poprvé.

Globík: právě že to nechápu; lidem od Virginu jsem rozuměl perfektně a i když jsem jim říkal, že zřejmě myslí to, že i z Anglie a celé západní EU budou muset od března žádat o předběžné povolení ke vstupu (srovnání podmínek i pro západní Evropu, která dříve měla bezvízový styk), nechctěli to pochopit :) tak nevím, třeba to bylo nedorozumění na jejich straně

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Příspěvek od Globik »

Pravděpodobně jste si nerozumělii (věcně, ne jazykově) :wink:

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Příspěvek od Zlin142 »

persona píše:Předpokládám, že když je výchozím bodem Frankfurt (přes Amsterdam), nepotřebuji nic jiného než víza, která mám 2 roky a budou ještě 7 let platit. v Londýně mi na posledním letu do USA u Virginu v lednu tvrdili, že budu potřebovat nějaké další nové papíry, ale to se mi moc nezdá. Díky za radu.


Pokud máš vízum, tak se pro tebe NIC nemění, žádné další papíry nepotřebuješ a i přestože je ČR nyní ve Visa Waiver Programu nadále vyplňuješ bílý formulář I-94.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Příspěvek od persona »

Ano, ano, to jsem vše věděl, takže jediné logické vysvětlení je to, že mě zaměstanci Virginu považovali za někoho ze západní Evropy a upozorňovali, že od března se program předběžného souhlasu vztahuje i na tyto občany. :D


jemnice
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 16. 09. 2006, 16:58
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik

Příspěvek od jemnice »

Ahoj,

nevíte někdo jaké jsou limity (nebo příplatky) za zavazadla na lety do Mnichov-New York z té Velikonoční akce od NWA? Platí tam standartní podmínky podle webu NWA nebo je to tam nějak jinak?

Díky


Odpovědět