Do JAPONSKA za 12 000Kč

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Bambus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 12. 2008, 13:24
Stav: Offline

Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od Bambus »

Skvělé využití slábnouci Libry,
BA nabizí letenky od ledna do května na trase Mnichov - Tokyo za 441GBP.
Takže výlet za kvetoucími sakurami v březnu bude dobrým začátkem jara.
Celý článek o nakupování letenek je na http://iletenka.com/

Máte někdo tip, jak co nejlevněji prošmejdit Japonsko...Případně zkušenosti s Tokyem?


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od persona »

Bambus píše:Skvělé využití slábnouci Libry,
BA nabizí letenky od ledna do května na trase Mnichov - Tokyo za 441GBP.
Takže výlet za kvetoucími sakurami v březnu bude dobrým začátkem jara.
Celý článek o nakupování letenek je na http://iletenka.com/

Máte někdo tip, jak co nejlevněji prošmejdit Japonsko...Případně zkušenosti s Tokyem?


Ahoj, není to špatné, ale ani skvělé, letos na září se daly sehnat letenky Vídeň - Helsinki - Osaka za 8900 Kč.

O Japonsku existuje spousta zdrojů: Základní info je na wiki (překvapivě podrobné a aktuální, sekce wiki travel guide) a v průvodcích (jednoho jsem teď dostal jako dárek), podrobněji na webu Planet Tokyo a dalších. Obecně lze doporučit cestování s JR pasem - týdenní, dvoutýdenní, třítýdenní, je i mnoho regionálních síťovek. A minimálně 2 týdny, týden na Tokyo a týden na výlety šinkansenem. Mám to vše teoreticky nastudované, jen čekám až budou levné letenky v teplejším období a možná se tam taky dostanu v dohledné době pracovně, tak si Japonsko šetřím. :D Kdybych chtěl cestovat co nejlevněji, tak asi kempy nebu buňkové hotely (capsule hotels).

Bambus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 12. 2008, 13:24
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od Bambus »

Díky za tipy, no není to nejlevnější co kdy bylo, ale už tak to zní dobře a čert ví kam se teď ty ceny pohnou.
Mám vyhlídnuté poslední dva týdny v březnu, koukal jsem že teplota kolem 18 stupňů, takže počasí jako u nás.
Květiny by se měly stihnout a šinkanzen každopádně nevynechat...
Pokud bys to měl placené firmou, tak to by byla pracovní cesta jak se sluší a patří, mě se tam zatím nikdo vyslat nechystá tak si musím pomáhat jak umím:)

superkikina
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 12. 2008, 09:32
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od superkikina »

Rozhodně doporučuji zakoupení JR pasu, ceny dopravy jsou jinak v Japonsku značně vysoké (zakoupíš na www.dojaponska.cz), tripy si mužeš naplánovat sám (informace jsou na netu), nebo využít oranizovaný zájezd některé z mistnich cestovek (osobne jsem pouzil jen pro vylet na Fuji). Ubytování v Tokyu doporučuji v Oak Hotelu (čtyři zastávky - cca 5 minut - od Tokyo Station - hlavní železniční stanice, ze které jezdí Šinkanseny do celého Japonska), postele mají evropskou míru, ceny ucházející, příjemný personál, kousek na Ginzu. Mj. cigarety jsou levnější než u nás, před rokem cca o 10 %. Alkohol je dražší.
Ceny jídla a potravin jsou v Japonsku na evropské úrovni, samozřejmě nemyslím Ginzu atd.
Ubytování zejména v Hirošimě bych se snažil zajistit co nejdříve, jinak jsou ceny dost vysoké.
Z míst, které se dají dále navštívit doporučuji Nara, Kamakura, Osaka, Kjoto atd., do hor jsem nejel, byl jsem v Japonsku od 22.3.2008 do 30.3.2008 a počasí bylo super, nádherně kvetly sakury, průměr cca 16 stupňů.
Písni mě prosím PM, pošlu Ti odkazy na vyhladávání spojení v šinkansenech, kontakt na místní cestovky atd. (mám to jen v práci).
Škoda, že 100 jenů je cca teď cca 21 Kč, když jsem byl v Japonsku já bylo to o 5 Kč méně.
Přeji Ti vše nejlepší v novém roce.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od persona »

superkikina: s dovolením bych přesunul diskusi o cestování sem k Japonsku - ať nerušíme v letech na rok 2009.

cestuji výlučně k vůli poznávání nových zemí (mj. např. seznam letů pro rok 2008), létání mě sice také baví (nejpříjemnější způsob cestování), ale hlavním ůčelem je poznávání nových zemí, kultur, lidí atd. Nejedná se o spotterskou cestu.
Bohužel mám jen pět týdnů dovolené a další dovolené jsem měl již zajištěny, tak jsem mohl obětovat jen posledních 5 dní dovolené, a zajistil jsem si letenku (mj.198 liber od AirAsia od 12.10.2009 do 18.10.2009), proto v Kuala Lumpur jen na jeden den, pri důkladném plánování se dá i tak stihnout přinejmenším to podstatné. Mj. např. na Peking, Sydney, Tokyo atd. stačí bez problémů dva dny.


To je skvělé, dělám to stejně a chápu, že má člověk málo dovolené, ale stejně mi to přijde šílené - nebylo by lepší jet jeden rok na jedno nebo dvě místa a být tam déle? A nevěřím, že 2 dny stačí na Peking, Sydney a nemluvě o Tokyu - to musí být jen naprosté škrábnutí po povrchu - týden či spíše dva jako naprosté minimum jen pro rozkoukání se (v případě Tokya), pokud tedy člověk neabsolvuje jednodenní busový okruh. Byl jsem v létě v Paříži 3 týdny (předtím 3x po týdnu) a v Londýně dohromady asi taky 3 týdny a stejně ještě nemám projité všechno, co bych chtěl - a na mnohá místa se chci opakovaně vracet. Chci porovnávat různé restaurace a suši podniky (a rámen), zkoumat nabídku supermarketů, nakupovat na Ginze a v Akihabaře (několik hodin se toulat ve velkých fotoobchodech) včetně pozorování japonské módy a teenagerů, prozkoumat spoustu čtvrtí a rybí trhy - navštívit podstatné galerie, projet se na lodi v přístavu, trochu si užít místní metropolitní železniční síť (121 linek) viz http://www.jreast.co.jp/suica/area/tokyo/map.html :D , karaoke, pačinko, fetish-obchody, videopůjčovny, počítačové herny, prozkoumávat mangu a hodiny sedět v knihkupectví, užít si den nebo dva focení (včetně večerních neonů se stativem), pozorovat ruch dopravy a zažít tlačenici v příměstském vlaku (http://uk.youtube.com/watch?v=jMCc-cqsNSg) a to nezmiňuji možnost vyzkoušet na noc ubytování v ryokanu a buňkovém hotelu (to poslední mi ale asi nedovolí přítelkyně, pokud mi dá Tokyo jako dárek :D ) Nemluvě o návštěvě divadla kabuki, nó a bunraku, o architektuře. A to jsem ještě další věci mezmiňoval - tohle přece nejde stihnout za 2 dny....

Za přečtení stojí mimo jiné články Michaely Payeur: http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_zahr ... ranici_wag - jeden zde, ale v angličtině je toho daleko víc


okJET
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 06. 11. 2003, 20:57
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od okJET »

12000 je nadherna cena, skoda ze uz mam letenky a AY na brezen za 21000 :? .

Pro predstavu zde jsou ceny za JR pass http://www.japanrailpass.net/eng/en003.html. Cena za tyden je 28.000JPN coz je pri dnesnim kurzu necelych 6.000kc. Kdyz jsem na jare jel sinkanzenem z TYO do NGO platil sem 20.000JPN o/w takze se to kazdopadne vyplati. Pass plati na vsechny sinkanzeny krome Nozomi, ktery jezdi mezi Tokiem a Osakou takze se musite spokojit s "courakem" Hikari a Kodama. Kazdopadne JRpass koupit jeste pred odjezdem jelikoz v Japonsku se neprodava.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od Any »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s Japonskem. Plánujeme cestu na 3 týdny a přemýšlím, zda koupit zpáteční letenku do Tokia anebo přílet Tokio, odlet např. Osaka. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Šinkansen vychází na necelé 3tis., takže možná bude lepší peníze investovat do letenky, než se vracet?

Máte zkušenosti s počasím v červenci? Všude vyhrožují monzuny a znám jen jednoho člověka, který tam byl týden na začátku měsíce a prý to bylo ok.

Díky

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od nartym »

Any píše:Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s Japonskem. Plánujeme cestu na 3 týdny a přemýšlím, zda koupit zpáteční letenku do Tokia anebo přílet Tokio, odlet např. Osaka. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Šinkansen vychází na necelé 3tis., takže možná bude lepší peníze investovat do letenky, než se vracet?

Máte zkušenosti s počasím v červenci? Všude vyhrožují monzuny a znám jen jednoho člověka, který tam byl týden na začátku měsíce a prý to bylo ok.

Díky


Byl jsem tam 2x v cervenci a uplne v poho, obcas nejaka pehanka, ale zadny velky drama.

mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od mufik »

Any píše:Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s Japonskem. Plánujeme cestu na 3 týdny a přemýšlím, zda koupit zpáteční letenku do Tokia anebo přílet Tokio, odlet např. Osaka. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Šinkansen vychází na necelé 3tis., takže možná bude lepší peníze investovat do letenky, než se vracet?

Máte zkušenosti s počasím v červenci? Všude vyhrožují monzuny a znám jen jednoho člověka, který tam byl týden na začátku měsíce a prý to bylo ok.

Díky

Co se týče místa letů, je výhodné letět, např Tokyo a zpět z Osaky - cena letenky je prakticky stejná, jako s jedním místem odletu a příletu. V Japonsku jsme byli 3x (Air France, Lufrhansa a Finnair) a jako nejlepší se jeví Finnair - operuje jak Osaku, tak i Tokyo, velmi dobré přestupy v Helsinkách a je to nejrychlejší. Ceny letenek budou u hlavních dopravců asi podobné. Píšeš, že chcete na 3 týdny, tzn. poznávačku, proto se rozhodně vyplatí JR pass. Kupovat si jednotlivé jízdenky je dost drahé. Zajiťuje se již v Čechách a podrobnosti se dají najít na internetu. Jestliže plánujete pobyt cca 3 týdny, rozhodně doporučuji navštívit i ostrov Kjúšú. Je to krásný ostrov a stojí rozhodně za návštěvu, ať už lázně, největší kráter na světě Mont Aso, nádherná města atd. Na Kjúšú se dá přejet z Osaky tunelem nebo využít noční přejezd trajektem s příjezdem na místa ne severu ostrova, případně i letadlo. Vlak je však díky JR passu prakticky zdarma. Dále tento pass platí i na některé trajekty, lanovky, které doprace provozuje. V červnu a červenci bývá dost horko a vlhko i kolem Tokya. My jsme byli v květnu a září,, resp. i říjnu a dobré. Obecně mi Japonsko velice přirostlo k srdci a doufám, že se tam alespoň ještě jednou vrátíme.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od Any »

Super, díky oběma za odpovědi. Na JR Pass už jsem koukala a určitě si ho koupíme. Pokud jsem to správně pochopila, s ním se dostanu z Tokia do Osaky na 3h a zadarmo, bez dalších příplatků. Což mi přijde dost dobré.
Sleduji teď různé akce, tak doufám, že to klapne a poletíme :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od whiskey »

Any píše:Super, díky oběma za odpovědi. Na JR Pass už jsem koukala a určitě si ho koupíme. Pokud jsem to správně pochopila, s ním se dostanu z Tokia do Osaky na 3h a zadarmo, bez dalších příplatků. Což mi přijde dost dobré.
Sleduji teď různé akce, tak doufám, že to klapne a poletíme :)

JR Pass je fajn, dokonca si mozes zobrat miestenku na stanici zadarmo. Len si daj pozor, na Nozomi JR Pass neplati, len na Hikari a Kodama.

mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od mufik »

Any píše:Super, díky oběma za odpovědi. Na JR Pass už jsem koukala a určitě si ho koupíme. Pokud jsem to správně pochopila, s ním se dostanu z Tokia do Osaky na 3h a zadarmo, bez dalších příplatků. Což mi přijde dost dobré.
Sleduji teď různé akce, tak doufám, že to klapne a poletíme :)

Ještě pár doplnění: Jak již bylo psáno, je nutné dát pozor na výběr vlaku, ale vzhledem k frekvenci spojů, není žádný problém. Lístky + místenky na jednotlivé vlaky (u dálkových je povinné) se získají tak, že se JR passem zajde na nádraží do office JR a zde se vymění za již konkrétní jízdenky. Na dálkové vlaky je lepší a někdy i nutné zajít den dva předem, některé spoje mohou být vyprodané. Využití je možné samozřejmě na všech regionálních tratích, což může být výhodné i např v Tokiu a jeho okolí jako alternativa k některým cestám metrem. Jako další tip na využití je jet vlakem z Osaky do Kjota, nebo z Hirošimy na ostrov Miyajima, což je ostrov s lanovkou a vyhlídkou na celý záliv, historickými stavbami (mimo jiné s jednou z nejfotografovanějších památek Japonska a neskutečně drzými, volně žijícími jelínky :lol: . Ti jsou také v Naře.) Jde tam dojet i lodí, místní tramvají, ale vlak + trajekt provozovaný JR je v rámci JR passu). Jednoduše vzato - se s ním dá projet prakticky celé Japonsko i Narity do centra Tokya. Budeš-li mít zájem ještě o nějaké informace, napiš mi do SZ. Podotýkám, že neznám sever Japonska.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od MEA »

čo ti ja viem... mijadžima je dosť nudná komercia, najkrajšie v japonsku je podľamňa hokkaidó a región tóhoku (severná časť honšú) ale koľko ľudí, toľko chutí...

Tema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 01. 10. 2008, 14:21
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od Tema »

Japan Rail pass platí v Hiroshimě na hop on bus:
https://www.chugoku-jrbus.co.jp/teikan/meipurupu/en/

docela se to vyplatí.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Do JAPONSKA za 12 000Kč

Příspěvek od cocik »

Ja obdivuju, ze mate vsichni naladu na turistiku po Japonsku. Ja byl v JP asi desetkrat a vzdycky to dopadlo tak, ze zapadnu do prvni hospody a na zbytek pobytu mam velmi mlhavy vzpominky :D


Odpovědět