Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od outlier »

Nevíte někdo, jaká je nejlepší strategie na koupení letenky "kolem světa" se dvěma zastávkami? Potřebuju letět do S.Francisca a pak na Taiwan a nemůžu najít nic rozumného. Koupení na jednu letenku jsem nikde v matrixu nenašel pod 50 tis. a složit to z jednosměrných je asi ještě horší, SFO-TPE a TPE-PRG ještě jde, ale PRG-SFO je tragédie, protože do USA jsou jednosměrné dražší než obousměrné. Takže nejlevněji my zatím vyšli dvě zpáteční letenky, jenže to je dost šílené cestování a navíc to znamená v USA jít dvakrát přes imigraci a 4x si nechat brutálně přetočit čas.

Má někdo nějaký lepší nápad? Chtělo by to nějaký kompromis cena/délka cestování...


JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od JanoS »

Normalni 'letenku kolem sveta' nesezenes pod cca 44.000 CZK
A to je jete odlet z Londyna kam se musis nejak dopravit.
Takze pokud ti jde o finance chce na to jit jinak.

Jednosmerne letenky do SFO muzou byt zajimave z Londyna. Ten je velice dobry uzel na cestovani a vyhodne letenky. V breznu jsem nasel spoustu za cca. 9000 czk

Muj doporuceny routing:
a) zpatecka PRG-LON-PRG
b) oneway LON-SFO (air lingus) od 8600,- (pres Dublin)
c) oneway SFO-TPE (china airlines) od 13400,- (primo)
d) oneway TPE-LON (british airlines) od 13500,- (pres Hong Kong)

Ta jednosmerna do SFO je z dublinu jeste levnejsi (5500), ale tim ti to a) rozbije na dve jednosmerne.

Takze krome ty evropsky spojky na ostrovy te to bude stat 35500,- CZK
Vtipne je ze kazdy z tech 3 letu je v jine alianci (teda myslim :)

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od JanoS »

Dodatek:
Air lingus ti proda letenku PRG-SFO jednosmerne za zhruba 9300,- (11.3.)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od ziletka »

Podivej se tady http://www.gtstravel.cz/kolem-sveta/kol ... lepsi_cenu
Akorat nevim, zda ta cena neni pouze pro studenty.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od outlier »

Díky za tipy, začít z jiného hubu je dobrá idea. Možná to chce najít něco, kam přímo létá China nebo Ewa Airlines, které zdá se mají jednosměrky za rozumné ceny.

Sranda je, že na ten můj termín (duben) je zpáteční do SFO z PRG pod 14 tis. (Delta nebo KLM), takže skoro to navádí k tomu si nechat tu jednu cestu propadnout. Na největší problém vypadá segment TPE-PRG, tam mi to mimo jiné často házelo jednosměrky přes Peking, kde je ale bohužel třeba vízum.


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od poja »

ziletka píše:Podivej se tady http://www.gtstravel.cz/kolem-sveta/kol ... lepsi_cenu
Akorat nevim, zda ta cena neni pouze pro studenty.


to snad neni možný že by česká cestovka tak malo kradla??
nevim kolik stojej cesty pres pacifik ale bez nech se to urcite vleze do 15 + PRG
když už chces kolem sveta neni jednodušší si teda koupit zpátečky a dát si to teda třeba za měsíc druhym smerem když už to vyjde skoro stejne draho :wink:

jemnice
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 16. 09. 2006, 16:58
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od jemnice »

zkus air new zaeland udělat multistop booking, záleží na termínech, ale ceny jsou docela přijatelný (z londýna)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od outlier »

No nakonec jsem to koupil od Delty za 39, ale z TPE letím domu zase přes SFO. PRG-ATL-SFO zpáteční a pak SFO-TPE operated by China Airlines. Šlo to i asi o 2 tis. levněji, kdybych SFO-TPE dal s Evou, ale radši jsem to měl takhle jako jednu letenku - kvůli garanci přestupu a taky mílím do OK+.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od poja »

outlier píše:No nakonec jsem to koupil od Delty za 39, ale z TPE letím domu zase přes SFO. PRG-ATL-SFO zpáteční a pak SFO-TPE operated by China Airlines. Šlo to i asi o 2 tis. levněji, kdybych SFO-TPE dal s Evou, ale radši jsem to měl takhle jako jednu letenku - kvůli garanci přestupu a taky mílím do OK+.


můžu se te zeptat co z toho máš za ty peníze :shock:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od outlier »

Můžeš, není to trip for pleasure, prostě jsem takhle potřeboval cestovat. Neplatím to ze svých, nicméně jsem byl zainteresovaný na tom, aby cena byla nízká.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od Poly »

outlier píše:No nakonec jsem to koupil od Delty za 39, ale z TPE letím domu zase přes SFO. PRG-ATL-SFO zpáteční a pak SFO-TPE operated by China Airlines. Šlo to i asi o 2 tis. levněji, kdybych SFO-TPE dal s Evou, ale radši jsem to měl takhle jako jednu letenku - kvůli garanci přestupu a taky mílím do OK+.


Kdy letíš a na jak dlouho?

Já osobně bych na cestu do USA preferoval raději evropskou společnost. Jelikož chceš míle do OK+, tak bych volil Air France. Když jsem se tak díval na ceny letenek, tak prakticky od března se dá sehnat zpátečka z Prahy do San Francisca za 16000 Kč.

No a na tu otočku SFO-TPE bych nechal tu China Airlines, když jsem to hledal, tak je to taky okolo těch 16000 Kč.

Suma sumárum 32000 Kč.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe/nejlevněji PRG-SFO-TPE-PRG

Příspěvek od outlier »

Poly píše:

Kdy letíš a na jak dlouho?

Já osobně bych na cestu do USA preferoval raději evropskou společnost. Jelikož chceš míle do OK+, tak bych volil Air France. Když jsem se tak díval na ceny letenek, tak prakticky od března se dá sehnat zpátečka z Prahy do San Francisca za 16000 Kč.


Letím v dubnu. A s Deltou bylo to SF za cca 13500, to byla bomba cena... ta druhá část už tak výhodná nebyla


Odpovědět