expedia.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
dew
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 03. 2010, 14:47
Stav: Offline

expedia.com

Příspěvek od dew »

Zdravím.
Rád bych se vás zeptal, jestli nemáte někdo zkušenosti se stránkou expedia.com. Chci si na léto kupovat letenky z VIE do NYC, a mají je naprosto za výbornou cenu. Nevím ovšem, jestli to není nějaký risk, jestli je to důvěryhodný prodejce letenek, jaký je přístup k zákazníkovi v případě problémů, atd. Nechtěl bych potom zaplakat.
Za jakékoliv postřehy bych byl moc vděčný. Díky.


ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od ziletka »

Vse naprosto v pohode, hodne lidi tady na foru tam nakupuje letenky, niceho se neboj :wink:

Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Prochaine »

Také si myslím, že by zrovna u Expedie neměl být naprosto žádný problém. Ale osobně jsem zatím kupoval vždy přes weby leteckých společností..

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Spenlik »

Asi před dvěma týdny koupena letenka PRG-BOS přes expedii, žádnej problém, hlavně (oproti jinejm) bezproblémová platba českou platební kartou.

dew
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 03. 2010, 14:47
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od dew »

tak to jste me potesili. :)
diky moc, asi to tam zkusim. snad bude vse okey..


dew
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 03. 2010, 14:47
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od dew »

Jeste jedna vec, omlouvam se ze s tim porad otravuju..
Krome rozdilne nabidky, je jedno jestli obednavam z expedia.com nebo expedia.co.uk?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od spinar »

dew píše:Jeste jedna vec, omlouvam se ze s tim porad otravuju..
Krome rozdilne nabidky, je jedno jestli obednavam z expedia.com nebo expedia.co.uk?

Nekdy je tam rozdil v cenach. Ale jinak majitel je to stejny. A zkusenosti s Expedii jenom ty nejlepsi.

Provaz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 05. 2010, 22:49
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Provaz »

Zdravim Všechny,

měl bych dotaz ke společnosti expedia.com

Jaké karty k placení je možno použít? Mám učet u KB.

díky Pavel P.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od VanillA »

Ahoj, mám také KB a na expedii platím běžně s AmEX, Visa, MasterCard..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Globik »

Na britské Expedii se nedá zaplatit Visou od KB, možná ani jakoukoli jinou českou Visou.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Spenlik »

Globík píše:Na britské Expedii se nedá zaplatit Visou od KB, možná ani jakoukoli jinou českou Visou.


Visou od CSOB sem tam pred mesicem platil bezproblemu

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od padre22 »

Nic proti Expedii, kupoval jsem u nich letenky několikrát. Jak na americký, tak i na australský. Ale jednou jsem musel u nich letenku stornovat. A to se jim moc nelibilo :? Musel jsem párkrát volat do Států, pořád mě přehazovali na aerolinku s kterou jsem měl letět. Ta zas zpět na Expedii. Chyba byla u Expedie. No nakonec to klaplo, ale byla to fuška a ještě si strhli peníze. Připadalo mi jako by to bylo jejich první storno letenky kterou řešili :) Možná jsem měl jen smůlu na "blbou směnu". Storno jsem řešil z důvodu změny letového řádu dané aerolinky.

Závěrem : pokud u nich narazím na super cenu, jdu do toho. Pokud budou mít podobnou, raději letenky koupím u prodejce s dobrou referencí.

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od IL62 »

Minuly tyden jsem kupoval kolegini v praci letenku s Finnairem do Bangkoku pres expedii.com. Vse probehlo v poradku, ale dnes mi cela zdesena ukazovala vypis z uctu, kde ma castku spravne strzenou a pak tu samou castku v nezauctovanych operacich. (jeste 5 dnu po transakci) O to ma take snizeny diponibilni zustatek. Nastesti ma penez na ucte dostatek, ale co kdyby nemela pak na nejake trvale prikazy? Ve Sporitelne ji rekli, ze je to normalni a ze to do konce tydne zmizi.
Tak se ptam, je to fakt normalni, nebo jen u CS? Me se to jeste nikdy nestalo. A co kdybych tam mel presne jen na tu letenku? Tak se prodej neuskutecnil? A kdo ty penize na karte blokuje? Expedia, Finnair nebo CS?
Je to dost otazek na jednou, ale docela by me odpovedi zajimaly.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od ziletka »

Ja jsem mel podobny problem, v HolidayInn ve Warszawe jsem platil kartou, penize si strhli do 2 dnu a az pozdeji jsem zjistil, ze mam od nich v blokacich dalsich castku, dokonce vic nez 2x vyssi nez byl ucet z hotelu. Byl jsem porad v zahranici a pres mail to s bankou resit neslo, 2x jsem psal do hotelu-tam mi pokazde odpovedeli, ze poslali pozadavek na zruseni blokace.....bylo to zrovna pred Vanoci, na uctu jsem nemel moc peniz a kvuli te blokaci jsem ho takrka nemohl pouzivat. Vse jsem nakonec vyresil az doma po skoro 3 tydnech zavolanim do kartoveho centra KB.

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od HNF »

Stává se to dost často, podle jiných diskusních fór je na vině nesprávná obsluha kartového terminálu.
Hotely a autopůjčovny, a jak se zdá i expedia, si prostě pomocí tzv. předautorizace jednak zabezpečují rezervu pro případ předčasného odjezdu, nějakého poškození hotelu nebo auta a jak se mi zdá, expedia předautorizuje částku než proběhne nějaký krok rezervace letu.
Je to kromě chybné obsluhy i následek amerického přístupu ke všem platebním kartám jako ke kreditním - američani mají takové limity že jim až měsíc visící blokace nevadí.
Rozhodně takovou blokaci nemůže zrušit vaše banka, protože ona jen korektně vyřídila požadavek přišlý přes karetní asociaci a nemůže jednat jinak, ale podle mě ji nemusí být schopen zrušit ani obchodník - jak jednou udělá chybu (nebo jeho software) že nespáruje předautorizaci s finální platbou, zůstane vám na účtě ta blokace viset dokud nevyprší a to může být až měsíc.
Řešení - dostatečná finanční rezerva.


Odpovědět