expedia.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od IL62 »

Co napsal Ziletka a HNF - tomu rozumim. Jedna se o klasickou predautorizaci, ktera nespravnym sparovanim zpusobi uvedenou situaci. (Mimochodem obchodnik muze chybnou predautorizaci zrusit okamzite. Musi vsak vyplnit formular na zruseni predautorizace a odeslat faxem do kartoveho centra. Tedy nikoliv do banky. Ta opravdu nemuze delat nic.)
Expedia si vsak nemela duvod cokoli "predautorizovavat" nebot celkova castka k uhrade je znama a je ihned v plne vysi realizovana v momente transakce. Znovu se tedy naskyta otazka, co by se stalo, pokud by klientka mela na karte (jedno zda debetni, ci kreditni) k dispozici pouze presnou castku na uhradu letenek.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Globik »

Není to jen nešvar Amíků a na druhou stranu si Amíci nemyslí, že každá karta je kreditka, právě naopak. V Americe se velmi často před každou platbou zadává, zda se jedná o kreditku nebo o debetku. V Česku to nikoho nezajímá. Ovšem mezinárodní debetky se v Americe chovají jako kreditky.
Neoprávněné, zbytečné nebo zbytečně dlouhé blokace jsou nepříjemným nešvarem, ale jako uživatelé s tím těžko něco uděláme. Musíme se s tím naučit žít a pokud chceme karty používat, je nutno nepříjemnostem předcházet tak, že budeme mít limit podstatně vyšší, než potřebujeme a nebudeme limit ždímat do poslední koruny (u kreditek), resp.si na účtě necháme povolit jít do mínusu, i když to nepotřebujeme (u debetek; blokace totiž ovlivňují použitelný zůstatek na účtě, naštěstí ne však skutečný zůstatek).

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od cocik »

No, je fakt, ze to muze bejt nekdy hodne dobrodruzny. Hertz mi takhle zablokoval nekolik tisic dolaru, kdyz jsem byl na ceste kolem sveta, a protoze jsem pro banku v pomalu CR ekvivalentem bezdomovce (prijem z Ciny neuznavaji pro kalkulaci bonity), tak jsem se na konec limitu kreditky dostal hodne rychle. Nakonec to vyresilo presypani pomerne velky castky z beznyho uctu na ucet kreditky, kterej se tak po uvolneni blokaci paraxoxne zmenil v ucet sporici, protoze jsem tam byl v hodne velkym plusu :D

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od HNF »

IL62 píše:Expedia si vsak nemela duvod cokoli "predautorizovavat" nebot celkova castka k uhrade je znama a je ihned v plne vysi realizovana v momente transakce.

Ja to myslel tak, ze Expedia nechtela provest "rezervace a pak autorizace" protoze to by riskovala ze na karte nebudou penize, a zaroven nechtela provest "autorizace a pak rezervace", protoze by treba pak musela vracet penize kdyby rezervace uz neprosla, tak proste udelala "predautorizace -rezervace-autorizace" pricemz z nejakeho duvodu se predautorizace a autroziace nesparovaly.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od Globik »

HNF píše:
IL62 píše:Expedia si vsak nemela duvod cokoli "predautorizovavat" nebot celkova castka k uhrade je znama a je ihned v plne vysi realizovana v momente transakce.

Ja to myslel tak, ze Expedia nechtela provest "rezervace a pak autorizace" protoze to by riskovala ze na karte nebudou penize, a zaroven nechtela provest "autorizace a pak rezervace", protoze by treba pak musela vracet penize kdyby rezervace uz neprosla, tak proste udelala "predautorizace -rezervace-autorizace" pricemz z nejakeho duvodu se predautorizace a autroziace nesparovaly.

Jsi si jistý, že jak blokace, tak platba byly provedeny Expedií? Kupoval jsem kamarádce minulou zimu na duben letenku (to jsem ještě netušil, co jí čeká :shock: ) a platbu si strhla LH Irsko. Je možné, že blokaci provedla Expedia. V tom případě se to spárovat nemůže. Jelikož mě to ale netrápilo, nesledoval jsem to.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od hafi »

Muze se sparovat leccos, az jsem ziral.
V lete jsem bookoval na expedia.de 4 letenky s Lotem, blokace cela castka dohromady pro expedia.de, po zauctovani blokace uvolnena a zauctovano jako 4 platby pro Lot Warzsawa.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: expedia.com

Příspěvek od prodejce »

groupon.jpg


Odpovědět