Dubai v dubnu

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.

S kým byste letěli do DXB s přihlédnutím ke kompromisu CENA X POHODLÍ?

Aeroflot přes SVO - 8.600 Kč
7
16%
Turkish AL přes IST - 9.300 Kč
25
58%
Lufthansa přes FRA - 11.600 Kč
8
19%
Smart Wings - 13.800 Kč
0
Žádná hlasování
Emirates - 15.600 Kč
3
7%
 
Celkem hlasů: 43

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od VanillA »

Jinak ještě přes MUC to nalétává A346 LH.


beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od beedat »

Trochu OT, ale přeci jen to spolu hodně souvisí.
Jak se ti podaří získat do Emirátů vízum? Pokud vím, tak ho individuálním cestujícím nevydávají.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od vitezslav »


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

charlie2025 píše:
cocik píše:V trip reportech najdes moje obsahle povidani o tom, jak to na SVO vypada, kdyz se veci nedari.


Tak možná, že teď po přestavbě to už taková hrůza nebude ?


stary mezinarodni terminal (nevim, jaky to ted nafasovalo cislo ted), je takovy... no .. silene stisneny, minimum mist k sezeni. akorat pred dvema tydny jsme tam tranzitovali z teheranu do prahy, terminal se od doby pred dvema roky nezmenil - stisneny, silene malo mista k sezeni, hluk. neprijemne misto.

za mirne pozitivum, ktere dokaze zprijmenit tak 2, 3 hodinove cekani, je gratis wifina. byt tam dyl - za trest.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od Night fly »

Tragedie_v_JZD píše:akorat pred dvema tydny jsme tam tranzitovali z teheranu do prahy, terminal se od doby pred dvema roky nezmenil - stisneny, silene malo mista k sezeni, hluk. neprijemne misto.


Pokud lety do PRG porad odletaji ze stareho terminalu (byvale Ш-2), pak neni co resit - NEBRAT. Sedi se i na schodech, horni galerie obcas pripomina uprchlicky tabor (Indove tam lezi na zemi), malo svetla tam je...


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

ano, leta na stare. podle wikipedie ma sice aeroflot prahu na Dcku (a teheran na tom spojovacim mezi-kusu E), nicmene v nasem pripade to bylo vzdy F a kdyz ted koukam na informacni online ceduli na strankach sheremeteva, tak praha je tam bez ohledu na dopravce vzdy F.

a kdyz uz je rec o dubaji - tak na tu tam litaji na stridacku z F a z E... jen pro doplneni, kdyz uz je tema o dubaji.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od vitezslav »

Jinak koukám, že turistické vízum přes Emirates je zhruba o 2tisíce levnější než jinou cestou, což samozřejmě celkovou cenu ovlivní. Takže mi z toho vyplývá, že když nemusím cestovat v určitém termínu, bude nejspíš nejvýhodnější vyčkat na nějakou jejich akci, vízum si zařídit přes ně a letět přímo.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od Smurfx »

já jsem letěl do Dubaje před rokem s Aeroflotem, protože to i s vízem vyšlo levněji než s Emirate a já si chtěl vyzkoušet poslední SkyTeam aerolinku, se kterou jsem neletěl.

Mimochodem do/z Prahy vždy na starý terminál F - fakt sranda se tam dostat do salonku bez pozvání, který v tranzitu nedávají - odysea na dlouhé povídání :)

do/z Dubaje vždy z nového a moc hezkého Dčka. Salonek tam je také vcelku pěkný (i když typicky rusky kýčovitý). Nevýhodou byla absence wi-fi a ručníků ve sprše. Nevím, jestli to od té doby napravili, ale tehdy to tam bylo zbrusu nové a fungoval jenom jeden ze tří salonků.

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od meir13 »

Smurfx píše:Mimochodem do/z Prahy vždy na starý terminál F - fakt sranda se tam dostat do salonku bez pozvání, který v tranzitu nedávají - odysea na dlouhé povídání :)

Koukám, že jsi tam asi natrefil na vola. Mne v transitu pozvání vždy dali. Dokonce jednou jsem jeste nemel ani plastovou kartu ale jen to papirovou. :wink: Jinak rustina vzdy pomuze.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od dider »

VanillA píše:Jinak ještě přes MUC to nalétává A346 LH.


PRG-MUC-DXB-FRA-PRG = DH4-346-744-32S

Vetsinou to nebyva problem nakombinovat :)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubai v dubnu

Příspěvek od Smurfx »

meir13 píše:
Smurfx píše:Mimochodem do/z Prahy vždy na starý terminál F - fakt sranda se tam dostat do salonku bez pozvání, který v tranzitu nedávají - odysea na dlouhé povídání :)

Koukám, že jsi tam asi natrefil na vola. Mne v transitu pozvání vždy dali. Dokonce jednou jsem jeste nemel ani plastovou kartu ale jen to papirovou. :wink: Jinak rustina vzdy pomuze.


No ona to byla moje chyba, protože jsem si u přepážky po výstupu z autobusu pozvání nevyžádal (nějak mě to nenapadlo). Pak ho dostat v terminálu F, kde si mě jedna babka přehazovala s druhou a pak tam na sebe vzájemně řvali, která mi má pozvání vystavit aby náhodou ta druhá nemusela hnout prstem a do toho mě tam seřvali uklízečky, které tam vytíraly, že mám zvednout nohy, aby pode mnou mohli vytřít, to byl fakt zážitek. Ale bral jsem to úplně v pohodě a užíval jsem si ruský kolorit :) Asi po půl hodině jsme pozvání skutečně dostali :)


Odpovědět