Slevolety.cz

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od HonzaLB »

poja píše:objednávky za milion to si mi snad ani neche věřit, že b ys enachytalo nějakejch 400...podle ohlasů to vypadalo, že jich bylo spíš v řádu jednotek možná desítek..

myslím, že policie nemá důvod si vymýšlet, samotného mě překvapilo, kolik lidí se mi ozvalo, že jsou poškození. zjevně cokoliv se slovem sleva zabírá.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od Robert »

HonzaLB píše:
poja píše:objednávky za milion to si mi snad ani neche věřit, že b ys enachytalo nějakejch 400...podle ohlasů to vypadalo, že jich bylo spíš v řádu jednotek možná desítek..

myslím, že policie nemá důvod si vymýšlet, samotného mě překvapilo, kolik lidí se mi ozvalo, že jsou poškození. zjevně cokoliv se slovem sleva zabírá.


Taky si myslím, že slovo sleva u nás stále zabírá, stačí se podívat na boom slevových serverů s často vykonstruovanými slevami.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od firefly »

Neví někdo , jak se vyvíjí kausa Slevolety? Jestli se chystá nějaké soudní řízení nebo tak? Už dlouho jsem o tomto případu nic neslyšela. Např. kolik je zhruba podvedených lidí atd.... :eh: :eh:

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od firefly »

Právě jsem se dozvěděla od známé, která měla přes slevolety zaplacen Londýn, že v současné době probíhá vyšetřování, policie si zve poškozené na sepsání protokolu.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od HonzaLB »

firefly píše:Právě jsem se dozvěděla od známé, která měla přes slevolety zaplacen Londýn, že v současné době probíhá vyšetřování, policie si zve poškozené na sepsání protokolu.

ano, asi pět set poškozených, každého zvlášť a soudruh, co to celé způsobil, může v klidu spát dál, protože než se to dostane k soudu, bude vše promlčeno:)


ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od ragbysta »

a něco nového slevolety?? už jsou všichni vyzpovídání??? :lol:

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od sv.i »


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Příspěvek od HonzaLB »

obchodní model slevolety.cz zjevně našel následníky:)
Kupovali si letenky za desetitisíce a naletěli podvodníkům
Přibývá klientů, kteří byli podvedeni cestovními kancelářemi

Praha, 6. listopadu 2014 – Portál Letuška.cz a společnost Fly United varují před podvodným jednáním cestovní kanceláře BCLASS PRAHA s.r.o, k němuž dochází při prodeji letenek. Jen za poslední dva měsíce má firma na svědomí přes dvacet podvedených klientů. „Mnozí z nich již vědí, že naletěli. Odhadujeme však, že další desítky cestujících stále netuší, že byli podvedeni. Někteří z nich se dozvědí teprve na letišti při odbavování, že jejich letenky jsou neplatné. Rádi těmto cestujícím pomůžeme situaci řešit,“ říká ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Letuška.cz, potažmo společnost Asiana, i Fly United již podali na jednatele firmy BCLASS PRAHA s.r.o Miroslava Kopeckého trestní oznámení.

Až na letišti zjistí, že nemají platnou letenku, za kterou však zaplatili

„Miroslav Kopecký se měl dopouštět podvodů tím, že vybíral peníze od klientů za prodej letenek. Ty nechal vystavit u některé z IATA agentur, vystavené letenky poté odeslal klientům, ale ještě ten samý den nechal letenky bez jejich vědomí zrušit a peníze si nechal. V praxi tedy klienti měli pocit, že mají řádně zajištěné a uhrazené letenky, ale někteří se o opaku dozvěděli až na letišti při odbavení,“ popisuje mechaniku podvodného jednání ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Zneužívání platebních karet pro vystavování letenek

Obdobné zkušenosti jako Letuška.cz má také další prodejce letenek, společnost Fly United. „Společnost BCLASS PRAHA, respektive její jednatel Miroslav Kopecký, měl páchat podvody tím způsobem, že používal pro vystavování letenek platební karty bez souhlasu jejich majitelů. Tím způsoboval škodu především těm IATA cestovním agenturám, které vystavovaly letenky pro jeho klienty. V tuto chvíli eviduje naše cestovní kancelář Fly United zhruba 20 podvedených klientů. Očekáváme však, že jich bude více,“ říká ředitel společnosti Jan Štilec.

Co dělat, pokud máte podezřelé letenky?

Pokud jste si zakoupili prostřednictvím cestovních kanceláří Miroslava Kopeckého letenky, přesvědčte se, zda jsou platné. „Toto lze ověřit přímo u letecké společnosti, ale lidé se mohou obracet i na mě osobně, například telefonicky. Prověříme jejich situaci a budeme se snažit pomoct. Nejlepší prevencí je pak nakupovat letenky pouze u akreditovaných IATA prodejců, kteří musí splňovat náročné podmínky finančního zázemí a personální profesionality,“ doporučuje na závěr ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od prodejce »

To nemá s koncepcí slevoletů vůbec nic společného. V tomto případě se jedná o klasický podvod uvedením v omyl. Existuje pak ještě jeden další typ podvodů s letenkama (opět nic společného se slevolety) a lidí, kteří ho v současnosti provozují, je v ČR odhadem tak do deseti. Obecná rada pro spotřebitele 8) zní asi takto: nekupujte letenky na ulici nebo v bytových cestovkách!

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od romul »

HonzaLB píše:obchodní model slevolety.cz zjevně našel následníky:)
Kupovali si letenky za desetitisíce a naletěli podvodníkům
Přibývá klientů, kteří byli podvedeni cestovními kancelářemi

Praha, 6. listopadu 2014 – Portál Letuška.cz a společnost Fly United varují před podvodným jednáním cestovní kanceláře BCLASS PRAHA s.r.o, k němuž dochází při prodeji letenek...


Mireček Kopecký je známá firma už hodně let. BClass alias Business Class je podezřelá partička od které raději ruce pryč. To nejsou malí podvodníčkové, to je regulérní mafie...

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od ragbysta »

a slevolety nějak dopadly??? :crazy:

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od ragbysta »

Matně vzpomínám nevíte jak celá kausa dopadla? byl někdo potrestán? Domohl se někdo škody?


Odpovědět