Slevolety.cz

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Slevolety.cz

Příspěvek od HonzaLB »

Narazil jsem náhodně na tento zvláštní server. Možná je to jen má profesní podezřívavost, ale už na první pohled mám pocit, že jsem se ocitl na prezentaci zázračných dek či hrnců s obědem zdarma:)všechno je skvělé, úžasné a jste vlastně pitomci, že jste si to ještě nekoupili.

Zvláště vypečené jsou obchodní podmínky, pominu všemožné hrubky, které tam jsou :D
http://www.slevolety.cz/obchodni-podminky

pár zajímavých bodů: zákazník je povinnen rekonfirmovat (znovu potvrdit) zpáteční let a to 72 hodin před odletem přímo Dopravci. Myslím, že zejména v easyJetu, jehož letenky tam nabízí, bych je velmi pobavil a současně okamžitě porušil podmínky smlouvy:)

•Negarantujeme Vám žádné konkrétní lety ani místa v letadle. Vše záleží na nabídce aerolinií. Online Vision LTD může tyto podmínky změnit, aniž byste byli informováni. Doporučujeme Vám pravidelně sledovat tuto sekci.chápu to tak, že mi přidělí letenku na konkrétní datum a pak mi ani neoznámí, že nepoletím?))

na konkurenčním fóru se řeší sleepdeal.com, což je zjevně to samé a ukazuje to velmi vtipné souvislosti:)
http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... 4&start=30

zejména pasáž s panem Ansorge je velmi vtipná:)

velmi by mě zajímalo, jak mají ošetřené právně použití log všech společností, které tam mají:)

Stejně tak by mě zajímalo, zda je či není v rozporu s českými zákony nabízet letenku+ubytování a nebýt současně cestovkou...

A hlavně by mě zajímalo, zda to někdo už skutečně ze zdejších diskutujících využil a hlavně odletěl:)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od Globik »

HonzaLB píše:Stejně tak by mě zajímalo, zda je či není v rozporu s českými zákony nabízet letenku+ubytování a nebýt současně cestovkou...


Ano, zájezdy (tedy nejméně dvě kombinace služeb cestovního ruchu kromě výjimek, ale to letenka+hotel za souhrnnou cenu není),může prodávat pouze cestovní kancelář s platnou licencí a pojištěním proti úpadku se sídlem v ČR (nebo jinde v EU) nebo obchodní zástupce jejím jménem. Výmluva ohledně zprostředkování je nepřípustná. Zprostředkovávat lze pouze nepozměněný produkt cestovní kanceláře (o to se v tomto konkrétním případě nejdená). Tedy Honzo, doporučuji kontaktovat živnostenský odbor městské části Praha 1 (kde se nachází provozovna této firmy), Policii ČR, ČOI a případně příslušné ministerstvo, vydávající osvědčení o způsobilosti CK (ale to asi zasáhnout nemůže).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od Night fly »

S timhle konkretne zkusenost nemam, v minulosti jsem ale narazil na jiny business model: jista firma skupovala od jinych firem nevyuzite mile z korporatnich FFP. Tyto mile pak dle potreby (resp.poptavky) "konvertovala" na awardove letenky business class, ktere pak prodavala zajemcum za 50% ceny oproti situaci, kdy by si takovou letenku koupili klasickou cestou.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:S timhle konkretne zkusenost nemam, v minulosti jsem ale narazil na jiny business model: jista firma skupovala od jinych firem nevyuzite mile z korporatnich FFP. Tyto mile pak dle potreby (resp.poptavky) "konvertovala" na awardove letenky business class, ktere pak prodavala zajemcum za 50% ceny oproti situaci, kdy by si takovou letenku koupili klasickou cestou.


mam dojem, ze predavanie FFP mil za peniaze je v drvivej vacsine (ak nie vsetkych) FFP porusenim Terms&Condition a ma za nasledok zrusenie dotycneho konta.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od Night fly »

Presne tak, vsimol som si toho u viacerych FFP, neviem ako to mali pravne osetrene a do akej miery je tento business dlhodobo udrzitelny. Mi to vyskocilo ako kontextova reklama niekde v zahranici, pozrel som sa na to zo zvedavosti, ale neviem uz, ako sa to cele volalo.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od firefly »

Slevolety : Také mi už někdo poslal kontakt, koukala jsem na to, ale důvěryhodné to není. Zatím asi nikdo nemohl letět, protože se tam píše, že poukaz platí od 1.3.2011. Tak počkáme jestli se třeba přece jen nějaký odvážlivec najde :lol: .

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od mandrinka »

Haha, myslím, že název mluví za vše: Online Vision LTD
www.slevolety.cz je projekt fungující pod společností Online Vision LTD, sídlem 43 Durants Road, Enfield, Londýn, EN3 7AN.
Podle googlemaps to je nějaká obytná čtvrť. Obýváková společnost.

Doufám, že tu nesbíráte příspvěky na další reportáž.

Jinak je to takový pseudopodvod. Oni fungují zhruba tak, jako byste řekli kamarádovi (to jsou oni), ať vám bookne let do Londýna na termín 1. ledna, on se mrkne do systému, levné mu to vyjde až 5. ledna, tak bookne 5. ledna a pošle vám pak potvzení do mailu. To samé udělají oni s tím rozdílem, že kámoš to udělá zadarmo, oni za prachy. Oni jsou vlasně "zástupci". Naprosto zbytečná služba.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od MEA »

no... s takouto "ponukou" jedine tak, ze by sa nasiel dobrovolnik a 100 ludi by mu dalo po eure (1 kavu za tu srandu este som ochotny si odopriet) a isiel by sa mrknut. ale aj tak plus minus predpokladam aka seriozna spolcnost to je...

inak nezdaju sa chlapci (podla toho co o sebe - zrejme sami - napisali) "a v současnosti přijme údajně více než 5000 rezervací denně" - keby to bola pravda, to su snad uspesnejsi nez cedok :crazy:

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od pajoo »

Ja by som sa za ten "testovaci nakup" prihovaral. Jedno euro rad do toho vrazim. Akurat ci sa potom dokazeme dohodnut, kto za tu letenku naozaj poleti, ked to nebude podvod? :D

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od firefly »

pajoo píše:Ja by som sa za ten "testovaci nakup" prihovaral. Jedno euro rad do toho vrazim. Akurat ci sa potom dokazeme dohodnut, kto za tu letenku naozaj poleti, ked to nebude podvod? :D

Pochopila jsem to tak, že ten poukaz stojí 2500 Kč, ne 1 euro. A to by se mi teda jen tak pro srandu dávat nechtělo.

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od pajoo »

Firefly: ja som reagoval na navrh, ktory tu padol od MEA :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od flyingblue »

pajoo píše:Ja by som sa za ten "testovaci nakup" prihovaral. Jedno euro rad do toho vrazim. Akurat ci sa potom dokazeme dohodnut, kto za tu letenku naozaj poleti, ked to nebude podvod? :D


To uz bych radeji zkusil nabidku pana Patricka W Chana z Hong Kong bank na pomoc s prevodem peti trilionu dolaru :-)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od MEA »

flyingblue píše:
pajoo píše:Ja by som sa za ten "testovaci nakup" prihovaral. Jedno euro rad do toho vrazim. Akurat ci sa potom dokazeme dohodnut, kto za tu letenku naozaj poleti, ked to nebude podvod? :D


To uz bych radeji zkusil nabidku pana Patricka W Chana z Hong Kong bank na pomoc s prevodem peti trilionu dolaru :-)


dohodnime sa takto - ty skus hongkongske alebo nigerijske fondy a my vysleme kozmonauta so slevoletmi :) myslim ze po 1e sa nas sto vysklada:) ak budeme chciet - za tu srandu. zaroven sa dobrovolne vzdavam prava byt kozmonaut...

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od HonzaLB »

diskuse tam začíná být také velmi zajímavá:)mám pocit, že tedy za nickem slevolety je v té diskusi tak Bohuslav Sobotka či politik podobného stylu na cvičení politického PR, protože si stále mele tu svou, že má pravdu...
http://www.slevolety.cz/diskuze

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Slevolety.cz

Příspěvek od Zlin142 »

Není to jen renesance konceptu, který fungoval u TATL letenek v 90. letech? Pamětníci mi jistě pomohou s názvem, já si ho nějak nemůžu vybavit.
To bylo přece podobné: odlet z širšího regionu v USA (např. North Atlantic, tj. kdekoli mezi IAD a BOS) a přílet do Evropy, která myslím byla také rozdělena na pár částí. Tolerance +- X dní. Pevně stanovená částka.


Odpovědět