Pittsburgh - zima 2012

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od morph »

Zdravim vas :)

Letosni zimu odjizdim studovat do Pittsburghu a shanim teda nejakou rozumnou letenku. Je mi jasne, ze nakupuji dost pozde, drive to ale neslo. Stejne tak je mi jasne, ze PIT neni zrovna akcni destinace, takze nepredpokladam, ze bych na cene nejak dramaticky mohl usetrit. Ptam se spise na doporuceni/zkusenosti. V zasade pozadavky jsou nasledujici:
Misto odletu: idealne Viden (mam ji nejbliz)
Datum odletu: 13. nebo 14. ledna 2012
Zpatecni let: 11. kvetna 2012

Dale potrebuji mit moznost vzit 2 kufry a moznost posunuti zpatecniho letu o nekolik dni (je mi jasne, ze za poplatek, jde ale o to aby to vyslo rozumne) a idealne preferuji prilet do PIT pokud mozno ne az v noci. Naopak odlet chci az nekdy v odpolednich hodinach, jinak na zpatecnim letu jsou mi prestupy atp. defacto uplne jedno.

Nejake tipy? Dival jsem se zatim na AirCanada - prestoze ty hlavni lety operuje Austrian Airlines, levneji jsem ty lety nasel prave pri nakupu pres AirCanada (z viza do Toronta nejsem nadseny, nicmene o navsteve vodopadu a Toronta v dobe pobytu uvazuji, takze vizum neberu jako nejake vyrazne minus, spis jako nechteny vopruz)
AC6167 VIE - YYZ (2 hodiny prestup)
AC8036 YYZ - PIT (prilet v 17:28)
AC8041 PIT - YYZ (hodina a ctvrt na prestup)
AC6166 YYZ - VIE

cena cca $1000

Pokud to chapu spravne, tak Tango Plus umoznuje priplatit si 2. kufr za $70 / cesta. Co mi uz ale neni jasne, jak je to s moznosti zmeny terminu odletu? Na webu maji v podminkach, ze any-time pro lety zacinajici v Evrope je pro Tango nedostupne, pro Tango Plus "Changes (for a fee) may be permitted.", co si pod tim mam predstavit? Mate s tim nekdo zkusenosti?

Diky moc!


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od prodejce »

ty si chceš vyřizovat kanadská víza??? :roll: Tohleto je typický případ pro prodejce: pokud budeš hledat sám informace na internetu tak "ušetříš" tak, až se z toho posereš...

DL9281 U 13JAN VIEAMS 0650 0900
DL 620 U 13JAN AMSDTW 1035 1325
DL5775 U 13JAN DTWPIT 1727 1842
DL 631 U 10MAY PITCDG 1815 0820+1
DL8384 U 11MAY CDGVIE 1235 1435

cena 1026,74 USD, změna letu za 100 EUR, druhý kufr za 75 EUR.. a máš to v kapse.

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od morph »

To zni rozumne (az na to CDG, ale co se da delat...), duvod proc jsem nepouzil zadneho letenkare je ten, ze zadneho osobne neznam a jestli v pripade problemu bojuju s jednou firmou, nebo s druhou uz mi prijde nastejno... nicmene, jsi schopny mi tuto letenku vystavit? Pokud jo, rad tvych sluzeb vyuziju - muzes se mi prosim ozvat pres PM (idealne telefon, pripadne mail...)?

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od FlyingDuckie »

Popřípadě bych měl pro tebe ještě poněkud dobrodružnější cestu za 989 USD

VIE-IAD UA6711, 14.ledna, 10:25 - 14:35
IAD-PIT UA3452, 14.ledna, 16:25 - 17:19

PIT-IAD UA3912, 11.května, 14:40 - 15:43
IAD-FRA UA916, 11.května, 17:15 - 07:10+1 den
FRA-SZG LH1102, 12.května, 08:15 - 09:20

*časy lokální
Cena tedy 989 USD

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od Globik »

Tak tedy nevím, co je na tom za dobrodužství. Max.ten relativně krátký přestup na IAD. A co ušetří? Cesta ze Salcburku ho buse stát víc, než to, co ušetří oproti ceně, nalezené prodejcem. Pak je tu už jen max.otázka, zda chce cestovat s DL a KL nebo s UA a OS.


FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od FlyingDuckie »

Globik píše:Tak tedy nevím, co je na tom za dobrodužství. Max.ten relativně krátký přestup na IAD. A co ušetří? Cesta ze Salcburku ho buse stát víc, než to, co ušetří oproti ceně, nalezené prodejcem. Pak je tu už jen max.otázka, zda chce cestovat s DL a KL nebo s UA a OS.


ano, pravda... příště asi není třeba se namáhat, když se najde opět nějaký "chytrý" komentátor...

treisinger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 09. 2010, 23:01
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od treisinger »

Ahoj, varianta s UA s 1x přestupem v NYC. Odlet z Vídně..cesta zpět, stejný routing.cena 17 900 CZK včetně všech poplatků...
nebo: OS z Vídně přes IAD do PIT za 18 500 CZK...

termíny jsou ty,které požaduješ...tj. 14.1. - 11.5. 2012

EDIT ADMIN: kontaktní údaje smazány jako nepovolená reklama

treisinger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 09. 2010, 23:01
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od treisinger »

ještě doplněk: 1) varianta NYC nutný přejezd mezi jfk a ewr
2) varianta IAD je s jedním přestupem v IAD i při cestě zpět...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od Globik »

FlyingDuckie píše:ano, pravda... příště asi není třeba se namáhat, když se najde opět nějaký "chytrý" komentátor...

Psal jsi to proto, abys mu pomohl? Pokud se mu to bude zdát dobré, tak si to koupí i přes můj "komentář". Mám takový pocit, že jsme na diskuzním serveru a že máme diskutovat a ne se nasírat, pokud někdo s naším nápadem nesouhlasí. A pokud myslíš, že ho můj "komentář" odradí, tak asi Tvůj nápad nebyl tak skvělý a pomohl jsem mu naopak já.

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od morph »

Diky za snahu pomoct - vsem :) pokud mi nejaky letenkar vystavi variantu doporucovanou prodejcem, tak beru tu, jinak se podivam na ostatni.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od Globik »

Prodejce Ti ji evidentně nevystaví, zkus kontaktovat Romula. Event.Tomáše Reisingera (emaily si rychle opiš, než je admin oprávněně smázne pro nelegální reklamu), v tom případě si ale nech prokazatelně potvrdit, že ihned po zaplacení dostaneš letenku!!!! Tedy že dostaneš letenku, která bude pod potvrzovacím kódem dohledatelná na webech airlines a na některém z rezervačním systému!!!

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od morph »

globik: dik za tip, opsano mam (takze to klidne muzes smaznout, at nemas problemy s adminem :) ), zitra zkusim kontaktovat. Mimochodem, predpokladam spravne, ze s nima (ci alespon s prvnim z nich) mas osobni dobrou zkusenost? :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od Globik »

morph píše:globik: dik za tip, opsano mam (takze to klidne muzes smaznout, at nemas problemy s adminem :) ), zitra zkusim kontaktovat. Mimochodem, predpokladam spravne, ze s nima (ci alespon s prvnim z nich) mas osobni dobrou zkusenost? :)

Nemám s nimi žádnou zkušenost. Oba znám jen z diskuzních fór, nic jsem od nich nekupoval.
Jestli Ti to Romul udělá a prodá, netuším, ale zkus to.
Tomáš Reisinger je z CK Stopa (Pardubice). Prodávají letenky, ale nestandardním způsobem. Pokud se chceš dovědět nepatrně víc, podívej se na Orbion do sekce diskuze o CK/CA do vlákna CK Stopa. Obrázek si udělej sám.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od prodejce »

Dodneška jsem nepochopil, proč lidi kupují letenky u non-IATA agentur a jednotlivců. To je přece taková blbost..

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Pittsburgh - zima 2012

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Dodneška jsem nepochopil, proč lidi kupují letenky u non-IATA agentur a jednotlivců. To je přece taková blbost..


Vetsina lidi je HLOUPA. Pokud se smiris s timto tvrzenim, nebudes muset nic dalsiho chapat.


Odpovědět