eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
ketko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 19. 08. 2005, 12:27
Stav: Offline

eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od ketko »

Zdravim,

velmi zaujimava ponuka na Groupone.

Spiatocne letenky po Europe s LH, OS, ... potom vychadzaju cca. 60EUR all-in. Da sa to vsak pouzit na hociaky jednosmerny/spiatocny let vyssej hodnoty ako 160CHF.

Dufam ze sa to niekomu hodi.

http://www.groupon.ch/deals/national-de ... 360&a=2314


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od hafi »

jste z toho nekdo moudrej, jak to je s letistnima a palivovejma poplatkama? Nebo proste staci, kdyz si na edreams vyberu let za 161 CHF, zaplatim frank + predtim tech 49 za voucher a letim dohromady cca za tisicovku? Nebo musi byt na 160 CHF ciste letenka, tedy vysledek o poplatky vyssi?

ketko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 19. 08. 2005, 12:27
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od ketko »

malo by to byt vratane tax. kamarat si niekolko kupil ked mali tuto akciu davnejsie tento mesiac a nemal problemy. na druhu stranu, posty na frequentflyer su zmiesane. niektori ludia zabookovali letenky bez problemov, iny mali problemy.

v kazdom pripade som kupil dva :D rozmyslal som ze kupim 5, ale keby kupim 5 a nefunguju, tak by to nebolo bohvieco. 2 su taky rozumny gamble :D bud to pojde a bude fajn, alebo nie, a ak by ani nahodou nevratili peniaze, tak to zase neni az tak strasna strata

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od hafi »

tak nevim, kde delam chybu, ale nejde to koupit...
edit: povedlo se asi, kdyz jsem to prepnul do Francouzstiny

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od happyna »

Mohl by sem pak někdo hodit zkušenost, jestli to funguje bez problémů :?
Mně by se to dost šiklo, když mam dát 2000 z KTW do IEV, tak to radši cc.1700 z PRG s přestupem a nemusel bych nikam jezdit.


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od jonapet »

Podotýkám, že s eDreams nemám zkušenost, ale osobně mi vždycky přijde podezřelé, když si někdo ukrajuje z vlastního. Pokud se ten voucher dá použít a zároveň není stanovena minimální výše objednávky, tak to trochu zavání "SkyEuropem"...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od hafi »

souhlasím s tím, ale tak nějak doufám, že kombinace možného chargebacku a předpokládám fér jednání grouponu by měla být dostatečnou pojistkou.

ale ano, nějaký risk tam je, akorát jsem si říkal že jelikož můžu ztratit 1000 nebo vydělat 2000, tak se to teoreticky vyplatí i v případě 50% šance, že o prachy bez náhrady přijdu...a až tak riskantně to nevidím.

ketko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 19. 08. 2005, 12:27
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od ketko »

suhlasim s hafim. urcity risk tam je, su ludia ktorym to fungovalo a su aj taki, ktorym nie. myslim si vsak ze pri kupe 1-2 kuponov to je primerany risk.

zostava nam len dufat, ze to bude fungovat :D

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od maf »

hafi píše:tak nevim, kde delam chybu, ale nejde to koupit...
edit: povedlo se asi, kdyz jsem to prepnul do Francouzstiny


dal si svoju cesku adresu v profile?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od hafi »

Jo, česká adresa, česká karta.

Já mám spíš dojem, že jelikož se mi nedaří najít deal na německý verzi groupon.ch, tak se jim z nějakých důvodů otevřel ten starší ukončený deal. Toho anglickýho si všimli, tak ho blokli a na francouzský zapomneli, tak ho blokli pozdeji.
Taky na EN už je sold out, na FR jen nejde koupit.
Na flyertalku jsem se dočetl, že s edreams jsou problémy v případě bookování mimo jejich pracovní hodiny a u lowcostů. Tak počkám po novým roce a pak něco vymyslím, v tuhle chvíli na relaci, která mě zajímá stojí ideální čas 155 CHF a dost nevyhovující čas s nocí na letišti 165 CHF...coz je fakt hloupý :-)

ketko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 19. 08. 2005, 12:27
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od ketko »

pre tych, ktori kupili vouchery, Rim - Moskva - Tokyo - Moskva - Londyn v Septembri za +-160EUR vratane vouchera. tokyo za takuto cenu uz asi nikdy nebude dostupne :D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od hafi »

Tak jsem za své 4 vouchery rezervoval 4 letenky s OS PRG-VIE-TGD a zpět (vyšlo to nakonec nějak 110 CHF = 2400 za zpáteční). Bez problémů, potvrzení vždy do deseti minut (ale dělal jsem to úmyslně v jejich pracovní době, zvlášť jelikož jsem věděl, že tarif byl platný jen do půlnoci ten den).

Ale maj to nějaký divný. Voucher měl být v hodnotě 160 CHF, ale po jeho zadání to napsalo, že je v hodnotě cca 170,5 CHF. Ale odečetlo se to podle mě jako 160 (letenka stála 207, něco přes 10 franků přidali za vystavení a doplácel jsem cca 61).

Kdo chcete zjistit, kolik zaplatíte, tak není problém zadat číslo voucheru a následně se proklikat až k platbě. Dokud to nezaplatíte, je voucher nevyužitý (já měl původně strach po načtení voucheru přejít na další stránky, aby si systém nepamatoval kód jako využitý a nemusel jsem někam volat kvůli odbokování).

Jo a ještě, nekupoval jsem to tak, ale měl jsem pocit, že lze na jeden voucher koupit víc letenek (jelikož nemaj nákupní košík, tak v podstatě jen zároveň pro víc lidí). U lowcostů se u samozřejmě doplácí za zavazadlo, což se ale do těch 160 CHf nepočítá, takže té platbě se nevyhnete (ale jelikož třeba u easyjetu chtěli víc než samotný easyjet, tak myslím, že by mělo jít koupit to u edreams bez zavazadel a ty pak dokoupit v manage my bookings na stránkách dopravce).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od pavelpmi »

Co tady dráždíte? :lolno: :angel: Mně se nepodařilo koupit.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od hafi »

reportujem dalším jestli a jak to jde použít, protože dle nějakých zdrojů to přes edreams byl občas problém.

A hlavně se chlubíme :wink:

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: eDreams 160CHF (cca. 130EUR) Voucher za 49CHF na Groupon

Příspěvek od pajoo »

Kupony funguju jedna radost... ze ja som o tej akcii nevel skor a nekupil celu kopu toho :oops: ... Realne je to za 41 EUR kredit v hodnote 131 EUR. A co je viac, funguje aj na Ryanair uplne v pohode (akurat sa musi zaplatit poplatok 6 EUR za rezervovany segment a osobu - nad ramec 131 EURoveho kreditu).


Odpovědět