Air Transat

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Air Transat

Příspěvek od john-5 »

Zdravim,

byl by někdo prosím ochoten poradit, jak na německé, případně jiné verzi stránek (kde to přímo ve formuláři vyznačeno one-way nebo ekvivalentem) poradit, jak a zdali vůbec jde zakoupit jednosměrnou letenku?

Díky, Míra.


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od romul »

john-5 píše:Zdravim,

byl by někdo prosím ochoten poradit, jak na německé, případně jiné verzi stránek (kde to přímo ve formuláři vyznačeno one-way nebo ekvivalentem) poradit, jak a zdali vůbec jde zakoupit jednosměrnou letenku?

Díky, Míra.


I kdyby to šlo tak nedoporučuju do USA nebo Kanady kupovat one way letenku. Imigračním úředníkům se to líbit moc nebude. Raději mít fiktivní zpáteční úsek a ten neproletět...

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

Díky za radu, ale bez urážky, kdybych chtěl vyhodit zbytečný peníze z okna, najdou se i lepší způsoby. Jasně, uvažoval jsem o tom, byla před pár dny akce do New Yorku přes Toronto, takže nenastoupit poslední část letu a zpáteční nechat propadnout, ale naneštěstí jsem jí nekoupil... No a teď jaksi není nic levnějšího ;) Přesto dík alespoň za nějakou reakci... Ještě se zeptám - bude na imigračním vadit, když budu mít dostatek peněz na letenku zpět, což jim prokážu?

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

Přijde mi zvláštní, že jsou některý státy trošku "diskriminovaný" nebo se mýlím?

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od romul »

john-5 píše:Díky za radu, ale bez urážky, kdybych chtěl vyhodit zbytečný peníze z okna, najdou se i lepší způsoby. Jasně, uvažoval jsem o tom, byla před pár dny akce do New Yorku přes Toronto, takže nenastoupit poslední část letu a zpáteční nechat propadnout, ale naneštěstí jsem jí nekoupil... No a teď jaksi není nic levnějšího ;) Přesto dík alespoň za nějakou reakci... Ještě se zeptám - bude na imigračním vadit, když budu mít dostatek peněz na letenku zpět, což jim prokážu?


Imigrační úředník nebude kvůli chybějící letence zkoumat jestli máš u sebe dost peněz, protože tím neprokazuješ, že je hodláš utratit zrovna za tu zpáteční letenku v rámci platnosti povolení ke vstupu na území daného státu. Imigrační úředník je především úředník, a s poměrně velkou pravomocí ti udělat problém a proto bych raději nezkoušel třetí cesty a splnil to co se obvykle požaduje, tedy prokázaná zpáteční cesta. Ale ja na každém cestujícím jaké riziko hodlá podstoupit proto aby ušetřil...


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od hafi »

OW letenka do Kanady není problém (ze zkušenosti více lidí).
Případně vždy lze mít pro jistotu zabookovanou zpáteční letenku, která buď bude plně refundovatelná (prostě do toho nalít pár desítek tisíc na pár dní/týdnů), nebo bude jen rezervovaná a nezaplacená (nevím jestli by to případně kontrolovali online nebo by se spokojili s výpisem)

Každopádně co se týče OW bookingu na stránkách z Německa, tak jsem to před pár týdny řešil pro kamarádku a nakonec jsem to nevymyslel, asi to na jejich stránkách nejde. (Zkoušel jsem si i hrát s manuální změnou vyhledávacíh linků, atp.)

Ale airtransat není problém koupit i na jiných stránkách, namátkově třeba Pelikán, šel stejný let najít i OW.

Ale vzhledem k tomu, že předpokládám jde o to že letenky na termín zpáteční cesty se ještě neprodávaj, případně datum není známo (tj. roční working holiday pobyt) tak myslím častěji vyjde levněji nějaká akční zpáteční letenka, která umožňuje za celkem rozumný poplatek změnu termínu návratu. I v součtu to vyjde levněji a vím i o lidech, kteří poplatek nakonec neplatili, když argumentovali, že oni si to chtěli koupit rovnou, jenže tehdy se letenky na požadovaný termín návratu ještě neprodávaly.

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

to hafi

Díky za odpověď. Ano, vypadá to, že z německých stránek to nejde. Ano, prodávají to i české vyhledávače, ale nechápu, proč platit úplně zbytečně dalšímu zprostředkovateli... Bohužel ale jiná volba není.

No s tou akční obousměrnou letenkou máš pravdu, ale nejsem si jistý, kolik zpravidla bývá poplatek za přebookování... (u Air Transat myslím min. 100 Euro?, předpokládám, že pod 1000 Kč to nejde nikdy). A pokud se v tuhle chvíli podívám na zpáteční letenky do Toronta, nenacházím nic pod 15000,- z Prahy. Navíc nevím místo ani datum zpátečního odletu. V tomto případě se mi proto jeví jako nejvýhodnější 2x jednosměrný let - i když jednosměrné letenky z Kanady do Evropy jsou dražší.

Ano, předpokládáš správně, roční WH program :)

Budu rád za jakoukoliv další radu. Díky.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od hafi »

ad letenky - samozřejmě záleží na termínu, já měl do YVR asi za 13500, pak jsem platil asi 160 CAD za změnu termínu (u Britisch airways).
když jsem po podobném koukal ted pro kamarádku, vycházelo to trochu výhodněji pro dvě OW (ale to netušíš kolik bude stát OW za rok...)
Zprostředkovatel - buď nějaký promokód nebo nějaký zahraničí mám tušení, že třeba expedia prodává za stejný ceny jako aerolinky, nevím jestli to tam jde koupit, ale někde by to předpokládám jít mělo.

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

to hafi

jj, expedii jsem zkoušel. Sice se tváří a ukazuje stejnou cenu jako Air Transat, ale 324 USD se pořád nerovná 225 EUR :) a to se už vůbec nerovná s Pelikánem - i s promokódem, kdy je odečteno 489,- Stále 6148,- Jsou to sice detaily, ale přeci jenom...

cestujlevne
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 25. 03. 2012, 21:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od cestujlevne »

Existuje víc promokodu nebo jen AL ?

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

cestujlevne.com píše:Existuje víc promokodu nebo jen AL ?


Jo, tak v tomhle případu jsem bezradný :) Netuším.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od hafi »

1) na to, že jedeš na rok do Kanady, řešíš dost drobný - uvědomuješ si, že nějakých 20-30 dolarů rozdílu je v nákladech (i příjmech) naprostý pakatel? Kdyby byl rozdíl 3000 tak neřeknu, ale nějakých 600? Když budeš platit třeba kartou banky s ne úplně ideálním kurzem, tak na to tratíš víc, než za korunovou cenu od Pelikána - onehdá jsem se takto taky nachytal - chtěl jsem ušetřit 300 nákupem přes expedii a nakonec jsem zaplatil o 300 víc kvůli změně kurzu než to zúčtovali a blbýmu kurzu mbanky (a kvůli tomu, že jsem si nevšimnul, že se mi to zúčtovalo až v následujícím zúčtovacím období jsem zaplatil další 400 za úroky na kreditce, ale to už je moje blbost)
2) a na německý či italský nějaký expedii, kde jsou eurový ceny, to nenajde?

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

to hafi

1) Řeším to i z principu... :) Dojímá mě dnešní podnikání. Každopádně máš pravdu, že kvůli korunovým komplikacím a spekulacím může člověk nakonec přijít o mnohem víc.
2) Jo, najde, 27 Euro rozdíl.
To je fuk, stejně dík za nové poznatky v téhlé oblasti.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od hafi »

tak už mě napadá jenom tam zavolat.
sice asi spadneš do té kategorie "standard price", která je o 10E dražší, ale předpokládám, že by to měli umět.

john-5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26. 03. 2012, 15:05
Stav: Offline

Re: Air Transat

Příspěvek od john-5 »

hafi píše:tak už mě napadá jenom tam zavolat.
sice asi spadneš do té kategorie "standard price", která je o 10E dražší, ale předpokládám, že by to měli umět.


:D A to je právě ten případ, kdy bych s nima provolal kalhoty pro pár desítek korun :D Já jim psal na mail, aby mi poradili, ale...

"Dear Client,
Thank you for your interest in our services.

Please contact your travel agent for any additional information about our product line, availability, or the price of specific products. Unfortunately, we are unable to provide personalized answers to these types of questions.

If you wish to inquire by telephone, you may contact our reservations centre in Holland at:
+31 70 3588300" a naváhali připojit reklamu na závěr :D


Odpovědět