USA, New York

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:V LA jsou i jine lokality nez South Central district :-)

tak tak, a 20. vyrocie uz aj tak nestihne...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:
flyingblue píše:V LA jsou i jine lokality nez South Central district :-)

tak tak, a 20. vyrocie uz aj tak nestihne...


Ale moh by si nechat rozbit cifernik od cernych poldu, aby se to srovnalo :-)

elisa194
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2012, 09:48
Stav: Offline

USA, New York

Příspěvek od elisa194 »

Aha, aha, díky za info. Chtěli jsme kupovat letenku až někdy v říjnu, to je tedy pozdě? :wink:
Přítel už v NY byl, takže mě tam provede, potom chceme do LA (Hollywood)a tady navštívit i Universal Studio. Cestování autem po- Las Vegas - Grand Canyon - Joshua Tree NP - Death Valley, NP Senequioa Kings Canyon, Antelope Canyon - San Francisco a zpátky do LA a z tama letět do Miami (Florida) a zpátky přes Washington + Philadelphia do NY (asi zase půjčovné auta) a pak ještě tak 1-2 dny na mé nákupy v NY. No máme toho docela dost před sebou o tom žádná. Ještě jsme to neplánovali na dny, takže možná něco půjde z kola ven :shifty: No ještě bylo v plánu jet lodí z Miami na Bahamy, ale to už asi fakt nestihneme :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od flyingblue »

elisa194 píše:Aha, aha, díky za info. Chtěli jsme kupovat letenku až někdy v říjnu, to je tedy pozdě? :wink:
Přítel už v NY byl, takže mě tam provede, potom chceme do LA (Hollywood)a tady navštívit i Universal Studio. Cestování autem po- Las Vegas - Grand Canyon - Joshua Tree NP - Death Valley, NP Senequioa Kings Canyon, Antelope Canyon - San Francisco a zpátky do LA a z tama letět do Miami (Florida) a zpátky přes Washington + Philadelphia do NY (asi zase půjčovné auta) a pak ještě tak 1-2 dny na mé nákupy v NY. No máme toho docela dost před sebou o tom žádná. Ještě jsme to neplánovali na dny, takže možná něco půjde z kola ven :shifty: No ještě bylo v plánu jet lodí z Miami na Bahamy, ale to už asi fakt nestihneme :)


Pocitej, ze trasa Los Angeles - Las Vegas - Grand Canyon - Joshua - Death Valley - Sequioa/Kings Canyon - Antelope Canyon - San Francisco - Los Angeles je ponekud delsi.

Navic Ti tam fakt nesedi ten Antelope Canyon a stejne tak Joshua Tree NP by mel bejt mezi LAX a LAS.

Pokud to cely neni blabol a nemas na to vic nez dva tejdny, tak opravdu zvaz itinerar. V SFO se klidne daji stravit tri dny a neobejdes vsechny "atrakce". Naopak v Death Valley neni nic - placka, slana voda, holy kopce vokolo a nahore na skale cara, kde je hladina more.

elisa194
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2012, 09:48
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od elisa194 »

Proč by to měl být blábol? Měli jsme jet s přítelem na Maledivy, ale pak jsme si řekli, že proč ležet 12 dní za 55.000,- u moře, když můžeme jet do USA. Navíc bohužel v práci nedostanu přes rok dovolenou na 3 týdny (max. 14 dní v kuse) Tak ty Vánoce využiji aspoň na cestování.
Na některé místa si zvolíme více času, na některé, které nás zajímají méně míň a nebo je úplně vynecháme. Zatím jsme ve stavu plánování, kdy jsme si vypsali vše co se dá v daných lokalitách vidět a zjišťujeme informace.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od whiskey »

elisa194 píše:Proč by to měl být blábol? Měli jsme jet s přítelem na Maledivy, ale pak jsme si řekli, že proč ležet 12 dní za 55.000,- u moře, když můžeme jet do USA. Navíc bohužel v práci nedostanu přes rok dovolenou na 3 týdny (max. 14 dní v kuse) Tak ty Vánoce využiji aspoň na cestování.
Na některé místa si zvolíme více času, na některé, které nás zajímají méně míň a nebo je úplně vynecháme. Zatím jsme ve stavu plánování, kdy jsme si vypsali vše co se dá v daných lokalitách vidět a zjišťujeme informace.

Osobne som vo velmi podobnom pripade volil variant EU-NYC-LAS/SFO-EU. Vikend v NYC s par kamaratmi, v LAS najprv letecky vylet Grand Canyon, potom sme v LAS zobrali karu, vybrali sa smerom na juh cez Joshua Tree NP, razovite mestecka ako Twentynine Palms apod. do SAN. Odtial na sever smer LAX, odtial Sequoia NP, Yosemite atd. do SFO. Priplatok za jednosmerny car rental vobec nebol velky, ale to bolo v 2007, takze uvidis.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od flyingblue »

elisa194 píše:Proč by to měl být blábol? Měli jsme jet s přítelem na Maledivy, ale pak jsme si řekli, že proč ležet 12 dní za 55.000,- u moře, když můžeme jet do USA. Navíc bohužel v práci nedostanu přes rok dovolenou na 3 týdny (max. 14 dní v kuse) Tak ty Vánoce využiji aspoň na cestování.
Na některé místa si zvolíme více času, na některé, které nás zajímají méně míň a nebo je úplně vynecháme. Zatím jsme ve stavu plánování, kdy jsme si vypsali vše co se dá v daných lokalitách vidět a zjišťujeme informace.


No zadej si ten itinerar do Google maps presne v poradi, v jakem jsi to zadala a pochopis, proc jsem mel pochybnosti o rozumnosti takoveho planu.

Vykaslal bych se v prvni fazi na "informace" a nejdriv to projel prstem po mape. Napriklad Grand Canyon je od tech destinaci docela daleko a Antelope Canyon jeste dal. Naproti tomu kdyz uz budete mezi Sekvojema, klidne si muzete dat Yosemity.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od Zlin142 »

elisa194 píše:Proč by to měl být blábol?


My se ti jen snažíme v dobré víře poradit... mj. abyste neopakovali chyby které jsme už jednou udělali sami.
Na první pohled mi ten tvůj itinerář nepřipadá moc realisticky, vzhledem k času který na to máte k dispozici. Ber v potaz, že vzdálenostiv Americe jsou obrovské a jízdní průměry vzhledem k povoleným rychlostem znatelně nižší, než na co jsme zvyklí v Evropě. Navíc v prosinci jsou dny extrémně krátké, takže pokud nechcete sedět jen v autě, tak bych si být na vašem místě vybral jen východní nebo západní pobřeží. Kolem Vánoc/Silvestra 2010/11 jsme jeli okruh LA - Route1 - San Francisco - Lake Tahoe - Las Vegas - Palm Springs - San Diego a dopustili se přesně té chyby kterou jsem popisoval výše, tj. snaha stihnout příliš moc za příliš málo času, takže se nám např. po nekonečném celodenním přejezdu Lake Tahoe - Las Vegas (jehož součástí byl i velkorysý příspěvek do kalifornského rozpočtu - zařízeno California Higway Patrol ) podařilo přijet do Vegas v osm večer, zcela KO že jsme nakonec zaspali i úžasný ohňostroj na Stripu.
Určitě je dobrá rada to co zmiňuje whiskey, protože pokud poletíte do NY a pak dokupovat přelety po USA, tak nemá smysl se vracet do stejného místa a ztrácet tak čas, ale letět třeba NY-LAS // SFO-NY. Spousta tarifů pronájmů aut nabízených např. holidayautos.de nebo FTI má v ceně poplatek za jednosměrný pronájem mezi Nevadou a Kalifornii nebo Arizonou a Kalifornii.

elisa194
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2012, 09:48
Stav: Offline

USA, New York

Příspěvek od elisa194 »

Jo to chápu, nepsala jsem to v přesném pořadí, neměla jsem u sebe ten plán cesty, takže jsem to psala jak jsem si vzpomněla na místa. :D Ano, ano, já jsem za ty rady ráda a proto níže plán naší cesty a prosím o připomínky. :lol:

Plán naší cesty zhruba, jak jsem řekla, je to předběžný plán, je možné, že něco vynecháme.. Přesně jak bylo naspáno, musíme ještě brát v potas to, že v zimě bohužel je toho světla málo :( 1.+2. den v NY, 3.+4. den LA, 5. den NP Joshua Tree - Grand Canyon, 6. den Antelope Canyon - Las Vegas, 7. den Death Valley - Sequoia Canyon, 8. den San Francisco, 9. den cesta do LA (po cestě Santa Monica), 10. den let na Miami (prohlídka Miami),11. den (tady je více možností buď den strávený na Key West a nebo se podívat na Everglades a cesta do Orlanda, 12.+13. den Orlando, 14. den cesta do Washington DC, 15. den Washington DC, 16. den Philadelphia a zpátky do NY, zbytek dnů v NY - nákupy apod.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od flyingblue »

elisa194 píše:Jo to chápu, nepsala jsem to v přesném pořadí, neměla jsem u sebe ten plán cesty, takže jsem to psala jak jsem si vzpomněla na místa. :D Ano, ano, já jsem za ty rady ráda a proto níže plán naší cesty a prosím o připomínky. :lol:

Plán naší cesty zhruba, jak jsem řekla, je to předběžný plán, je možné, že něco vynecháme.. Přesně jak bylo naspáno, musíme ještě brát v potas to, že v zimě bohužel je toho světla málo :( 1.+2. den v NY, 3.+4. den LA, 5. den NP Joshua Tree - Grand Canyon, 6. den Antelope Canyon - Las Vegas, 7. den Death Valley - Sequoia Canyon, 8. den San Francisco, 9. den cesta do LA (po cestě Santa Monica), 10. den let na Miami (prohlídka Miami),11. den (tady je více možností buď den strávený na Key West a nebo se podívat na Everglades a cesta do Orlanda, 12.+13. den Orlando, 14. den cesta do Washington DC, 15. den Washington DC, 16. den Philadelphia a zpátky do NY, zbytek dnů v NY - nákupy apod.


1. Celej sestej den stravite na ceste a prohlidkou Antelope Canyonu. Do Vegas dorazite vecer a budete uplne hotovy. Vynechej Antelope Canyon, u Grand Canyonu jedte jen na west rim a jedte do Vegas jizni cestou. Nicmene Vegas samotny je na celej den, pokud to pojmes jinak nez jako "projizdku pro stripu".

2. sedmej den Death Valley proste projedte, NIC tam neni, a kdyz uz budete u sekvoji, jedte do Yosemitu.

3. trip z Miami pres Key West do Orlanda uz jsem jednou jel. budete urvany jak kocky, ta cesta je vsechno jiny nez prijemna.

Pokud bych Ti mel dat jednu radu, tak - vyberte si JEDNO pobrezi a to projedte. V roce 2004 jsme s pritelkyni (nyni socialni status manzelka) stravili v Kalifornii, Nevade a kusu Arizony mesic a stejne jsme nevideli vsechno, co jsme chteli videt.

Treba na ceste po HWY1 je spousta krasnejch mist a to nejenom na Big Sur pobrezi.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od Zlin142 »

Ten itinerář je doslova a do písmene to, co jsem ti psal výše. Jestli chcete jen sedět celé dny - a teď opravdu nepřeháním - v autě a v deníčku si odškrtnout "byl jsem tam" aniž jste veskutečnosti cokoli viděli tak je to "bezvadný" nápad. Jinak je to absolutní nesmysl, vyhodíte fůru peněz za benzín, půjčení aut, letenky, budete chronicky unavení, nevyspalí a stejně uvidíte jen dálniční ukazatele a vše ostatní za tmy.

elisa194 píše: 1.+2. den v NY

Jestli se 1. dnem rozumí den příletu, tak z toho dne ti moc nezbyde. Přiletíš možná ve tři (přímý let z PRG), spíš později pokud budeš přestupovat, imigrační, cesta na hotel další minimálně dvě hodiny. Druhý den máš tak dopoledne na prohlídku NY, let do LA trvá +- 5 hodin, takže po obědě se pomalu budeš muset začít přesouvat na letiště
elisa194 píše:3.+4. den LA

2 dny na LA jsou jednoduše při tak šibeničním itineráři škoda
elisa194 píše:5. den NP Joshua Tree - Grand Canyon

cca. 600 km, tzn. nějakých 7 spíš 8 hodin v autě, takže buď celý den pojedete a nic neuvidíte nebo chcete něco vidět a pak to zase není reálné ujet
elisa194 píše:6. den Antelope Canyon - Las Vehgas

450 km, horem přes Zion NP, takže dalších 5-6 hodin v autě, jestli ve zbývajícím času stihnete jak prohlédnout Las Vegas tak Antelope Canyon...
elisa194 píše:7. den Death Valley - Sequoia Canyon

Aniž bych se opakoval tak se bavíme se o cca. 1100 km, navíc z velké časti ne po dálnici, což je více než dost i když se to rozloží do dvou zimních dnů. V zimě je navíc celá řada silnic v okolí Yosemite NP, Sequoia NP uzavřená, takže opět ne příliš realistické. Pro zajímavost a srovnání: to co zaplatíte jen za benzín na tomto úseku cesty, za ty peníze pořídíte dvě jednosměrné letenky Las Vegas - San Francisco/Oakland
elisa194 píše:8. den San Francisco

Určitě bych přidal den v SF na úkor LA
elisa194 píše:9. den cesta do LA (po cestě Santa Monica)

elisa194 píše: 10. den let na Miami (prohlídka Miami)

Přímý let je přes pět hodin a letíš proti směru otáčení zeměkoule takže ti ještě ubývá čas a celý den padne jenom na přesun. Jediná možnost jak z Miami něco vidět je letět "redeye" letem, tzn. let který letí z LAX kolem půlnoci a do MIA přiletí v šest, sedm ráno letadlo plné nevyspalých zombie, které touží jen po sprše a čisté posteli.
elisa194 píše:11. den (tady je více možností buď den strávený na Key West a nebo se podívat na Everglades a cesta do Orlanda

Věř mi že není, "den strávený na Key West" je oxymoron. Buď pojedete na Key West, dáte si tam kafe a budete rádi že jste tam dojeli za světla a honem zase pojedete zpátky. S Everglades je to co se času týče tak nastejno, protože máte 450 km cesty před sebou.
elisa194 píše:12.+13. den Orlando

Proč dva dny v Orlandu? Spíš bych o den navíc strávil v Miami
elisa194 píše:14. den cesta do Washington

Holý nesmysl ať už z časového (bavíme se o nějakých 15-16 hodinách non-stop jízdy) tak finančního hlediska (jenom benzín na tuto cestu vyjde na zhruba 100 USD, což je +- cena jedné jednosměrné letenky Orlando-Washington) o poplatcích za jednosměrný pronájem auta nemluvě - viz poznámka níže.
elisa194 píše: 15. den Washington DC

Být vámi bych si koupil "open jaw" letenku Evropa-NY//Washington-Evropa, vykašlal se na Philadelphii, kde centrum je beztak napůl černošské ghetto a víc času strávil buď na začátku cesty v New Yorku nebo na konci ve Washingtonu
elisa194 píše: 16. den Philadelphia a zpátky do NY

elisa194 píše: zbytek dnů v NY - nákupy apod.

V NY nakupují jen ty krávy ze Sexu ve městě... :roll: Vážně, nákupy udělej na Floridě, kde je nižší daň a nesrovnatelně větší výběr outletů, TJ Maxxů, Rossů a já nevím čeho ještě


Poznámka 1: Jestli máte v plánu jet z Miami do NY autem, což mi tak připadá, tak se připravte, že jen poplatek za jednosměrný pronájem Florida -> New York (tzn. nad rámec půjčovného) bude nějakých 300 spíš ale 500 USD.

Poznámka 2: Všechno co jsem komentoval je na základě vlastní, často opakované zkušenosti. Pokud skutečně chcete něco i vidět a cesta má být pohodová záležitost a příjemný zážitek, tak nemá smysl (zejména v zimě) plánovat delší přejezdy než zhruba 300 km denně

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od whiskey »

ten den 5 je vylozena blbost s prepacenim. :wtf:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:ten den 5 je vylozena blbost s prepacenim. :wtf:


treba maji radi jizdu po silnici v pousti? :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:treba maji radi jizdu po silnici v pousti? :-)

Proti tomu ziadna namietka, ja tiez velmi rad soferujem po pusti, mam to ako terapiu (napr, MCT-SLL ret som dal radsej autom ako lietadlom). Ale z LA do Joshua Tree NP to mas 250km vzdusnou ciarou (!!), odtial dalsich 300km vzdusnou ciarou (!!) na Grand Canyon. To je na celodenny vylet, ak mas Cessnu 172, nie autom :idea:

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: USA, New York

Příspěvek od neuromancer »

Zlin142 píše:V NY nakupují jen ty krávy ze Sexu ve městě... :roll: Vážně, nákupy udělej na Floridě, kde je nižší daň a nesrovnatelně větší výběr outletů, TJ Maxxů, Rossů a já nevím čeho ještě

...vykašlal se na Philadelphii, kde centrum je beztak napůl černošské ghetto...


S krávami souhlas, s daněmi a hodnocením Phily zase tak úplně ne :mrgreen: Přímo v New York City je nákup oblečení a obuvi do 110$ bez daně, při nákupu třeba ve Woodbury Common Premium Outlets kousek od New Yorku je lokální daň 4,125%. Na Floridě je všude daň 6-7%, nejlevněji vyjdou hadry po cestě v Pennsylvanii, Delaware a New Jersey, tam je daň na oblečení 0% bez omezení výše nákupu, T.J.Maxxů, Marshallů a jiných je tam taky 3 p****e. V Pennsylvanii doporučuji např. Philadelphia Premium Outlets a King of Prussia Mall, jako sladkou tečku po nákupech, pokud má slečna ráda sladké, bezkonkurenční Key Lime Pie a jiné dietní dortíky z okénka v Tartes v Phile :twisted:


Odpovědět