Prosím o radu

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od hafi »

k dotazu dasta, líbí se mi ta hypotetická situace. Kolik je poplatek za vystavení letenky a/nebo kolik letenek se standardním (500) poplatkem si musím ročně koupit, abych mohl zavolat v jednu ráno a prodejce se aktivně snažil můj problém vyřešit.

Nemám problém si zaplatit za službu, ale na rovinu tohle bych od prodejce nečekal (resp. by mě ani nenapadlo mu v té situaci volat). Ale pokud to tak někde funguje (za akceptovatelných podmínek) tak se mi to líbí.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:k dotazu dasta, líbí se mi ta hypotetická situace. Kolik je poplatek za vystavení letenky a/nebo kolik letenek se standardním (500) poplatkem si musím ročně koupit, abych mohl zavolat v jednu ráno a prodejce se aktivně snažil můj problém vyřešit.

Nemám problém si zaplatit za službu, ale na rovinu tohle bych od prodejce nečekal (resp. by mě ani nenapadlo mu v té situaci volat). Ale pokud to tak někde funguje (za akceptovatelných podmínek) tak se mi to líbí.


Musis mit spravneho prodejce a byt ve VIP klientele :-)

Hypoteticky, samozrejme.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od hafi »

flyingblue píše:... a byt ve VIP klientele :-)

...no právě...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:
flyingblue píše:... a byt ve VIP klientele :-)

...no právě...


Jede z nejlepsich a nejrychlejsich zpusobu, jak se dostat do VIP klientely, je nakoupit dost letenek. Kazdy tu hranici ma jinde, ale kdyz rekneme koupis letenky za 50MKc, mezi VIP klientelu se dostanes :-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od hafi »

výše jsme řešili, jaké má výhody koupě přes prodejce, dast nadhodil zajímavou myšlenku a jelikož nikdo z místních prodejců nereagoval, tak nejspíš dané řešení nefunguje. Vzhledem k tomu, že na to aby člověk sokromými cestami prolítal 50 mega, nemůže mít ani normální člověk ani čas, tak se zase dostáváme k tomu, že koupě přes prodejce má smysl, ale především v korporátní sféře, nikoli pro jednotlivce.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:výše jsme řešili, jaké má výhody koupě přes prodejce, dast nadhodil zajímavou myšlenku a jelikož nikdo z místních prodejců nereagoval, tak nejspíš dané řešení nefunguje. Vzhledem k tomu, že na to aby člověk sokromými cestami prolítal 50 mega, nemůže mít ani normální člověk ani čas, tak se zase dostáváme k tomu, že koupě přes prodejce má smysl, ale především v korporátní sféře, nikoli pro jednotlivce.


Kazdy soudruh to ma hozeny jinak. Pouzivam oba pristupy, nicmene prodej pres prodejce dost prevazuje. Padesat mega neutratim ani nahodou.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Zlin142 »

wikinka píše:Druhý dotaz: pojištění. I když jsem si přečetla několik stránek smluvních podmínek pojištění, tak toho vím spíše méně než více. Dostala jsem výhodnou nabídku od mé pojišťovny na pojištění do zahraničí, ale součástí už není např. ztracení zavazadel nebo zpozdění letadla. Je tedy nutné vyjednat přímo s leteckou společností?


Sazby krytí pro případ zpoždění letadla jsou obvykle tak směšné, že bych to povyžoval za zcela podružný faktor. Pokud je v rámci krytí u dané sazby zahrnut tak super, pokud ne tak se až tak moc neděje.
Spíš bych se být tebou podíval jaké jsou limity plnění pro léčebné výhody. Limity které obvykle nabízejí pojišťovny v ČR mezi 1,500,000 - 3,000,000 Kč jsou konkrétně pro USA dle mého názru absolutně nedostatečné.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od romul »

hafi píše:k dotazu dasta, líbí se mi ta hypotetická situace. Kolik je poplatek za vystavení letenky a/nebo kolik letenek se standardním (500) poplatkem si musím ročně koupit, abych mohl zavolat v jednu ráno a prodejce se aktivně snažil můj problém vyřešit.

Nemám problém si zaplatit za službu, ale na rovinu tohle bych od prodejce nečekal (resp. by mě ani nenapadlo mu v té situaci volat). Ale pokud to tak někde funguje (za akceptovatelných podmínek) tak se mi to líbí.


Předpokládám, že svoje obchodní podmínky tu žádný prodejce, a tedy ani já, blíže specifikovat nebude. Tedy čistě teoreticky. Většinou se asistence H24 týká korporátní klientely, ale mám řadu takových, kteří mají tuto možnost i při realizaci svých soukromých cest. Pokud vzniklou komplikaci vyřeším co nejdříve, tak tím minimalizuji škody pro všechny zúčastněné a spokojený zákazník nemá důvod se obracet příště jinam. Většinou nejde o žádné komplikované akce, prostě cestující má nějaký problém a neví si s tím rady tak to potřebuje zkonzultovat, slyšet názor někoho kdo nabízí řešení. Korporátní zákazníci mají tuto možnost smluvně definovanou, tam není co řešit. Volají pracovníkovi, který má službu (pohotovost) a VIP zákazníci volají mně. Každá sranda něco stojí, ale rozhodně se to netýká jen zákazníků co nakupují letenky za desítky mega, takových v téhle republice opravdu moc není...

Kudrlina9
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 05. 2012, 18:03
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Kudrlina9 »

Ahoj!! Chtěl bych se zeptat, kde by se daly sehnat levné letenky do španělské La Coruñy na srpen 2012. Díky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

Člověk nemusí být VIP. Stačí jen se stát koupákem. Každý koupák může kvůli každému prdu v 1 hodinu v noci zavolat na mobil lokálnímu zástupci a nikomu to nepřijde divné. Natož když se děje něco vážného. Proto,přátelé, necestujte indoviduálně, ale jako koupáci a máte po starostech :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

25.5.jsem se tu ptal, zda někdo kupoval letenky u CA Stopa. Nikdo se neozval.
Nyní bych měl dotaz na letenkáře: Je schopen a ochoten někdo popsat, co a jak to vlastně dotyčná agentura dělá? Je to poněkud zvláštní.
http://www.orbion.cz/diskuse/ck-ca-stop ... ce-204839/

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od prodejce »

:lol: no tak neřekl bych, že nakupuje letenky nějakým tajuplným, dosud neobjeveným způsobem (v jakýchsi "balících" apod.:o). Zkušenost velí, že tento typ lidí obvykle vybere prachy předem a půl roku s nima potom dělá něco jiného.. mezi non-iata agenturami jsou takových lidí řekl bych desítky.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

Dobře, ale ta poslední paní popisovala, že jí ty letenky prodal za cenu, která byla půl roku stejná. Takže pokud by vybral prachy a půl roku je měl "v šuplíku", resp.v nějakých svých investicích, jak by se po tom půl roce dostal na stejnou cenu?
A další lidi tvrdí, že prodává letenky levněji (otázka je - levněji než kdo?).

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od prodejce »

ta paní tam píše: Součástí přeposlaného celého mailu s mými letenkami jsem si všimla,že tam byla velmi vysoká cena a že byly placeny i s jinými letenkami.

Což mi připomíná diskuze o Slevolety.cz - vybraní jedinci letenky skutečně dostali pár dnů před odletem - nakoupené Wantochem za podstatně vyšší cenu, než klienti původně zaplatili..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

Předtím napsala:
"Má zkušenost s nákupem letenek od pana Reisingera:
Letenky jsem zaplatila,s tím,že jsem obdržela elektronickou rezervaci,pan Reisinger mi i zavolal a řekl,že se ozve 14dní před odletem.
Vzhledem k tomu,že jsem měsíc před odletem objevila diskuzi na orbion,že p.Reisinger je podvodník,nechala jsem se ovlivnit a k p.Reisingerovi jsem se nechovala hezky a také jsem mu vyhrožovala.On byl vždy trpělivý,slušný a snažil se mi zodpovědět všechny mé otázky.
Vzhledem k tomu,že jsem měla rezervaci od února 2012 s odletem v srpnu 2012,mi nepřijde pravděpodobné,že by p.Reisinger sehnal 14dní před odletem 4 zpáteční letenky na stejné datumy,časy,čísla letů a stejnou cenu. Jak slíbil,tak 14dní před odletem mi přišla elektronická letenka."


Odpovědět