Prosím o radu

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od prodejce »

mám to číst tak, že se domníváš, že ten osob nakupuje letenky nějakým jiným, novým, neznámým způsobem za nižší než "obvyklé" ceny? Tento názor prostě nesdílím.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:mám to číst tak, že se domníváš, že ten osob nakupuje letenky nějakým jiným, novým, neznámým způsobem za nižší než "obvyklé" ceny? Tento názor prostě nesdílím.

Ne. Je mi záhadou, co a jak to dělá. Jen to. Předpokládám, že odborník (např.Ty nebo Romul) by mi mohl z indicií viz informace na dotyčné diskuzi leccos objasnit. Napsal jsi názor, že peníze točí jinak a letenky nakupuje později. To je jediné možné vysvětlení?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od prodejce »

Podle mých zkušeností je to zcela absolutně nejpravděpodobnější vysvětlení. Ještě jsem nepotkal nikoho, kdo by letenky nakoupil hned, pak je měl 6 měsíců v šuplíku a zdráhal se je klientovi poslat. Naopak jsem potkal zástupy takových, kteří vybírali peníze měsíce předem a leteny pak kupovali na poslední vteřinu za úplně jiné (vyšší) ceny.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

Ještě jinak. Dám příklad: Nějaký agent má nějaké konkrétní letenky za niží ceny než ostatní. Rozdíl činí po přepočtení kurzu 600 Kč. Já se jako neIATA CA spokojím s 300 Kč. Klientu nabídnu letenky o 300 Kč "levněji". Jeho jménem koupím letenku u dotyčného agenta. Je to primitivní způsob. Určitě existují sofistikovanější.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Ještě jinak. Dám příklad: Nějaký agent má nějaké konkrétní letenky za niží ceny než ostatní. Rozdíl činí po přepočtení kurzu 600 Kč. Já se jako neIATA CA spokojím s 300 Kč. Klientu nabídnu letenky o 300 Kč "levněji". Jeho jménem koupím letenku u dotyčného agenta. Je to primitivní způsob. Určitě existují sofistikovanější.


.. proč ti potom ale trvá celé měsíce takovou letenku poslat klientovi?


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

V tomto případě ne. V nějakém sofistikovanějším možná ano.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od prodejce »

Obávám se, že vysvětlení nebude vůbec sofistikované.. naopak, velice jednoduché.. :lol:

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od romul »

Globik píše:V tomto případě ne. V nějakém sofistikovanějším možná ano.


Já bych v tom moc sofistikovanosti neviděl. Letenky jsou virtuální komodita jejíž cena se neustále vyvíjí pod vlivem velké řady lokálních i globálních vlivů (lehce srovnatelné např. s cenami akcií, benzínu, s devizovým kurzem, s počasím apod.). Tady to vypadá jako že nějaká CA kalkuluje s očekávanou (průměrnou) cenou letenky v určitém období, tu naslibuje zákazníkům, za tu vyinkasuje peníze a pak jen čeká, jestli se mu podaří za tu cenu letenku nakoupit (třeba na zahraničních webech) a prodat. A týdny i měsíce běží. Je to loterie, někdy vydělám jindy prodělám, párkrát to vyjde, ale ve finále to nemůže dopadnout dobře a někdo (ze zákazníků) o svoje peníze příjde. Představa že zaplatím někomu cizímu spoustu peněz a pak čekám půl roku na letenku, pár dní před odletem jí ještě nemám, no tak to je naprostá šílenost a dělat to může jen naprostý masochista. Ale když někteří jedinci podepisujou lichvářům bianko šeky tak proč by měli být zrovna v téhle oblasti opatrnější...

Peníze za letenku je obvykle nutné od neznámého zákazníka inkasovat předem (před vystavením letenky), což je fakt, ale jen na základě protihodnoty, tedy předložení platné rezervace s cenou a s podmínkami (termín vystavení + restrikce tarifu) prodejcem. Vše ostatní je více méně šmelinaření. A nebo je v tom namočená nějaká iata agentura, která prodává letenky za tarify, na které daný zákazník nemá nárok (etnické, korporátní, námořnické, touroperátorské apod.). V takovém případě daná iata agentura riskuje ADM (mastnou pokutu) od dopravce...

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od romul »

CA Stopa Pardubice opět na scéně:

http://play.iprima.cz/all/309349/19724

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Globik »

romul píše:CA Stopa Pardubice opět na scéně:

http://play.iprima.cz/all/309349/19724

Pěkné.
Ale bohužel i dost laciná a klamavá reklama na AČCKA.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od dejavu »

romul píše:CA Stopa Pardubice opět na scéně:

http://play.iprima.cz/all/309349/19724

A pak ze neni na trhu misto pro exoticke zajezdy s TVS priskoky. Ten pan je idealni klient, chtel to zkusit individualne a sedi doma v Praze...

tiburon
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 29. 07. 2005, 13:52
Stav: Offline

Prosím o radu

Příspěvek od tiburon »

Dobrý den,

nechci zakládat nové vlákno k následujícímu dotazu a prosím zdejší experty o názor.

Jak je to s koupí zpáteční letenky zde v ČR, z níž bych využil jen zpáteční let? Je to možné a legální? Nebudu s tím mít nějaké problémy ať již ze strany let. spol. či úřadů (zejména v případě přestupu v USA). Jde mi o to, že občas pobývám pracovně v Lat. Americe a můj provider už nechce měnit dobu návratu o prodloužený soukromý pobyt. A např. pokud by za mnou přiletěla manželka, chtěli bychom se vracet společně. Chápu, že to může vypadat absurdně, proč tedy neletím úplně znova, ale je to i o tom, že si tam něco připravíte, zajednáte a je výhodnější přímo navázat pobyt.

Děkuju

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od beardie »

Ak nebudes letiet prvy let, druhy sa ti automaticky zrusi

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od flyingblue »

tiburon píše:Dobrý den,

nechci zakládat nové vlákno k následujícímu dotazu a prosím zdejší experty o názor.

Jak je to s koupí zpáteční letenky zde v ČR, z níž bych využil jen zpáteční let? Je to možné a legální? Nebudu s tím mít nějaké problémy ať již ze strany let. spol. či úřadů (zejména v případě přestupu v USA). Jde mi o to, že občas pobývám pracovně v Lat. Americe a můj provider už nechce měnit dobu návratu o prodloužený soukromý pobyt. A např. pokud by za mnou přiletěla manželka, chtěli bychom se vracet společně. Chápu, že to může vypadat absurdně, proč tedy neletím úplně znova, ale je to i o tom, že si tam něco připravíte, zajednáte a je výhodnější přímo navázat pobyt.

Děkuju


Netusim, co je provider, ale zmenit datum na letence muzes uplne klidne i a vlastni penize.

Jen si dej pozor pri vyuctovani cesty a pripadne pojisteni.

tiburon
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 29. 07. 2005, 13:52
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od tiburon »

Netusim, co je provider, ale zmenit datum na letence muzes uplne klidne i a vlastni penize.

Jen si dej pozor pri vyuctovani cesty a pripadne pojisteni.


Provider = rekněme logistický operátor, který pro organizátora řeší praktické věci. Vyúčtování cesty dělat nemusím, to by problém nebyl. Problém je, že oni to kupují v balících pro lidi z různých zemích na dost poslední chvíli a je to celé nějak provázané, že není dost dobře možné se do toho individuálně dostat. Jednou jsem to zkoušel a v letecké společnosti mi řekli, že na kód letenky vůbec ze svého systému nedosáhnou a že bych to musel řešit s dodavatelem providera, který to ale zase nechce dělat - začarovaný kruh, proto mne napadlo obětovat jednu cestu.

Pokud je to tak, jak uvedl předpřispěvatel, zbývá asi stejně jen buď letenka jen zpět, která mi ale vždy vyjde z vyhledávání dráž, než výhodné nabídky tam i zpět, nebo se na to vykašlat a udělat si celý výlet z ČR


Odpovědět