Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Bananek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 04. 2012, 10:05
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od Bananek »

Kdyby měl někdo zájem , můžu sem nahodit cca měsíční sledování vývoje cen na různých linkách.. Dospějeme k tomu, že žádné prodávání za 30 tisíc se prostě neděje 8)


Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od Marr3wk »

Bananek píše:Kdyby měl někdo zájem , můžu sem nahodit cca měsíční sledování vývoje cen na různých linkách.. Dospějeme k tomu, že žádné prodávání za 30 tisíc se prostě neděje 8)


Tak jasně, že je zájem. :D

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od rastompk »

Marr3wk píše:
Bananek píše:Kdyby měl někdo zájem , můžu sem nahodit cca měsíční sledování vývoje cen na různých linkách.. Dospějeme k tomu, že žádné prodávání za 30 tisíc se prostě neděje 8)


Tak jasně, že je zájem. :D


Ina otazka: Neexistuju na to nahodou nejake vyhladavace, ktore prave ukazuju aj to, ze ako sa menila cena v minulosti?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od flyingblue »

rastompk píše:
Marr3wk píše:
Bananek píše:Kdyby měl někdo zájem , můžu sem nahodit cca měsíční sledování vývoje cen na různých linkách.. Dospějeme k tomu, že žádné prodávání za 30 tisíc se prostě neděje 8)


Tak jasně, že je zájem. :D


Ina otazka: Neexistuju na to nahodou nejake vyhladavace, ktore prave ukazuju aj to, ze ako sa menila cena v minulosti?


Cena se moc nemeni, jen se otviraji a zaviraji bookovaci tridy :-)

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od rastompk »

flyingblue píše:
rastompk píše:Ina otazka: Neexistuju na to nahodou nejake vyhladavace, ktore prave ukazuju aj to, ze ako sa menila cena v minulosti?


Cena se moc nemeni, jen se otviraji a zaviraji bookovaci tridy :-)


Heh, clovek aby si tu daval extra pozor ako presne naformuluje otazku :)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od flyingblue »

rastompk píše:
flyingblue píše:
rastompk píše:Ina otazka: Neexistuju na to nahodou nejake vyhladavace, ktore prave ukazuju aj to, ze ako sa menila cena v minulosti?


Cena se moc nemeni, jen se otviraji a zaviraji bookovaci tridy :-)


Heh, clovek aby si tu daval extra pozor ako presne naformuluje otazku :)


Otazka je, zda a jak v tom hraje roli overbooking. Kdyz mas otevrenych 5 sedadel v "T", tak se klidne muze stat, ze objeveni dalsich peti muze byt zrusena rezervace.

Tedy - to mi radi selsky rozum, nejlepsi pritel cloveka (ale muze to byt totalni omyl).

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od kuba.biker »

Může mi někdo vysvětlit, proč klasické aerolinky dělají takové drahoty s rezervací konkrétních míst v letadle? Kdejaký zavšivený lowcost umožňuje rezervaci sedačky dle výběru, u LH a spol. se člověk dočká z úst pracovníka callcentra maximálně tak univerzální formulky "nóóó, bohužeééél, až při online check-inu"....(tedy samozřejmě za předpokladu, že člověk 23 hodin před odletem dřepí u počítače) :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Lufthansa: rezervace místa na letech po Evropě není možná
Swiss: rezervace místa na letech po Evropě není možná
TAP: rezervace místa u nouzáku není možná z bezpečnostních důvodů

WTF?! :wtf:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od hafi »

možnost změny typu?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od prodejce »

U LH je rezervace místa možná ve třídách M, B, Y a pro senátory a jejich doprovod bez omezení třídy.

U LX to samé (navíc s možností rezervovat exit sýt).

Proč se to nedá dokoupit na evropských trasách za peníze je pro mě taky trochu záhada. Oproti low-costu velká pravděpodobnost změny typu a různost konfigurací interiéru je snad částečná odpověď..

U TP byla a je rezervace nouzáků možná (teď jsem vyzkoušel).

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od kuba.biker »

prodejce píše:U LH je rezervace místa možná ve třídách M, B, Y a pro senátory a jejich doprovod bez omezení třídy.


No právě. Nevadí mi připlatit si za takovouto blbůstků vcelku adekvátní částku 5-10 EUR. Ale 250 EUR za vyšší knihovací třídu, s tím už problém mám, zejména s ohledem na to, že nejsem FF a výhody v podobě několikanásobného počtu mil jsou mi na prd...

Jak je prosím možné zarezervovat místa u TAPu? Online to nejde, když si chci prohlédnout svou rezervaci na flytap.pt, odkáže mě to na CheckMyTrip. Když jsem si chtěl místa zarezervovat po telefonu, tak mi řekli, že to z bezpečnostních důvodů nelze. No a když jsem se pro sichr ujišťoval na jejich ofiko Facebooku, tak to bohužel potvrdili... :(

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od prodejce »

SZ

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od flyingblue »

kuba.biker píše:
prodejce píše:U LH je rezervace místa možná ve třídách M, B, Y a pro senátory a jejich doprovod bez omezení třídy.


No právě. Nevadí mi připlatit si za takovouto blbůstků vcelku adekvátní částku 5-10 EUR. Ale 250 EUR za vyšší knihovací třídu, s tím už problém mám, zejména s ohledem na to, že nejsem FF a výhody v podobě několikanásobného počtu mil jsou mi na prd...

Jak je prosím možné zarezervovat místa u TAPu? Online to nejde, když si chci prohlédnout svou rezervaci na flytap.pt, odkáže mě to na CheckMyTrip. Když jsem si chtěl místa zarezervovat po telefonu, tak mi řekli, že to z bezpečnostních důvodů nelze. No a když jsem se pro sichr ujišťoval na jejich ofiko Facebooku, tak to bohužel potvrdili... :(


Ofiko fejsbuku? Boze, fejsbuky ovladaj brigadnici z nakejch agentur a ridej se manualem, co dostali :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od Fabo »

prodejce, jestlis to zkousel nejakym neverejnym nastrojem tak bych se vsadil, ze ty to mas na rozdil od bezne verejnosti povoleno proto, ze tam neposadis nekoho kdo tam nesmi byt...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od whiskey »

prodejce píše:U LX to samé (navíc s možností rezervovat exit sýt).

U LH exit rows a priority (bulkheady povacsine) sedadla pre SEN/HON bezne funguju. Zaujimave je, ze OS vobec neumoznuje volbu sedadiel pre nizke knihovacie triedy, ale ich PNR bez problemu akceptuje LH web, kde sa sedadla vybrat daju, hoci je to operovane OS (resp. VO dnes...).

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Podle jake rovnice se chovaji aerolinky?

Příspěvek od Marr3wk »

Mě teda u LX víc zaskočilo, že těch 23 hodin před letem si při online checkinu taky prakticky nešlo nic vybrat - (skoro) všechno bylo blokované. Byl to let po Evropě s přestupem a jednou jsem dělal checkin 23 hodin před odletem prvního segmentu, při zpáteční cestě zase pro změnu 23h. před odletem druhého segmentu, protože sem si myslel, že celé letadlo se "odblokne" až přesně 23 hod. před svým odletem.


Odpovědět