Letenka do USA v červenci

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
juice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 06. 2012, 16:42
Stav: Offline

Letenka do USA v červenci

Příspěvek od juice »

Zdravím,
v létě (nejspíš konec července) se chystám zhruba na měsíc do USA. Chtěla bych se zeptat, jestli je výhodnější koupit letenku už teď, nebo počkat a objednat ji pár dní před odletem..protože když hledám lety teď tak na dva dny dopředu, cena klesá, samozřejmě mě napadlo, že na to má vliv i to, že ještě není sezona, ale přesto by mě zajímalo, jak to teda je..
A ještě..když bych chtěla přestup v Londýně, aby tam byla pauza tak den až dva, tak jak na to? Musí se koupit letenky zvlášť?
Děkuji za odpověď.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od Zlin142 »

Chce si to především ujasnit jestli ti jde o cenu nebo o itinerář, možné je samozřejmě téměř cokoli, ale každá legrace něco stojí.
Obecně vzato je určitě lepší letenku kupovat dřív než pár dní před odletem, zejména pokud chceš letět uprostřed letní sezóny a taky je lepší se nevázat na Londýn jako přestupní bod. Zvláštní výlet do Londýna tě vyjde s Wizzem nebo easyJetem bez složitějšího hledání na 1200-1500 Kč.
Jinak "USA" jako destinace je dost široký pojem... :think:
Naposledy upravil(a) Zlin142 dne 16. 06. 2012, 22:02, celkem upraveno 1 x.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od nartym »

Rekl bych, ze uz ted je pozde na koupi nejak extra levne letenky (tedy pokud ti jde o cenu)... Ale jak rikal kolega, chtelo by to trochu konkretizovat cilove letiste :wink:

juice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 06. 2012, 16:42
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od juice »

O cenu mi právě docela jde. Takže letenku koupit co nejdřív.. děkuju.
Jedná se o Chicago.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od Globik »

Nechci zakládat nové vlákno kvůli jednomu dotazu:
Potřebuju RT letenku PRG-WAS na začátek října nebo na přelom října/listopadu. Momentálně je na celý říjen nejlevnější OK/AF, přes 15.000 (dle Matrixu), jinak je to kolem 18. Kdo máte doma křišťálovou kouli, myslíte, že je reálné, že ještě bude nějaká akce? A kdo máte dobrou paměť, jsou akce na podzim obvykle od 1.října nebo až od průběhu října?
Díky!


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:Nechci zakládat nové vlákno kvůli jednomu dotazu:
Potřebuju RT letenku PRG-WAS na začátek října nebo na přelom října/listopadu. Momentálně je na celý říjen nejlevnější OK/AF, přes 15.000 (dle Matrixu), jinak je to kolem 18. Kdo máte doma křišťálovou kouli, myslíte, že je reálné, že ještě bude nějaká akce? A kdo máte dobrou paměť, jsou akce na podzim obvykle od 1.října nebo až od průběhu října?
Díky!


No velryba AF lita na IAD poloprazdna :-)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od cocik »

Globik píše:Nechci zakládat nové vlákno kvůli jednomu dotazu:
Potřebuju RT letenku PRG-WAS na začátek října nebo na přelom října/listopadu. Momentálně je na celý říjen nejlevnější OK/AF, přes 15.000 (dle Matrixu), jinak je to kolem 18. Kdo máte doma křišťálovou kouli, myslíte, že je reálné, že ještě bude nějaká akce? A kdo máte dobrou paměť, jsou akce na podzim obvykle od 1.října nebo až od průběhu října?
Díky!


Na tvym miste bych zkusil pridat par tisicovek a proletet se 747-8, co toci FRA-IAD

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od Globik »

cocik píše:Na tvym miste bych zkusil pridat par tisicovek a proletet se 747-8, co toci FRA-IAD

Není to pro mě a dotyčná osoba to neocení :)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od gr09 »

Kajca píše:Doporucuju kouknout na http://www.*reklama*.net/. Tam se na to specializuji. Da se tam sehnat letenka bezne kolem desitky a obcas i za min.

Ehm, presmerovani na pelikana nerikam specializace.

EDIT ADMIN: Kajza získává jednosměrnou letenku z fóra...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od Globik »

Kajcu žádám o tu letenku za desítku, která se tam podle něj/ní dá běžně sehnat. Data, trasu a jméno cestujícího zašlu obratem po přijetí emailové adresy, kam mám toto zaslat. Předpokládám, že rozdíl mezi skutečnou cenou a tou desítkou uhradí ze svého, když tu dal veřejný příslib.

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od misob »

Zdravim vsetkych miestnych borcov :)
Nebudem zakladat novy topic, kedze tento presne vystihuje moj poziadavok :)
Chystam sa na taky mensi trip po vychodnom pobrezi USA v obdobi 28.6.-20.7.
Routing je naplanovany takto:
VIE-MIA-BWI/DCA-BUF-JFK/EWR/LGA-BOS-VIE
Na matrixe mi ako najvyhodnejsia ponuka prisla ta od AA.
Ale je v tom 1 hacik: AA neposkytuje priame lety medzi New Yorkom a Buffalom. A prestupovat zbytocne v PHL ci CLT sa mi ani nahodou nechce. priame lety poskytuje iba United a Jet Blue. Ten Jet Blue vychadza celkom slusne za 99 USD oneway.
A teraz zopar dotazov:
Ako by ste mi pomohli vyriesit prave spominany let Buffalo-New York? Planujem sa totiz prihlasit do AA Advantage, ktory mi z One World frequent flyerov pride ako najvyhodnejsi. Do USA sa navyse planujem vratit buduci rok, ked chcem skusit zasa "west-cost" trip. Takze mile zbierat budem aj nadalej. A ked uz sme pritom AA Advantage- zapocitavaju sa mile za TAL operovany BA? Tuna na fore sa pisalo, ze nie... ale na webe AA pisu, ze ano...
Ako to vyzera s americkymi LCC? Kedze samotne standardne aerolinky ponukaju na vnutrostatnych linkach "hladolety", mam sa v pripade Jet Blue pripravit na nieco v style Ryanair ci Wizz? Ako je to batozinou v pripade LCC? Predpokladam, ze nase kufre budu mat urcite minimalne tych 25 kg....

Vsetkym dopredu moc dakujem za odpovede a tipy :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od Globik »

misob píše:Zdravim vsetkych miestnych borcov :)
Nebudem zakladat novy topic, kedze tento presne vystihuje moj poziadavok :)
Chystam sa na taky mensi trip po vychodnom pobrezi USA v obdobi 28.6.-20.7.
Routing je naplanovany takto:
VIE-MIA-BWI/DCA-BUF-JFK/EWR/LGA-BOS-VIE
Na matrixe mi ako najvyhodnejsia ponuka prisla ta od AA.
Ale je v tom 1 hacik: AA neposkytuje priame lety medzi New Yorkom a Buffalom. A prestupovat zbytocne v PHL ci CLT sa mi ani nahodou nechce. priame lety poskytuje iba United a Jet Blue. Ten Jet Blue vychadza celkom slusne za 99 USD oneway.
A teraz zopar dotazov:
Ako by ste mi pomohli vyriesit prave spominany let Buffalo-New York? Planujem sa totiz prihlasit do AA Advantage, ktory mi z One World frequent flyerov pride ako najvyhodnejsi. Do USA sa navyse planujem vratit buduci rok, ked chcem skusit zasa "west-cost" trip. Takze mile zbierat budem aj nadalej. A ked uz sme pritom AA Advantage- zapocitavaju sa mile za TAL operovany BA? Tuna na fore sa pisalo, ze nie... ale na webe AA pisu, ze ano...
Ako to vyzera s americkymi LCC? Kedze samotne standardne aerolinky ponukaju na vnutrostatnych linkach "hladolety", mam sa v pripade Jet Blue pripravit na nieco v style Ryanair ci Wizz? Ako je to batozinou v pripade LCC? Predpokladam, ze nase kufre budu mat urcite minimalne tych 25 kg....

Vsetkym dopredu moc dakujem za odpovede a tipy :)


1) Pokud nelétáš často, tak zapomeň na míle z AA. Budeš je jen sbírat, ale nic smysluplného z nich nebude.
2) JetBlue je jedna z nejlepších amerických aerolinek, že je to low cost, neřeš. Jediná nevýhoda je zavazadlo. To zaplatíš, kdežto když budeš mít všechny lety na jedné AA letence, pravděpodobně nebudeš za zavazadlo platit ani na vnitrostátních letech (to si ale předem ověř, než to koupíš)
3) Na minimálně 25 kg zapomeň, pokud budeš mít letenku v economy. 23 kg a basta. Jinak se můžeš na každém checkin pěkně prohnout.

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenka do USA v červenci

Příspěvek od misob »

Diky moc za rychlu odpoved. :)
Tak let s Jet Blue by som asi kupil zvlast a ostatne lety by som dal na tu 1 AA letenku. A k AA Advantage: pokial by som mohol zbierat mile aj s Niki/AB, tak by nebol problem. Zopar eurovikendov by som si este k tomu pocas roku strihol. Navyse v USA planujem aj zapozicanie auta ci ubytovanie v hoteloch/moteloch, kde sa daju tiez zbierat mile. A pokial by sa potom dali pouzit na nakup letenky hoci aj po Europe alebo nimi aspon zaplatit nejaky ten hotel ci pozicanie auta, bol by som len rad :)
No a s tou batozinou som to takto viac-menej pocital, aj ked v minulosti mi na letoch PRG-EWR s CSA ta nadvaha vzdy nejak presla :)


Odpovědět