Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přestupu

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Fabo »

xmurphy píše:
prodejce píše:Že může jít kufr "jinou cestou" je rovněž blbost (terorismus). "Jinou cestou" bez majitele na palubě můžou jít jenom RUSH kufry, které jsou nahlášené jako ztracené.


Zvláštní je, že se mi za poslední 2 roky stalo 2x, že kufr letěl beze mě.


Obecne ma prodejce pravdu. Kufr ma letet s tebou.

xmurphy píše:1) Měl jsem dvě letenky PHL-JFK-AMS-CPH (KL) a pak CPH-PRG (OK). Kufry jsem v PHL odbavil až do Prahy. Přiletěl jsem do Prahy a kufry nikde, tak jsem zašel na reklamace a tam mi řekli, že už je tam maj. Na visačce jsem pak viděl, že oba letěly PHL-CDG-PRG. Stalo se v listopadu 2010.


Tohle je zvlastni. Jestli letel CDG pozdeji, tak je mozne, ze je zapomeli nalozit, tak je poslali jak to nejlip slo.

xmurphy píše:2) Měl jsem letenku PRG-AMS-ATL-BOS kombinace KL a DL. Na přestup v ATL jsem měl necelou hodinu a půl. Ten den bylo šílený počasí, všude fronty, spousta letů zpožděných, spousta letů zrušených. Letadlo mi uletělo, přebookovanej jsem byl na první ranní let. Opět, kufr nikde, zašel jsem na reklamaci zavazadel a oni mi řekli, že už je tam od včerejška. Stalo se letos v lednu.

Tedy ano, pravidla jsou jedna věc, ale zas až tak moc se nedodržují..


Tohle je zase relativne normalni, pri silenych prestupech se deji veci a nejspis proste v ATL stihli kufr nalozit a nestihli ho uz vylozit. Taky je rozdil jestli na net nenastoupis vedome a svevolne, nebo z objektivniho duvodu...


j-rich23
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 06. 09. 2011, 15:06
Oblíbené typy letadel: 744 G-VWOW
Bydliště: BRNO, LEVICE (SR)
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od j-rich23 »

Nápomocný topic: Pri plánovanom lete mi ponúka routing na ceste s5 CUN-LHR-VIE-BUD. Nakoľko žijem v Brne, bolo by pre mňa výhodnejšie skončiť vo VIE, len som nevedel, že kufre sa dajú odbaviť aj inde než do konečnej destinácie. Otázka: Ak by tie kufre nedoleteli do VIE (alebo sa omeškali), tam by som to reklamoval, nenastal by problém, keby zisitli, že vlastne vynechávam posledný segment?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od whiskey »

j-rich23 píše:Nápomocný topic: Pri plánovanom lete mi ponúka routing na ceste s5 CUN-LHR-VIE-BUD. Nakoľko žijem v Brne, bolo by pre mňa výhodnejšie skončiť vo VIE, len som nevedel, že kufre sa dajú odbaviť aj inde než do konečnej destinácie. Otázka: Ak by tie kufre nedoleteli do VIE (alebo sa omeškali), tam by som to reklamoval, nenastal by problém, keby zisitli, že vlastne vynechávam posledný segment?

dal si si shortcheck batoziny, lebo si z nej potrebuejs nieco vybrat vo VIE, aerolinku do toho nic nie je, to je tvoja vec predsa. A tam si zistil, ze tam kufre nie su, tak ich tam reklamujes. Nevidim problem.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Airbus380 »

Asi předem znám odpověď, ale přesto.
Bratr má koupenou letenku s TP PRG-LIS-FNC. Z různých důvodů nemůže doletět až na FNC, ale jen do LIS. Existuje nějaká možnost, že by se mu pobedlo bez změny letenky vykonat jen tu trasu PRG-LIS-PRG? Asi ne, že?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od hafi »

ano, bude-li letadlo zpožděné a uletí-li mu přípoj v LIS, tak má určitě právo na odmítnutí pokračovat a chtí jen návrat.


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Airbus380 »

No jo, takže nezbyde nic než storno...Má totiž koupeno v tarifu, kdy nenastoupení segmentu (v případě, že vše půjde tak, jak má, což je zdaleka nejpravděpodobnější) je účtováno poplatkem 150 Eur.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od hafi »

co? jako že pokud by nenastoupil, dostane pokutu?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Fabo »

No, jestli nenastoupi, ale chce vyuzit zbytek letenky...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Airbus380 »

hafi píše:co? jako že pokud by nenastoupil, dostane pokutu?


V podmínkách rezervace má napsáno, že při nevyužití rezervace bude účtován poplatek 150 eur. Chápu to, že při teda, že při no-show dostane pokutu no.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od hafi »

doufám, že je to tvá mylná interpretace...a ikdyby ne, tak jsem přesvědčen, že tento přístup je nezákonný...navíc si nedokážu představit, jak by ho naháněli, aby to zaplatil.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Airbus380 »

"Praha - Lisabon - Funchal - Lisabon - Praha
■Změny
Kdykoliv - poplatek 60,00 EUR (či ekvivalent) za převystavení/revalidaci; poplatek 150,00 EUR (či ekvivalent) za nevyužití rezervace.Poznámka: poplatek 60,00 EUR (či ekvivalent) před odletem měněného letu; poplatek 150,00 EUR (či ekvivalent) po odletu měněného letu či v případě nevyužití rezervace.Tarif může být převeden na jakýkoliv vyšší tarif. V tomto případě se účtuje poplatek a cenový rozdíl mezi tarify.Účtování poplatku: za transakci. Kojenci: zdarma. Dětská sleva se neuplatňuje.Změna země původu či destinace není dovolena. Při kombinovaných tarifech podléhá měněný tarif převodu na tarif vyšší.Tarify APEX - změny rezervací odletů musí být v souladu s termíny stanovenými pro koupi v předstihu."

Možná to fakt jenom chápu špatně...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Fabo »

A nebude to klasicky stornopoplatek ve smyslu "vratime penize, ale vemem si z nich 150 poplatek"

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nenastoupení posledního segmentu/odbavení do místa přest

Příspěvek od Globik »

hafi píše:ano, bude-li letadlo zpožděné a uletí-li mu přípoj v LIS, tak má určitě právo na odmítnutí pokračovat a chtí jen návrat.

Předpokládám, že má v tomto případě povinnost nastoupit na první let zpět, který mu airlines nabídne? Nebo existuje i situace, kdy cesťák prohlásí, že sice chtěl letět do cíle, ale když mu uletěl přípoj a nyní nestihne původní účel cesty, udělá si náhradní program v přestupním bodě a poletí zpět domů v původním termínu (a airlines je povinna mu vyhovět)? (Mám pocit, že se to tu již probíralo, ale už mi to vypadlo z hlavy.)


Odpovědět