Problémy s odletem do Číny

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
11188
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 04. 2013, 11:58
Stav: Offline

Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od 11188 »

ahoj,lítám jen občas většinou na dovču nebo přímým letem,proto jsem co se týče letenek takový analfabet.Proto bych se chtěl tady zeptat zda je to normální.Za 4 dny odletám do Číny,letenku mám zaplacenou už asi 3 měsíce.Asi před 3 týdny jsem dostal email,že se mění čas odletu z Prahy...a nyní už změnili čas přestupu v amsterdamu na neurčito.Když volám na podporu pelikána ,tak mě tam nic pořadneho neřeknou.Pouze že to řeší a dávají tomu největší důležitost.Tak nevím jestli je to normální nebo jestli se mám bát.Můžou mě zrušit letenku?Mám v číně zaplacený hotel bez možnosti storna a další věci které tam musím zařídit.Nyní letenky vycházejí o nejméně 10 000kč více....


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od romul »

Že se mění časy letů i po vystavení letenky je normální, prodejce musí letenku převystavit na nové lety a poslat cestujícímu. Pokud v tom není nějaký problém způsobený prodejcem (chybně vystavená letenka apod.), který si oni teprve teď uvědomili a tak vymýšlejí důvody proč to nejde. V tomhle případě je jediná možnost. Prudit daného prodejce ať ihned splní co slíbil a za co dostal zaplaceno. Je ta letenka vidět na online itineráři (viewtrip.com)? Musí tam být číslo letenky. A současně doporučuji hned zítra zavolat na leteckou společnost na jejíž doklad je letenka vystavená, a pod rezervačním kódem si ověřit platnost rezervace...

11188
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 04. 2013, 11:58
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od 11188 »

na viewtrip.com me to píše status potvrzený ale na pelikanovi je stav změněno....Tak ja tedy nevím....Ja je porad bombarduju a operator jediny co me rekne je ,že se to řeší a že me sami zavolají

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od holovsky »

Tak to by mě zajímalo, jak to dopadlo, je nějaké nové info?
Taky mi někdy mění časy, ale většinou tak, že se buď pouze mírně posune čas a pak se ani letenka nepřevystavuje, pouze přijde změna e-mailem a nebo je změna větší a to pak přijde nová letenka s novou variantou. Jednou se mi změna moc nelíbila, tak jsem tam volal (na Expedii) a nabídly mi jinou možnost, resp. jsem jsem si nejdřív našel jiný let stejné společnosti sám, co mi vyhovoval víc a oni to bez probému na něj zdarma změnily.
Ale aby byl někde čas neznámý a prodejce pořád tvrdil, že se to řeší a navíc 4 dny před odletem, to je vážně divný... Tady bych určitě volal i přímo na tu leteckou společnost.

11188
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 04. 2013, 11:58
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od 11188 »

tak celá věc se má takto,cesta tam je vyřešena včera jsem mluvil s operatorem pelikana,problem je ale s navratem.Na 19 .4 nemají letadla kapacitu,tak mě nabídli odlet 18.4 ale zase to je u me problem.Mám na 18 domluvenou ještě schuzku nehledě k tomu že mám zaplaceny hotel až do 19.4 tak se mě nechce letet o den dříve.Defakto na letiště již jedu zítra v noci a pořád nic nevím...operátor mě slíbil že se pokusí rezervovat nějaký let 19.4 a hned že me bude informovat ,ale nikdo už nevolal :roll:


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od romul »

Ale to je jejich problém. Jestli nejsou k dispozici stejné rezervační třídy tak holt musí rezervovat nějakou vyšší (dražší), rozdíl ať doplatí ten kdo to způsobil (dopravce nebe pelikán). Trvejte na svém původním požadavku, tedy na původním termínu odletu zpět. Není možné odletět a nevědět termín návratu. Času na to měli dost. Jejich pokusy nikoho nezajímají, zajímá nás jen výsledek. Doporučuji nechat se přepojit od operátora na managera a tomu důrazně říct že takhle ne, že očekáváte okamžité vyřešení...

11188
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 04. 2013, 11:58
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od 11188 »

No já se zase bojím,když budu moc tlačit na pilu aby mě let nestornovali a nevrátili mě prachy....nyní stojí letenky o 12000kč více přes China air. a myslím ,že se jim moc nebude chtít dotovat let třeba přes nějakou evropskou dražší společnost....

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od romul »

Potvrdili původní rezervaci na určitý termín za určitou cenu? Byla cena včas uhrazena? Vystavili závazně letenku? Došlo následně k nedobrovolné změně (ne z viny cestujícího)? Předpokládám, že ano. Tak kde je problém? Jejich závazek nastal a musí ho splnit. Stane se, že dopravce zruší lety do určité destinace a nabídne jako alternativu jen let v jiném termínu. Já nevím jaký problém tady nastal, těžko to hodnotit. Kontaktoval jste aerolinku? Vystavením letenky vznikl závazek pro všechny zúčastněné strany, a od smlouvy je možné odstoupit podle platných pravidel. Určitě bych tlačil, z důvodu blížícího se termínu odletu...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od Fabo »

11188 píše:No já se zase bojím,když budu moc tlačit na pilu aby mě let nestornovali a nevrátili mě prachy....nyní stojí letenky o 12000kč více přes China air. a myslím ,že se jim moc nebude chtít dotovat let třeba přes nějakou evropskou dražší společnost....


Zrusit ti to nesmi, nejmin takhle pred odletem, proste jim rekni ze trvas na puvodnim datu odletu (nebo jestli ti to vyhovuje tak treba odlet o den dva pozdeji, ze ale chces hotel).

11188
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 04. 2013, 11:58
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od 11188 »

No tak se nakonec vše vyřešilo...sice den předem ale díky bohu za to....Let zpět je všude téměř bez čekání...tak je to taky celkem dobre .5 hodin v Amsterdamu je taky ok.Bál sem se aby mě nedali třeba takové ty lety co tam vyjede délka letu 36 hodin :eh:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od gr09 »

Nestacim zirat, co na tebe pelikan zkousi. Tohle mi jednou udelaly CSA (prodejce prislusne letenky), po 3 telefonatech jsem let zpatky zrusil a koupil ho u Turkish. Od te doby jsem v letadle CSA nesedel...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Nestacim zirat, co na tebe pelikan zkousi. Tohle mi jednou udelaly CSA (prodejce prislusne letenky), po 3 telefonatech jsem let zpatky zrusil a koupil ho u Turkish. Od te doby jsem v letadle CSA nesedel...


... hlavne, ze je to levny a akcni ...

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Problémy s odletem do Číny

Příspěvek od pokofi »

No hele mě to příjde jako že to pelikán zvoral, pač to ž ti nabidnuly jiný let(jiný den) tak ti letecká společnost musela zrušit let zpáteční, ale v tom případě agent může změnit letenku na jakoukoliv třídu v Ekonomicé třídě. Pokud ovšem byla ekonomická třída uplně full a nic ten den už neletí potom nabízím jiný den. Ale to všechno je vyřešené během několika hodin či minut. Prostě mi připada že to peikán zvoral, už i ta komunikace s pelikánem byla divná, když ti řeknou že to řeší a neřeknou ti co vbec řeší, jaký je problém, co se děje. Já vše řikam co se děje, jak se to bude řešit a za jak dlouho to vše bude vyřešeno. Pokud ti vzniknul nějaký problém, tím žes odletěl o den dříve, tak se zajímej proč a co se dělo. třeba příjdeš na to že to tam někdo podělal a pak vyžaduj odškodné co ti tím někdo způsobil.


Odpovědět