PRG - USM

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

yellow píše:http://www.akcniletenky.com/diskuze/viewtopic.php?f=3&t=1265&start=285
Koukám, že se snažíš aktivně prodávat :D
Taková zoufalá snaha o nahnání obratu :D


Zase se nauč číst, co ten člověk chce. Ptá se zda jeho let jde vystavit a za kolik, dále se ptá zda by šlo vystavit s odletem z ISG. Já mu napsal že šlo a zbytek jsem mu posla do zprávy. Takže kde je chyba?


pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

yellow píše:Aha, takže seš vlastně taková matka Tereza a kšeft na fórech už jedeš přes PM, to se přece nepočítá :D


To zase ne matka Tereza ta je větší jak já, zase si nebudu tolik fandit :-) já bych řekl že bych mohl být tak sv. František :lol:

Jochanan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 06. 2011, 00:04
Stav: Offline

Příspěvek od Jochanan »

Spíš by mě od zasvěcených účastníků zajímalo, jaká vidí rizika v tom, když je někdo "affilák". Myslel jsem, že když je letenka vystavena, tak tam moc rizik nevidím.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od pokofi »

Jochanan píše:Spíš by mě od zasvěcených účastníků zajímalo, jaká vidí rizika v tom, když je někdo "affilák". Myslel jsem, že když je letenka vystavena, tak tam moc rizik nevidím.


Spíš to riziko, které teď předvedl pan z Pardubic a třeba tak zkazil jméno afiláku, ale víc ti řeknou ostatní.

DAF666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 05. 2013, 09:04
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od DAF666 »

Jochanan píše:Spíš by mě od zasvěcených účastníků zajímalo, jaká vidí rizika v tom, když je někdo "affilák". Myslel jsem, že když je letenka vystavena, tak tam moc rizik nevidím.


pridavam se k dotazu - pokud mam e-ticket number, existuji i v teto chvili nejaka rizika nebo se veskera vase debata tyka doby od zaplaceni zakaznikem do doby vystaveni letenky?


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Re:

Příspěvek od romul »

DAF666 píše:
Jochanan píše:Spíš by mě od zasvěcených účastníků zajímalo, jaká vidí rizika v tom, když je někdo "affilák". Myslel jsem, že když je letenka vystavena, tak tam moc rizik nevidím.


pridavam se k dotazu - pokud mam e-ticket number, existuji i v teto chvili nejaka rizika nebo se veskera vase debata tyka doby od zaplaceni zakaznikem do doby vystaveni letenky?


Je to hodně individuální, nicméně obecně o lze o těchto rizicích říct zhruba toto:

Riziko chybné informace zákazníkovi

Protože non-iata agent nemusí splňovat vlastně vůbec žádná odborná kritéria (jsou i tací co neumí pracovat s gds a dělají rezervace přes web), tak je riziko, že zákazníkovi navykládá blbosti, ten se na to spolehne a následně když si např. zařídí a zaplatí ubytování, tak zjistí, že letenku nemá, a nebo za vyšší cenu. Prodejce se prostě vymluví za změnu nebo platnost tarifů. A smůlu má kdo? Cestující.

Riziko zpožděné informace zákazníkovi

U letenek jsou na všechno hodně krátké termíny, rychlost předání informací je tedy klíčová. jakmile je mezi iata agentem a cestujícím další mezičlánek tak je to komplikace, která může mít za následek, že se něco nestihne a odnese to kdo? cestující.

Riziko platby

Zprostředkovatel v prodeji letenek, non-iata agent, to je činnost dost náročná na cash flow. Obraty jsou velké a marže minimální. Tok peněz je jasný: zákazník - non-iata agent - iata agent - airline. Občas se holt stane, že non-iata agent za vystavenou letenku nezaplatí, ačkoliv peníze od zákazníka vyinkasoval. A nebo jeho zákazníkem je firma, které dává na fakturu, ta mu nezaplatí, on to nezaplatí dál, a vzniká klasická druhotná platební neschopnost. Jenže iata agent za tu vystavenou letenku prostě zaplatit musí. Vážení, nevím jaká platební morálka platí ve vašem oboru, ale v oboru prodeje letenek je to ve vzahu k airlies maso. Nezaplatím za vystavené letenky v den splatnosti (platby každý týden) a druhý den příjdu bez diskuse o právo letenky vystavovat, což je v podstatě stop podnikání. Výjimkou je jen chyba na straně banky při převodu peněz. Ale zpět k otázce. Iata agent zaplatit musí, čeká tedy na peníze a ty nepříjdou. Iata agent má dilema, co s tím. Reálná úvaha je, již vystavené letenky následně zrušit, refundovat. I když většina tarifů je restriktivních, tak mnohé ještě refundovatelné alespoň zčásti jsou. Lepší je dostat zpět část než nic. Iata agent není povinen nezaplacené letenky sponzorovat. A doplatí na to kdo? Cestující.

Tohle není žádná hluboká analýza, určitě je těch rizik víc...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Re:

Příspěvek od flyingblue »

DAF666 píše:
Jochanan píše:Spíš by mě od zasvěcených účastníků zajímalo, jaká vidí rizika v tom, když je někdo "affilák". Myslel jsem, že když je letenka vystavena, tak tam moc rizik nevidím.


pridavam se k dotazu - pokud mam e-ticket number, existuji i v teto chvili nejaka rizika nebo se veskera vase debata tyka doby od zaplaceni zakaznikem do doby vystaveni letenky?


Ciste lajdacky (letenky neprodavam ani osobne neznam zadneho z diskutujicich)

1) Letenky muzou byt menitelne nebo zrusitelne (at jiz s poplatkem nebo bez nej). Pricemz zrusit ji AFAIK muze ten, kdo ji objednal - tj. prislusny agent.

2) Letecke spolecnosti obcas meni lety. Obcas je to o par minut, obcas je to o vic. A vedet tohle a vedet to vcas je rozhodne k nezaplaceni.

3) Pokud si objednavas nejake optional sluzby (napriklad chces konkretni sesli nebo zadat svuj a/nebo korporatni FF kod), tak se prima vazba na prodejce hodi.

4) A samozrejme, pokud se objevi v prubehu cesty nejaky pruser, letecky spolecnosti Te casto presmeruji na prodejce - pricemz prodejce neni pan XY, ale IATA agentura.

5) A uz zcela bokem nechavam moznost, ze pokud nekomu poskytnes cislo svoji kreditky ...

Rozumim tomu, ze existuje nika pro preprodejce, ale ja bud nakupuju primo na webech leteckych spolecnosti nebo u sveho IATA prodejce (nad kterym by jiste mistni prodejci ohrnuli nos :-) ).

wydra_airways
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 06. 2013, 21:03
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od wydra_airways »

Nevím tak úplně co se tu řeší tak trestuhodného ? Znám "pokofi" nějaký čas, poznala jsem ho právě tady a několik krásných letenek mi zajistil, rychle vyhledává spojení i když z toho pak nic není, což mi žádná cestovka ani prodejce letenek neudělá. Zajistí sedadla pokud je to možné, jsem ráda, že jsem ho potkala. I mým kamarádům už obstaral pěkné letenky. V čem je tu probllém? Proč se do něj navážíte?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od flyingblue »

wydra_airways píše:Nevím tak úplně co se tu řeší tak trestuhodného ? Znám "pokofi" nějaký čas, poznala jsem ho právě tady a několik krásných letenek mi zajistil, rychle vyhledává spojení i když z toho pak nic není, což mi žádná cestovka ani prodejce letenek neudělá. Zajistí sedadla pokud je to možné, jsem ráda, že jsem ho potkala. I mým kamarádům už obstaral pěkné letenky. V čem je tu probllém? Proč se do něj navážíte?


Ale no tak, prvni post a hned cirou nahodou oda na jednoho z uzivatelu? To je ale nahodicka ...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od dejavu »

flyingblue píše:
wydra_airways píše:Nevím tak úplně co se tu řeší tak trestuhodného ? Znám "pokofi" nějaký čas, poznala jsem ho právě tady a několik krásných letenek mi zajistil, rychle vyhledává spojení i když z toho pak nic není, což mi žádná cestovka ani prodejce letenek neudělá. Zajistí sedadla pokud je to možné, jsem ráda, že jsem ho potkala. I mým kamarádům už obstaral pěkné letenky. V čem je tu probllém? Proč se do něj navážíte?


Ale no tak, prvni post a hned cirou nahodou oda na jednoho z uzivatelu? To je ale nahodicka ...

Podkuřuje i u konkurence :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

fp.jpg
fp.jpg (29.38 KiB) Zobrazeno 3769 x


fp2.jpg
fp2.jpg (5.95 KiB) Zobrazeno 3768 x


fp3.jpg
fp3.jpg (5.86 KiB) Zobrazeno 3768 x

wydra_airways
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 06. 2013, 21:03
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od wydra_airways »

Ano, podkuruju. Chodim si sem cist a tady me to donutilo se lognout. U konkurence jsem lognuta uz dlouho, racte si vsimnout. Ja nemam rada zavistive a zle lidi a tohle me dostalo. Protoze vim, jak se "pokofi" jmenuje, je mi jasne, ze se jedna o nej, protoze je to zkratka jeho jmena. Nedela nic nelegalniho ani podvodneho. U vas vsech ale nejde o nic jineho, nez ze jste neprejici a zli lide, kteri se nudi a bavi se tim, ze napadaji slusne lidi.
Divim se pokofimu, ze se tu s vami vubec zahazuje. Hodnejsiho kluka tady nepotkate. A ja s vami dalsi diskuzi nepovedu, protoze slusnost vam jen vari krev a jste pod moji uroven.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

No aby to spíš nebylo tím, že pan pokofi tady zkoušel o sobě tak trochu lhát a přišlo se mu na to.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od romul »

wydra_airways píše:Protoze vim, jak se "pokofi" jmenuje, je mi jasne, ze se jedna o nej, protoze je to zkratka jeho jmena.


Vskutku hluboká myšlenka. Jak se pokofi jmenuje ví hned každej kdo trochu používá google. Nebudu jeho vystupování dále komentovat. Každý svého štěstí strůjcem...

wydra_airways píše:...Ja nemam rada zavistive a zle lidi a tohle me dostalo...U vas vsech ale nejde o nic jineho, nez ze jste neprejici a zli lide, kteri se nudi a bavi se tim, ze napadaji slusne lidi...A ja s vami dalsi diskuzi nepovedu, protoze slusnost vam jen vari krev a jste pod moji uroven.


Tak tohle dostalo zase mně. Asi z toho dneska neusnu...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od flyingblue »

romul píše:
wydra_airways píše:...Ja nemam rada zavistive a zle lidi a tohle me dostalo...U vas vsech ale nejde o nic jineho, nez ze jste neprejici a zli lide, kteri se nudi a bavi se tim, ze napadaji slusne lidi...A ja s vami dalsi diskuzi nepovedu, protoze slusnost vam jen vari krev a jste pod moji uroven.


Tak tohle dostalo zase mně. Asi z toho dneska neusnu...


Pozor na teplotu varu krve!

Ty jeden ... ZLY CLOVECE!


Odpovědět