Stránka 1 z 1

Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 15. 12. 2013, 23:41
od Petra S.
Prosím zkušenější cestovatele o radu. Pokud letím s jednou společností a cestou přestupuju, platím poplatky za bagáž v každém letu zvlášť nebo je platím jednou? Příklad je konkrétní let s EasyJetem na Madeiru: Praha-Milán, Milán-Lisabon, Lisabon-Funchal. Předem díky za reakce. :wink:

Re: Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 16. 12. 2013, 00:50
od flyingblue
Petra S. píše:Prosím zkušenější cestovatele o radu. Pokud letím s jednou společností a cestou přestupuju, platím poplatky za bagáž v každém letu zvlášť nebo je platím jednou? Příklad je konkrétní let s EasyJetem na Madeiru: Praha-Milán, Milán-Lisabon, Lisabon-Funchal. Předem díky za reakce. :wink:


Pokud to mas na jedne letence, platis jednou. Pokud na trech ... odpoved domyslis :-)

Re: Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 16. 12. 2013, 09:20
od Petra S.
Díky. Tím se mi daří upřesnit dotaz. :) Lze to tedy u EasyJet koupit na jednu letenku jako Praha-Funchal nebo musím koupit každou zvlášť (1. Praha-Milán, 2. Milán-Lisabon, 3. Lisabon-Funchal)? Omlouvám se za takový dotazy, ale letěla jsem jen jednou a to byl přímý let. :oops:

Re: Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 16. 12. 2013, 09:41
od hafi
@fb: to je lehce matoucí odpověď. Easyjet umí prodat více letů v rámci jedné rezervace, tedy z laického pohledu "je vše na jedné letence". K tomu se pak při rezervaci přidá '"jeden" poplatek za zavazadlo, jehož výška ale stoupá s počtem segmentů.

@petra: nutno zaplatit za každý let ty cca 400. Nicméně to lze snadno zjistit na stránkách easyjetu prostým výběrem letu, v prvním kroku vybereš lety, v druhém vidíš, jak k nim přidat zavazadla a cena za zpáteční odbavené zavazadlo Praha-Madeira bude kolem 3000.

Krom toho je důležité upozornit, že ti zavazadlo v Praze neodbaví až na Madeiru, ale jen do Milána(*), kde si ho na pásu vyzvedneš, odneseš na check-in, odbavíš do Lisabonu, vyzvedneš, odneseš, do Funchalu.

(*) existuje nějaký program milánského letiště Via Milano, kde když se (zdarma) registruješ, tak se nemusíš zavazadlo překládat sama, ale stačí, o to na přepážce v Miláně zažádat

Napsal: 16. 12. 2013, 10:41
od Avathar
Rozumnější bude pobalit do příručáku...

Re:

Napsal: 16. 12. 2013, 12:07
od Globik
Avathar píše:Rozumnější bude pobalit do příručáku...

Nebo si to koupit u klasické aerolinky. TAP má na některé dny zpátečku pod 8.000 Kč, 1 přestup (garantovaný, neboť je vše na jedné letence) a včetně zavazadla.

Re: Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 16. 12. 2013, 12:14
od hafi
Bych z dotazu řekl, že letenka je už koupená, ale až teď zjistila, že
buď a) se nejvejde do příručního zavazadla
a/nebo b) poplatek za zavazadlo uvedený v ceníku není za celou cestu, ale za segment...což při tom hip-hap-hop stylu vyjde dráž než celá letenka.

V.

Napsal: 16. 12. 2013, 14:08
od Avathar
Nakonec stejně zjistíš, že většinu těch krámů nepotřebuješ... i když jseš ženská.

Re: Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 17. 12. 2013, 21:26
od Petra S.
Děkuju za vysvětlení. :) Letenku ještě nemám a za těchto okolností ani mít nebudu a Madeiru si nechám, až budu mít víc času a peněz. :wink:

I když jsem ženská, tak fakt moc krámů nepotřebuju, ale přece jen, když jsme tam chtěli jet do hor a spát venku, tak se do příručního zavazadla asi nezabalim. :crazy:

Re: Poplatky za zavazadla EasyJet

Napsal: 17. 12. 2013, 22:37
od hafi
I to jde...jen to chce vhodně velký batoh. A stan, který jde postavit i bez kolíků, pokud by je nějaký exot na letišti chtěl zahodit. Zatím mám skóre asi 8:1.