Levne k mori

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Levne k mori

Příspěvek od kocour65 »

Mel bych otazku zda by nekdo poradil spoj z prahy k mori - chtel bych se v lete par dni vykoupat v mori a proto jsem hledal neco lacineho - narazil jsem na csa z prahy do nice zpatecni v lete za 4500kc- zjistil jsem ze z letiste jede mestska do mesta a plaz je take ve meste - akorat to more bude asi studenejsi nez mimo evropu.
Poradil by nekdo neco podobnyho primy spoj z prahy k mori - maximalne letenku do 6000kc - jakykoliv dopravce .


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od velpa.66 »

Asi nejblíž a nejlevněji k moři máš Řím FCO,moře je cca 2km od letiště.
Dříve když létal WIZZ BRQ - FCO se dalo na víkend zaletět k moři i za 50euro zpáteční letenka.
Nevím kolik to vyjde z PRG(letos asi levně)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od Globik »

kocour65 píše:Mel bych otazku zda by nekdo poradil spoj z prahy k mori - chtel bych se v lete par dni vykoupat v mori a proto jsem hledal neco lacineho - narazil jsem na csa z prahy do nice zpatecni v lete za 4500kc- zjistil jsem ze z letiste jede mestska do mesta a plaz je take ve meste - akorat to more bude asi studenejsi nez mimo evropu.
Poradil by nekdo neco podobnyho primy spoj z prahy k mori - maximalne letenku do 6000kc - jakykoliv dopravce .

Smart Wings Split cca 6.200. Od letiště MHD na pláž za nějakých cca 30 korun.

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od kocour65 »

Dik - v tom rime to letiste je tedy mimo mesto - dalo by se tam u toho more ubytovat na par dni - nejaky hotel - podle mapy je rim mesto centrum aspon 15 km - dostanu se i do centra - nejaka mestska doprava.

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od Kuboš »

Podpořit můžeš i ČSA a to díky jejich akci-Řím již za 2953. S Vuelingem, Wizzem, nebo Easyjetem to bude levnější bez zavazadla, ale se zavazadlem bych volil ČSA ( více spojů, levnější atd...)


Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od Kuboš »

kocour65 píše:Dik - v tom rime to letiste je tedy mimo mesto - dalo by se tam u toho more ubytovat na par dni - nejaky hotel - podle mapy je rim mesto centrum aspon 15 km - dostanu se i do centra - nejaka mestska doprava.

Jo buď klasickym vlakem ( 90 minut , 8 eur, nebo Da Vinci express-1.třída, 30 minut jízdy, 16 eur

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od velpa.66 »

kocour65 píše:Dik - v tom rime to letiste je tedy mimo mesto - dalo by se tam u toho more ubytovat na par dni - nejaky hotel - podle mapy je rim mesto centrum aspon 15 km - dostanu se i do centra - nejaka mestska doprava.


Podívej se na booking.com některé hotely na Fiumicinu mají dopravu z a na letiště v ceně ubytování+dopravu hotel-Řím a zpět (např Best Western Rome airport).
Záleží jaké máš nároky na hotel(jestli načítáš míle za ubytování),najdeš i levné ubytování.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od romul »

kocour65 píše:Mel bych otazku zda by nekdo poradil spoj z prahy k mori - chtel bych se v lete par dni vykoupat v mori a proto jsem hledal neco lacineho - narazil jsem na csa z prahy do nice zpatecni v lete za 4500kc-


Nice mi zrovna nepřipadá jako vhodná destinace ke koupání. Pláž není písečná, jsou to kameny, ani bych to nenazval oblázky jako spíše šutry: http://www.bobnpaty.com/europe/2009/riv ... -beach.jpg Snad možná kousek dál v Cannes a okolí tam je uměle navezený písek. Dobré koupání je ve Španělsku, Barcelona, Valencia, Malaga. Koupat se dá i v okolí Benátek. Řím je použitelný, ale žádný zážitek to nebude. Voda tam není zrovna nejčistší a pláže jsou soukromé, oplocené, platí se vstupné. Tam bych spíše bydlel ve městě a na Lido dojížděl MHD, párkrát jsem to tak dělal. Občas se jezdím koupat do okolí Athén což je super. Metrem buďto do Pirea a trajektem na ostrov (Egina apod.) a nebo z letiště busem na Glyfadu kde je dost hotelů (můj tip je Divani Apollon Place htl). Hezké pláže jsou od Glyfady dolů na Sounio, ale to už chce auto. Krásné koupání je na Sardinii, ale tam se bez auta neobejdeš. Když je nouze tak se dá v létě koupat i v Helsinkách, sám jsem to jednou zažil :-)

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od Tonda 2 »

Zkus si vybrat něco tady http://www.airserbia.com/

mají dobré ceny ( Soluň, Tivat, Podgorica, Atény...)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od Globik »

romul píše: Občas se jezdím koupat do okolí Athén což je super. Metrem buďto do Pirea a trajektem na ostrov (Egina apod.) a nebo z letiště busem na Glyfadu kde je dost hotelů (můj tip je Divani Apollon Place htl). Hezké pláže jsou od Glyfady dolů na Sounio, ale to už chce auto.

Btw.Aegean mají do 20.1.akci cca 20% dolů. PRG-ATH-PRG je dle Matrixu za necelé 3.000. Asi si koupím na říjen také :)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od romul »

Globik píše: Btw.Aegean mají do 20.1.akci cca 20% dolů. PRG-ATH-PRG je dle Matrixu za necelé 3.000. Asi si koupím na říjen také :)


Prodej: JAN 10 – 20
Cesty: FEB 10 – JUN 30

Sleva: 20% pro cesty FEB 10 – MAR 09
30% pro cesty MAR 10 – JUN 30

Blackout: APR 11 - 29

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od Globik »

romul píše:
Globik píše: Btw.Aegean mají do 20.1.akci cca 20% dolů. PRG-ATH-PRG je dle Matrixu za necelé 3.000. Asi si koupím na říjen také :)


Prodej: JAN 10 – 20
Cesty: FEB 10 – JUN 30

Sleva: 20% pro cesty FEB 10 – MAR 09
30% pro cesty MAR 10 – JUN 30

Blackout: APR 11 - 29

Aha. Díky za upozornění, nemusím tedy tak spěchat. Nicméně i tak to po té slevě vychází např.na květen o cca 50% dráž, než na říjen (viz Matrix). To už jsou na celé jaro vyprodány nejnižší třídy?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od loupeznik »

Popojeď do Norimberku a Ryanem do Alicante, letiště je tam skoro na pláži.

dvx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20. 01. 2014, 09:57
Stav: Offline

Re: Levne k mori

Příspěvek od dvx »

Za sebe mohu doporučit Trapani na Sicílii. Na začátku sezóny bývá u RYANAIR akce, kdy se dá zpáteční letenka koupit za 40EUR. Z letiště jezdí pravidelně autobus do Trapani (cca 4EUR) nebo do Palerma. Ke koupání mohu vřele doporučit San Vito lo Capo, jezdí tam autobusy z Trapani (opět cca 4EUR). Pokud tedy nemáte v plánu více poznávat Sicílii, spíše se koupat, není auto nutné. Do Bratislavy se každé 2 hodiny dostanete vlakem za 600-800Kč za zpáteční jízdenku z Prahy. Z hlavního nádraží jezdí každých 20 minut na letiště MHD (1EUR). Koupat se dá již od začátku května, je tam počasí asi jako u nás v létě, teplota vody kolem 20°C, ke konci května cca 23°C. Ale nejezdil bych tam v hlavní sezóně, jsou tam dost velká vedra hodně lidí.

https://www.google.cz/search?hl=cs&site ... I#imgdii=_


Odpovědět