Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Pecka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 01. 2014, 14:30
Stav: Offline

Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od Pecka »

Dobré odpoledne,
pokouším se najít optimální (z hlediska ceny) trasování pro cestu do Šanghaje a Filadelfie.
Odlet odkudkoliv z blízkého okolí PRG (MUC, VIE, FRA, ???) v období 4-6.5.2014 (optimální by bylo 6.5. v Šanghaji).
Z Šanghaje se potřebuji dostat do Filadelfie (odlet nejdříve 8.5.2014 večer, přílet do Filadelfie (či kamkoliv poblíž - NYC, ???) nejpozději 12.5.2014.
Z Filadelfie návrat do Prahy (či jiného místa odletu poblíž) nejdříve 14.5. večer (či později do cca 18.5.2014).

Z reakce agentury jsem pochopil, že zadání je při své komplikovanosti příliš volné... Budu komukoliv vděčný za nápady / návrhy. Jak jsem psal, kritériem je cena při požadavku celodenního pobytu v Šanghaji 7. a 8.5. a ve Filadelfii 13. a 14.5.


Joshua
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 25. 06. 2009, 18:18
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od Joshua »

Asi bych to resil jako Round The World. Zkus se podivat na skyteam . com a tam muzes primo naplanovat RTW.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od hafi »

Matrix našel nejlevnější takovéto směrování cosi pod 65k RTW tarify nebudou levnější a mají povinné 3 stopovery, tedy by tě to nutilo ještě před, mezi, nebo po být někde aspoň 24 hodin. Ale jinak je finančně výhodnější dva zpáteční lety. Na cestě budeš dýl, ale ušetříš půlku nákladů (nedávno jsem koukal na léto po kombinaci PRG-SEA-FRU-PRG a došel ke stejnému závěru).

VIE-PVG-PRG s Finnair za cca 17k
PRG-NYC-PRG s British Airways za cca 16k
mezitím je ca 12 hodin v Praze.
Hlavně první let by mohl být i levnější a klidně z Prahy pokud by byl o den dva dřív (kvůli víkendu). Případně let do PHL není o tolik dražší, tedy může být výhodnou variantou. Samozřejmě je tam risk pro případ, že by měl let PVG-PRG zpoždění, ale lety, které dávají větší čas v Praze už jsou zase dost drahé. Možná by to za podbnou cenu a jistěji šlo letět tak, aby ten přestup uprostřed nebyl v Praze, ale třeba v LHR, FRA, IST čímž by ubylo pár hodin letu a zvětšila sse rezerva.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od hafi »

...každej tady, nevím jestli uživatel s přesně jedním příspěvkem. Možná jsem ho podcenil. Nicméně cílem bylo nasměrovat, že není nejvýhodnější nejkratší cesta, tedy přes pacifik, ale rozdělení na dvě zpáteční (s z toho vyplývajícími riziky)

edit: teď tento příspěvek vypadá vytržený z kontextu, nicméně byl psán jako reakce na post happyny informující, že to, co jsem napsal výše, si umí najít každý.
Naposledy upravil(a) hafi dne 24. 01. 2014, 17:48, celkem upraveno 1 x.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od flyingblue »

Pecka píše:Z reakce agentury jsem pochopil, že zadání je při své komplikovanosti příliš volné... Budu komukoliv vděčný za nápady / návrhy. Jak jsem psal, kritériem je cena při požadavku celodenního pobytu v Šanghaji 7. a 8.5. a ve Filadelfii 13. a 14.5.


Zacal bych vymenou agentury.

Nenapsal jsi, jestli chces byt celou dobu na ceste. Ja treba ted vidim:
(5.5.) PRG -> (6.5.) PVG -> (10. - 11.5.) PRG (se SU nebo CI za cca 21K) a do 25K dalsich X ajrolinek

Toho dalsiho letu (12.5.PRG->NYC/PHL->17.5.PRG) je tam EK nebo OneWorld take za ceny kolem 22K

Jak uz psal predrecnik muzes zkusit tranzit jinde nez v Praze a dokazu si predstavit treba routing:
PRG-DXB(stopover)-NYC-DXB-PRG
DXB-PVG-DXB (v dobe stopoveru)

Pripadne jakykoliv hub v Evrope dle vlastniho uvazeni (FRA, AMS, LHR, CDG).

Moznosti je spousty, ale agentura by Te mela znat a neco Ti nabidnout. Jinak to neni agentura, ale banda amateru s pristupem k rezervacnimu systemu. Od toho je agentura.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od flyingblue »

flyingblue píše:
Pecka píše:Z reakce agentury jsem pochopil, že zadání je při své komplikovanosti příliš volné... Budu komukoliv vděčný za nápady / návrhy. Jak jsem psal, kritériem je cena při požadavku celodenního pobytu v Šanghaji 7. a 8.5. a ve Filadelfii 13. a 14.5.


Zacal bych vymenou agentury.

Nenapsal jsi, jestli chces byt celou dobu na ceste. Ja treba ted vidim:
(5.5.) PRG -> (6.5.) PVG -> (10. - 11.5.) PRG (se SU nebo CI za cca 21K) a do 25K dalsich X ajrolinek

Toho dalsiho letu (12.5.PRG->NYC/PHL->17.5.PRG) je tam EK nebo OneWorld take za ceny kolem 22K

Jak uz psal predrecnik muzes zkusit tranzit jinde nez v Praze a dokazu si predstavit treba routing:
PRG-DXB(stopover)-NYC-DXB-PRG
DXB-PVG-DXB (v dobe stopoveru)

Pripadne jakykoliv hub v Evrope dle vlastniho uvazeni (FRA, AMS, LHR, CDG).

Moznosti je spousty, ale agentura by Te mela znat a neco Ti nabidnout. Jinak to neni agentura, ale banda amateru s pristupem k rezervacnimu systemu. Od toho je agentura.


Jo pokud TI nevadi ten stopover v DXB, zkus primo napsat Yirine.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od loupeznik »

FRA-PVG-JFK-FRA (via LHR) se spoustou vhodných termínů ukazuje matrix za 1 232,07 €. Jestli to tak jde koupit, nevím.

Fare construction (can be useful to travel agents)
FRA BA X/LON VS X/SHA 163.28NLRED MU NYC 542.62ZKO60BN VS X/LON BA FRA 138.00OLRED NUC 843.90 END ROE 0.731857 XT 6.57DE 42.18OY 25.72RA 61.99UB 11.00CN 4.07YC 5.18XY 3.70XA 25.88US 1.85AY 422.60YQ 3.33XF JFK4.50

Pecka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 01. 2014, 14:30
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-PVG-NYC-PRG

Příspěvek od Pecka »

Díky všem za tipy!


Odpovědět