Let bez infanta

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Let bez infanta

Příspěvek od Tony Smoke »

Zdarvim,
nasledovne scenario: Chybna cena pri bookovani s infatnom, cena je zlomkova. Booknem letenku pre mna a pre infanta, ktoreho si vymyslim. Infant samozrejme nakoniec nepoleti.
Otazka:
ma tento nepriestrelny plan niekde trhliny? Resp. treba nieco niekam vopred nahlasit, ze nepoleti?
Diki moc :)


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od hafi »

se ti info al.com zdá nedůvěryhodné? :D

Jedu v tom též a vycházím z toho, že mě nemohou donutit, abych tam bejby dotáhnul. Akorát je asi přinejmenším při mimoEU letech důležité zajistit, aby bylo v systému uvedeno, že prcek neletěl, bo jinak by mohlo být podezřelé, že zpět letíš bez něj...

Obecně je to jako s vystoupení před posledním segmentem. Aerolinka asi může dělat problémy, příp. chtít doplatit tarifní rozdíl, ale v tomto konkrétním případě mi to nepřijde pravděpodobné - bo z pohledu aerolinky je vše OK, ceny letenek v systému odpovídají, jen prodejce vytisknul špatnou cenovku. To spíš záleží za jakých podmínek a jak dlouho po vystavení může konkrétní prodejce zrušit dané letenky - pokud bude moct, tak to zruší. A nebo jak se zachová aerolinka k vystaveným letenkám, pokud by před jejich zaplacením (myšleno prodejce->aerolinka) prodejce zkrachoval.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od Globik »

hafi píše:se ti info al.com zdá nedůvěryhodné? :D

Jsem slepý, ale ani na homepage ani v diskuzi nic nevidím. Čeho se to týká?

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od Tony Smoke »

Dakujem pekne za info :)

s tym al.com som to ani ja nepochopil :?:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od hafi »

Globik pochopil, ale nenašel. Už jsem mu poslal SZ.

al.com = odkaz na zdroj, kdes k té akci nejspíš přišel - tedy předpokládám


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od Tony Smoke »

hafi píše:Globik pochopil, ale nenašel. Už jsem mu poslal SZ.

al.com = odkaz na zdroj, kdes k té akci nejspíš přišel - tedy předpokládám


Nie, nebolo to tam :)
ale uz si to opravili. Nakoniec som nic nebookol, tento rok uz toho mam vela a dovolenky je malo :/

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od hafi »

Tak sobotní ráno, v ATR42 ČSA do HAM bylo asi 40 lidí (což je na takový let vzhledem k času a kapacitě celkem dobré, řekl bych). Nicméně tam jeden další cestující v rámci konverzace s letuškou zjistil, že čekali 12 infantů, na což se připravili extra počtem těch prodlužovacích pásů, k jejich překvapení bylo v letadle všehovšudy jedno dítě (tak pětileté).

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od tatranka »

:-)
Díky za info. Taky mě HAM čeká, nejde ty infanty zrušit nějak dopředu?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od MK »

hafi píše:Tak sobotní ráno, v ATR42 ČSA do HAM bylo asi 40 lidí (což je na takový let vzhledem k času a kapacitě celkem dobré, řekl bych). Nicméně tam jeden další cestující v rámci konverzace s letuškou zjistil, že čekali 12 infantů, na což se připravili extra počtem těch prodlužovacích pásů, k jejich překvapení bylo v letadle všehovšudy jedno dítě (tak pětileté).


ja jsem na tom letu letel a s sefovou jsem to tam v zadni galley resil, dohromady tam bylo naknihovanych 8 infantu :D
byli jsme banda 6ti lidi (vetsina z nas ex zamestnancu CSA) a 4 jejich virtualnich infantu :D ja jsem pro jistotu na cestu tam i zpet nechal infanty nekolik hodin pred odletem z odbavovaciho systemu vyrusit, aby se nikdo nemohl vyptavat a bylo vse naprosto OK.
Letel jsi i nazpatek z HAM do PRG? vyptavali se na neco na ckinu?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od dejavu »

Otázkou je, jestli ještě někdo s "infantama" poletí... Viz odkaz z AL:
http://www.ttgdigital.com/4691846.article

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od prodejce »

dejavu píše:Otázkou je, jestli ještě někdo s "infantama" poletí... Viz odkaz z AL:
http://www.ttgdigital.com/4691846.article

Toto by měla platit pojišťovna, nikoliv cestující.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od tatranka »

Trochu spolehám na to, že letenky jsou vystaveny a zaplaceny. Bude to přeci případný krach prodejce a ne dopravce. Dopravce by již měl mít dávno zaplaceno.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od prodejce »

tatranka píše:Dopravce by již měl mít dávno zaplaceno.

Dopravci garantuje IATA, že bude zaplaceno (je jedno z jakých zdrojů). Všechny prodeje přes IATA BSP jsou garantované.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od tatranka »

Díky. Jinými slovy, žádný stres.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Let bez infanta

Příspěvek od hafi »

MK píše:ja jsem na tom letu letel
tuším, viděl jsem tam partu 6 lidí, které jsem z infantilnosti podezíral. Dokonce jedna holka od vás mi silně připomínala jednu mojí kamarádku, furt jsem nad tím dumal, jestli je to ona, a až cestou zpět jsem po hlase se ujistil, že to není ona.
MK píše:dohromady tam bylo naknihovanych 8 infantu :D ... ja jsem pro jistotu na cestu tam i zpet nechal infanty nekolik hodin pred odletem z odbavovaciho systemu vyrusit, aby se nikdo nemohl vyptavat a bylo vse naprosto OK.

je to možné, i je možné že ten údaj byl ze starých informací. my jsme byli dva, ale měli jsme být 4 + 4 infanti. Snažil jsem se to po telefonu ve čtvrtek zrušit a slečna na infolince ČSA byla sice milá, ale ne úplně chápavá. Furt mi vysvětlovala, že jestli chci vrátit zaplacené letištní poplatky, tak musím přes agenturu, kde jsem to kupoval. A nechápala, že vrátit nechci vůbec nic (když jsem taky dohromady zaplatil 28 Kč...), ale chci oznámit, že 2 dospěli a 4 infanti nepoletí. Nakonec se tvářila, že to pochopila, ale dle toho co mi vylezlo na checkmytrip i následně při olci zrušila jen dva dospělé a dva infanty.
Tedy jsem to udělal podobně, ale dva mi zůstali. Ty jsem rušil až na gate. Ale jestli se někdo podíval do systému den dva předem mohl vidět podobně děsivé číslo.
MK píše:Letel jsi i nazpatek z HAM do PRG? vyptavali se na neco na ckinu?

jj, v neděli večer. Vůbec to nikdo neřešil. Na gate v praze nám zrušili infanty i na cestu zpět. Tedy v HAM o infantech nejspíš nikdo ani nevěděl, a vydali boarding pasy i na cestu zpět - což mě mile překvapilo, bo jsem nemusel na check-in v HAM - bo bych neměl jak to udělat online.
dejavu píše:Otázkou je, jestli ještě někdo s "infantama" poletí... Viz odkaz z AL:
http://www.ttgdigital.com/4691846.article

čekal byhc, že si ta aktuálně nic nekoupím...ale vše zdá se jede jak má (nic jsem nekupoval, jen optický dojem z prvních dvou kroků)
prodejce píše:Dopravci garantuje IATA, že bude zaplaceno (je jedno z jakých zdrojů). Všechny prodeje přes IATA BSP jsou garantované.
díky za info, to je dobře, mám tam ještě jednu cestu, která mi sice ušetřila ne nezajímavou část letenky, ale původní cena byla znatelně vyšší. Nebojím se že bych nedostal zpět peníze, ale aktuálně jsou ty letenky již podsttaně dražší.
Naposledy upravil(a) hafi dne 23. 06. 2014, 22:46, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět