Emirates a nevyužitý segment

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Punkrac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 05. 2014, 20:11
Stav: Offline

Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od Punkrac »

Dobrý den, nevíte, jestli Emirates na zpáteční cestě zle nahlíží na kaštany, co nepoužijou na cestě tam všechny segmenty? Konkrétně mám na mysli PRG-DXB-CGK-Bandar Lampung a CGK-DXB-PRG. Je to levnější (mnohem) než letenka jen do Jakarty, ale do Lampungu nechci. Už jsem něco takového zkoušel s LH, a tam nebyl problém.


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od Tony Smoke »

Zaujimave, ze s LH nebol problem, lebo vseobecne je pravidlom, ze ked nenastupis nejaky segment na letenke, tak zvisne segmenty na tej letenke ti budu zrusene. Ale tak nech sa vyjadri niekto so skusenostami, ja si len osobne myslim, ze to problem asi bude :(

Punkrac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 05. 2014, 20:11
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od Punkrac »

Neřekl jsem to přesně. Letěl jsem PRG-FRA-GIG-GRU, z toho poslední segment letělo letadlo TAM. Stačilo ve Frankfurtu požádat, aby nedělali check-in na poslední segment. No a při návratu do Evropy (letadlo TAM) nebyl problém.

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od beedat »

Jsem přesvědčen, že budeš vyloučen z přepravy, tudíž se zpátky nedostaneš.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od kowal »

Viděl bych to stejně. Nevyužitím segmentu po trase propadne zbytek letenky.


berri1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 11. 2008, 14:24
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od berri1 »

Tohle je hlavně divný - ten Lampung je Add on k normálnímu tarifu do CGK, takže je to podezřelý , aby to bylo levnější než CGK. To máš od nějakýho letenkáře nebo přes nějaký webový vyhledávač ?

[quote="Punkrac"] Konkrétně mám na mysli PRG-DXB-CGK-Bandar Lampung a CGK-DXB-PRG. Je to levnější (mnohem) než letenka jen do Jakarty, ale do Lampungu nechci.

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od martineek »

berri1 píše:Tohle je hlavně divný - ten Lampung je Add on k normálnímu tarifu do CGK, takže je to podezřelý , aby to bylo levnější než CGK. To máš od nějakýho letenkáře nebo přes nějaký webový vyhledávač ?


např. expedia.de ... termínů mraky, možno nakombinovat i jinak v Asii, mrkni na např. na cestujlevne.com , kde Tě navedou co a jak :) jinak před necelým měsícem se dal koupit i chybový tarif od EK za cenu daaaaleeeko nižší (20-100€), jen několika lidem se to sice povedlo, ale znám jich na tu cenu poměrně dost :)

Ještě jsem zapomněl, mám stejnou zkušenost z vynecháním posledního segmentu, na cestě do Evropy poměrně často, z pracovních důvodů, než abych měnil letenku (což většinou v tarifu co ji mám stejně nejde), raději segment vynechám a dokoupím si, většinou od LC, dodatečný přískok. Zatím jsem nikdy s tím problém neměl, ale nikde není psáno, že to jednou může přijít :D

berri1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 11. 2008, 14:24
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od berri1 »

Už to vidím - chybný tarif - předpokládám, že ten zpáteční let to oceňuje za nulu. Tak to bych asi hodně rychle kupoval a vůbec neřešil jak se dostat do Bandar Lampungu a už vůbec neriskoval vynechání segmentu.

Punkrac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 05. 2014, 20:11
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od Punkrac »

Problém s tímhle je, že si to nikdo netroufne testovat sám na sobě a případně ztroskotat na cizím letišti bez letenky domů :) Děkuju za názory, mám zabookováno na Sumatru.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od Tonda 2 »

Vynechat bych si troufnul jedině poslední segment zpátečního letu a i v tomto případě, pokud neletíš jen s příručním, je nutné řešit zavazadla. Nemusí ti je odbavit do předposlední destinace a musíš tak sehrát divadlo, že ti je nevolno a nenastupuješ na poslední let.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Emirates a nevyužitý segment

Příspěvek od Tony Smoke »

Tonda 2 píše:Vynechat bych si troufnul jedině poslední segment zpátečního letu a i v tomto případě, pokud neletíš jen s příručním, je nutné řešit zavazadla. Nemusí ti je odbavit do předposlední destinace a musíš tak sehrát divadlo, že ti je nevolno a nenastupuješ na poslední let.


a este sa moze kludne stat, ze prides o mile


Odpovědět