Spiatočná letenka Porto - Vienna

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
mikes192
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2014, 16:07
Stav: Offline

Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od mikes192 »

Ahojte

Chcel by som poprosiť o radu pri kúpe spiatočnej letenky z portugalského Porta do Viedne (prípadne Budapešti) najlepšie v dátumoch 19.12. a 2.1.2015. Už som prehľadal zopár predajcov leteniek, ale keďže letenky moc často nekupujem (skôr len Ryanair) možno nepoznám finty ako vy :D Zatial najlepšiu ponuku som našiel cez Lufthansu s presupom vo Frankfurte a myslím, že to bolo okolo 230€. Keďže sa z erasmu chystám len na tie dva týždne domov, nepohrdnem ani nejakým lowcostom bez batožiny, samozrejme ak tomu bude odpovedať aj cena :)

díkes ;)


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od alesesl »

mikes192 píše:Ahojte

Chcel by som poprosiť o radu pri kúpe spiatočnej letenky z portugalského Porta do Viedne (prípadne Budapešti) najlepšie v dátumoch 19.12. a 2.1.2015. Už som prehľadal zopár predajcov leteniek, ale keďže letenky moc často nekupujem (skôr len Ryanair) možno nepoznám finty ako vy :D Zatial najlepšiu ponuku som našiel cez Lufthansu s presupom vo Frankfurte a myslím, že to bolo okolo 230€. Keďže sa z erasmu chystám len na tie dva týždne domov, nepohrdnem ani nejakým lowcostom bez batožiny, samozrejme ak tomu bude odpovedať aj cena :)

díkes ;)


Nic levnejsiho nez to co jsi nasel jsem nenasel. Myslim, ze za 230 eur z OPO do VIE to je dobra cena na obdobi kdy potrebujes letet a navic mas v cene 23 kg zavazadel. Low costy jsou momentalne jeste drazsi, ale mozna se objevi nejaka akce. Ja bych nic neresil a koupil s LH a je to. V prosinci muzou byt zpozdeni a s LC nikdy nevis, jeden spoj ti uleti a zbytek cestky tim smerem jde do kelu a budes kupovat drahou letenku.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od pavelpmi »

Zkus návrat 3. 1. (a event. odlet 18.12.), dá se dostat na i 188 € a bez pětapadesátiminutového přestupu ve FRA.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od Tony Smoke »

alesesl píše:
mikes192 píše:Ahojte

Chcel by som poprosiť o radu pri kúpe spiatočnej letenky z portugalského Porta do Viedne (prípadne Budapešti) najlepšie v dátumoch 19.12. a 2.1.2015. Už som prehľadal zopár predajcov leteniek, ale keďže letenky moc často nekupujem (skôr len Ryanair) možno nepoznám finty ako vy :D Zatial najlepšiu ponuku som našiel cez Lufthansu s presupom vo Frankfurte a myslím, že to bolo okolo 230€. Keďže sa z erasmu chystám len na tie dva týždne domov, nepohrdnem ani nejakým lowcostom bez batožiny, samozrejme ak tomu bude odpovedať aj cena :)

díkes ;)


Nic levnejsiho nez to co jsi nasel jsem nenasel. Myslim, ze za 230 eur z OPO do VIE to je dobra cena na obdobi kdy potrebujes letet a navic mas v cene 23 kg zavazadel. Low costy jsou momentalne jeste drazsi, ale mozna se objevi nejaka akce. Ja bych nic neresil a koupil s LH a je to. V prosinci muzou byt zpozdeni a s LC nikdy nevis, jeden spoj ti uleti a zbytek cestky tim smerem jde do kelu a budes kupovat drahou letenku.


Ahoj,
ales ma pravdu, 230€ je dobra cena. Letis v obdobi, ked chce letiet polovica europy domov resp. naspät do skoly/prace, cize dopyt je vysoky, rovnako su aj ceny vyssie. Lowcost je v zime loteria, hlavne ak by si niekde prestupoval. Ak by boli nejake meskania, pripadne by si nechytil pripoj, tak Lufthansa sa o teba lepsie postara ako lowcost.
Ak si flexibilny, tak sa pohraj s datumom +/- par dni, ako radi pavel.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od maf »

cez azair sa daju najst aj do Blavy za 180 eur


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od Tony Smoke »

maf píše:cez azair sa daju najst aj do Blavy za 180 eur


Ak si ochotny riskovat, ze ta niekde Low Cost pri prestupe necha visiet na letisku....nech sa lubi, mozes letiet aj Ryanairom a negarantovanym prestupom ;)

(CSA to asi nebude, ci?)

mikes192
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2014, 16:07
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od mikes192 »

Ďakujem za rady;) tak som sa nakoniec vykašľal na Ryanair a kúpil som tú Lufthansu za 217€. A dokonca mám aj dosť času na prestup v oboch smeroch (2 a 6 hodín)

mikes192
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2014, 16:07
Stav: Offline

Re: Spiatočná letenka Porto - Vienna

Příspěvek od mikes192 »

Ahojte, budúci štvrtok teda odlietam s Lufthansou prvý krát. Aj keď si myslím, že odpovede poznám, radšej sa spýtam este raz nech to mam iste :) momentálne riešim batožinu a teda chcem sa spýtať - možem si so sebou zobrať maly kufor(prirucny) aj normálny checked (23kg a 158cm)? Kontroluju nejak extra hlavne ten limit 158cm na letiskách Viedeň a Frankfurt?
A este keď si spravím check-in online na internete co s boarding passom? Da sa potom stiahnuť cez Lufthansa app do iPhonu? Pripadne niekde na letisku vo Viedni vytlačiť? Ide mi hlavne o rezerváciu miesta preto to chcem online :) ďakujem


Odpovědět