QS operovane lety s OK kodem

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od gr09 »

Nevim poradne jak to nazvat ani jestli to patri primo sem, ale snad jo.

Mel jsem letenku s kodem 064 (ROS-EZE-FCO-PRG-FCO-EZE-ROS). Pri navratu z Prahy byl let OK5724 operovany QS. Vsechno je na jedne letence, ale agent Smartwings v Praze mi odbavil zavazadla jenom do FCO s tim, ze to dal nejde. Na salonek v Praze jsem take mohl zapomenout (zlaty status u KLM), ne ze bych o nej stal.
Co to do prcic ma znamenat? A ci je to pruser? To si CSA nedovede ohlidat lety, ktere prodava pod svym kodem, nebo byl agent jen liny?
Z moji strany si to samozrejme v budoucnu ohlidam, abych uz podobne lety nekoupil. Pri letu do Prahy s CSA jsme zamozrejme zaparkovali v poli.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Nevim poradne jak to nazvat ani jestli to patri primo sem, ale snad jo.

Mel jsem letenku s kodem 064 (ROS-EZE-FCO-PRG-FCO-EZE-ROS). Pri navratu z Prahy byl let OK5724 operovany QS. Vsechno je na jedne letence, ale agent Smartwings v Praze mi odbavil zavazadla jenom do FCO s tim, ze to dal nejde. Na salonek v Praze jsem take mohl zapomenout (zlaty status u KLM), ne ze bych o nej stal.
Co to do prcic ma znamenat? A ci je to pruser? To si CSA nedovede ohlidat lety, ktere prodava pod svym kodem, nebo byl agent jen liny?
Z moji strany si to samozrejme v budoucnu ohlidam, abych uz podobne lety nekoupil. Pri letu do Prahy s CSA jsme zamozrejme zaparkovali v poli.


Vitej v risi strycka Vika.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od gr09 »

Ja si prave rikal uz kdyz jsem videl tu rezervaci, ze jak jsou ted provazani, ze to bude standardni odbaveni. Jsem naivni, blbec, nebo oboje :)

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od Pavel »

flyingblue píše:
gr09 píše:Nevim poradne jak to nazvat ani jestli to patri primo sem, ale snad jo.

Mel jsem letenku s kodem 064 (ROS-EZE-FCO-PRG-FCO-EZE-ROS). Pri navratu z Prahy byl let OK5724 operovany QS. Vsechno je na jedne letence, ale agent Smartwings v Praze mi odbavil zavazadla jenom do FCO s tim, ze to dal nejde. Na salonek v Praze jsem take mohl zapomenout (zlaty status u KLM), ne ze bych o nej stal.
Co to do prcic ma znamenat? A ci je to pruser? To si CSA nedovede ohlidat lety, ktere prodava pod svym kodem, nebo byl agent jen liny?
Z moji strany si to samozrejme v budoucnu ohlidam, abych uz podobne lety nekoupil. Pri letu do Prahy s CSA jsme zamozrejme zaparkovali v poli.


Vitej v risi strycka Vika.

handling a jeho zaměstnanci strýčkovi nepatří.... :-P

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Ja si prave rikal uz kdyz jsem videl tu rezervaci, ze jak jsou ted provazani, ze to bude standardni odbaveni. Jsem naivni, blbec, nebo oboje :)


To BYLO standardni odbaveni :ymdevil:

Me to ceka v patek ... Nedaval jsem pozor pri rezervaci.


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od gr09 »

Pavel píše:handling a jeho zaměstnanci strýčkovi nepatří.... :-P

Mohl bys to rozvest? Pokud neni agent Smartwings zamestnancem QS, tak na tom prece nezalezi, minimalne si QS tu sluzbu objednava a definuje, co od prislusne firmy nich chce.

flyingblue píše:To BYLO standardni odbaveni :ymdevil:

Me to ceka v patek ... Nedaval jsem pozor pri rezervaci.

Dej pak vedet, jak jsi dopadl, nejvic me zajima, jestli opravdu neni mozne na letence 064 s prvnim segmentem operovanym QS odbavit kufry az do cile. To je prece pro CSA prusvih jak krava.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Me to ceka v patek ... Nedaval jsem pozor pri rezervaci.

Dej pak vedet, jak jsi dopadl, nejvic me zajima, jestli opravdu neni mozne na letence 064 s prvnim segmentem operovanym QS odbavit kufry az do cile. To je prece pro CSA prusvih jak krava.[/quote]

Nemam to jako prestup :-(

Pristup pana Vika ma sva specifika, zejmena smerem k kvalite nabizenych sluzeb. Zajimalo by me, jak se to libi jejich kamaradum ve SkyTeamu nebo interline ajrolinkam.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od whiskey »

len tak na okraj, ma ten let aj QS kod alebo cisto iba OK?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od gr09 »

Ma oba, jak QS tak OK. Je to klasicka linka QS do Rima, na kterou si OK prifarila svuj codeshare a prodava to jako OK letenku.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od Zdenek »

gr09 píše:Na letence 064 s prvnim segmentem operovanym QS.

Mnohem zajímavější by to bylo kdyby první segment měl sekeru (tedy pardon, technical problem).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od flyingblue »

Zdenek píše:
gr09 píše:Na letence 064 s prvnim segmentem operovanym QS.

Mnohem zajímavější by to bylo kdyby první segment měl sekeru (tedy pardon, technical problem).


Myslis treba 6 hodin z duvodu pozdniho priletu letadla do Prahy? :think:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od gr09 »

Radsi ani nepomyslet, stacilo, kdyz jsem v EZE pristaval za doprovodu blesku a posledni segment mi uplne zrusili :)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od gr09 »

Uplne jsem zapomnel dodat, ze me jeste prvni segment stal 1600 Kc za nadvahu, protoze letenka 064 je k nicemu a agent mi rekl, ze moje 23kg zavazadlo je moc tezke, ze muzu mit jen 15kg... Zlaty status u SkyTeamu opet k nicemu.

Mel jsem sto chuti vyzkouset variantu "nezaplatis-nepoletis." kdyby me necekala rodina na druhem konci sveta.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: QS operovane lety s OK kodem

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Uplne jsem zapomnel dodat, ze me jeste prvni segment stal 1600 Kc za nadvahu, protoze letenka 064 je k nicemu a agent mi rekl, ze moje 23kg zavazadlo je moc tezke, ze muzu mit jen 15kg... Zlaty status u SkyTeamu opet k nicemu.

Mel jsem sto chuti vyzkouset variantu "nezaplatis-nepoletis." kdyby me necekala rodina na druhem konci sveta.


Proste CSA dela vsechmo proto, aby nastvaly i tech par cestaku, ktery s nima furt este litaj.

"Spoluprace" s TVS a z toho vyplyvajici nekonzistentni sluzby, zmena odbavovani v AMS ...


Odpovědět