Dotaz na let s Vueling

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
jawet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 03. 2015, 10:09
Stav: Offline

Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od jawet »

Dobrý den. Předem píši, že jsem padesátník co v životě neletěl letadlem, tak tady asi budu trochu za exota. Taky má angličtina je začátečnická. Přesto věřím, že mi někdo poradí, od toho přece tato fóra jsou. Objednal jsem si zpáteční let se společností Vueling na květen z Prahy do Barcelony. Platil jsem kartou přes internet. Přišel mi potvrzovací mail, kde u shrnutí platby bylo "Confirmed" a částka mi byla během pár dní odečtena z účtu. Teď ale nevím, co nyní. V tom mailu byl nějaký "Booking Code", což předpokládám je to, co potřebuji. Měl bych si ten mail tedy vytisknout a v den odletu naklusat s velkým předstihem k přepážce? Nebo mi přijde mailem ještě něco jako letenka? Dále se chci zeptat, jak probíhá odbavení? Budu mít 1 batoh a na palubu si chci vzít 1 malé zavazadlo. A dále možná hloupá otázka, ve kterých místech v Praze na letišti mám hledat to odbavení u Vueling? Předem vám děkuji za rady.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od hafi »

jawet píše:Měl bych si ten mail tedy vytisknout a v den odletu naklusat s velkým předstihem k přepážce?

Už nic dalšího nepřijde, takto to stačí. Vytisknutím nic nezkazíš, ale v ideálním případě není třeba ani to, stačí doklad. Vzhledem k odbavenému zavazadlu nemá smysl to řešit pro tebe složitější cestou. Každopádně ideální jsou 2 hodiny před časem odletu.
jawet píše:Dále se chci zeptat, jak probíhá odbavení? Budu mít 1 batoh a na palubu si chci vzít 1 malé zavazadlo.

Vueling nabízí i tarify bez odbaveného zavazadla v ceně. Koupil sis tu variantu s odbaveným zavazadlem? Příp. to lze dokoupit. Musel bych kouknout, jestli je to levnější předem, nebo stačí řešit na letišti za stejnou cenu.
jawet píše:ve kterých místech v Praze na letišti mám hledat to odbavení u Vueling

Na Terminálu 2. Konkrétně možná někdo bude tušit, kde to bývá, ale rozhodně to bude napsané na tabuli se seznamem letů. V položce checkin counters a číselné označení

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od Tony Smoke »

jawet píše:Dobrý den. Předem píši, že jsem padesátník co v životě neletěl letadlem, tak tady asi budu trochu za exota. Taky má angličtina je začátečnická. Přesto věřím, že mi někdo poradí, od toho přece tato fóra jsou. Objednal jsem si zpáteční let se společností Vueling na květen z Prahy do Barcelony. Platil jsem kartou přes internet. Přišel mi potvrzovací mail, kde u shrnutí platby bylo "Confirmed" a částka mi byla během pár dní odečtena z účtu. Teď ale nevím, co nyní. V tom mailu byl nějaký "Booking Code", což předpokládám je to, co potřebuji. Měl bych si ten mail tedy vytisknout a v den odletu naklusat s velkým předstihem k přepážce? Nebo mi přijde mailem ještě něco jako letenka? Dále se chci zeptat, jak probíhá odbavení? Budu mít 1 batoh a na palubu si chci vzít 1 malé zavazadlo. A dále možná hloupá otázka, ve kterých místech v Praze na letišti mám hledat to odbavení u Vueling? Předem vám děkuji za rady.


Batozina: Na palubu je oficialne povoleny JEDEN kus batoziny, cize bud jeden ruksak ALEBO jeden maly prirucny kufor. Vaha do 10kg, rozmery max 55x40x20cm. Ci to defacto kontroluju a aky prisni su, to neviem. To znamena ze bud Vas kufor alebo Vas batoh musite podat do ulozneho priestoru. Tam nasleduje dalsia otazka: Aky tarif mate zakupeny? V tarife Basic je totiz iba JEDNO prirucne zavazadlo. Na podanie batoziny do ulozneho priestoru nemate narok, resp. si to musite doplatit - odporucam vopred na internete. V tarife Optima uz je v cene aj batozina v batozinovom priestore.

Odbavenie/letenka: Letenku dostanete pri odbaveni. Odbavit sa mozete na letisku (na stranke nepisu o poplatkoch, tak ocakvam, ze to bude zdarma), alebo online na stranke vueling pomocou "Booking Code". Online je odbavenie mozne tri dni pred odletom az 24h pred odletom (pre ostatnych: Praha to ma osobitne). Na odbavenie na letisku by Vam mal stacit cestovny doklad, nic vsak nepokazite, ak budete mat mail vytlaceny so sebou.

Prepazka Vueling na PRG: toto neviem, na letisku v PRG som bol naposledy v roku 2009 tusim :) mozno budu vediet ostatni

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od micaello »

V Barceloně nám rozměry nekontrolovali.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od Tony Smoke »

micaello píše:V Barceloně nám rozměry nekontrolovali.


Ale tipujem, ze na pocet kusov asi dohliadali, ci?


jawet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 03. 2015, 10:09
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od jawet »

Děkuji moc za odpovědi. Tarif mám Basic, tedy 1 zavazadlo. Zatím to všechno chápu, kdyby mě ještě něco napadlo, napíšu sem, Jsem nyní klidnější. Vážím si vaší pomoci.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od micaello »

Tony Smoke píše:Ale tipujem, ze na pocet kusov asi dohliadali, ci?


S tim nemam zkusenost, nastupovali jsme mezi prvnimi a meli jsme jeden prirucni kufr a jednu kabelu..takze 1 kabinove zavazadlo na osobu..
Naposledy upravil(a) micaello dne 04. 03. 2015, 15:31, celkem upraveno 1 x.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od hafi »

jawet píše:Děkuji moc za odpovědi. Tarif mám Basic, tedy 1 zavazadlo. Zatím to všechno chápu, kdyby mě ještě něco napadlo, napíšu sem, Jsem nyní klidnější. Vážím si vaší pomoci.

no jestli máš basic, tak odbavené zavazadlo placené nemáš, stojí to asi 20E na letišti, nebo 13E přes internet předem.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od bugr »

Nemusí mít člověk u nich vytištěnou palubku z domova jako u FR? Kupoval jsem teď synovi letenku VLC-PMI a platil jsem to kartou s tím, že mu přišel mail a nic víc v ruce nemá.
Nežije úplně v civilizaci tak si to nevytiskne, ukázat jim ale mail na tabletu může, to zas jo..
díky-

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od micaello »

bugr píše:Nemusí mít člověk u nich vytištěnou palubku z domova jako u FR? Kupoval jsem teď synovi letenku VLC-PMI a platil jsem to kartou s tím, že mu přišel mail a nic víc v ruce nemá.
Nežije úplně v civilizaci tak si to nevytiskne, ukázat jim ale mail na tabletu může, to zas jo..
díky-


Já měl letenku v Passbooku v iPhone, nicméně je to vlastně jen QR kód na displeji telefonu, takže si myslím, že ukázat QR kód z mailu na displeji tabletu je naprosto vpořádku =)

rumi007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 05. 2015, 17:11
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od rumi007 »

bugr píše:Nemusí mít člověk u nich vytištěnou palubku z domova jako u FR? Kupoval jsem teď synovi letenku VLC-PMI a platil jsem to kartou s tím, že mu přišel mail a nic víc v ruce nemá.
Nežije úplně v civilizaci tak si to nevytiskne, ukázat jim ale mail na tabletu může, to zas jo..
díky-


Mesiac dozadu na tej istej trase dom letel s ich aplikaciou a bez problemov.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od pavelpmi »

Neni treba mit vytisteno:

Pri nakupu tarifu Optima nebo Excellence posilaji boarding pass automaticky. Jinak je mozno udelat check-in online a BP si stahnout a vytisknout, nebo si nechat poslat odkaz SMS do mobilu a stahnout si ho tam. Anebo maji aplikaci pro iOS a Android. Anebo se muze clovek bez poplatku odbavit na letisti.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od s543 »

pavelpmi píše:Neni treba mit vytisteno:

Pri nakupu tarifu Optima nebo Excellence posilaji boarding pass automaticky. Jinak je mozno udelat check-in online a BP si stahnout a vytisknout, nebo si nechat poslat odkaz SMS do mobilu a stahnout si ho tam. Anebo maji aplikaci pro iOS a Android. Anebo se muze clovek bez poplatku odbavit na letisti.


To je ono - bezplatně na letišti - tak jsem letěl z CAS i já - bez problémů.

Přijde mi, že Vueling je z LCC "nejvlídnější" na cestující.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od Any »

Dobrý den, snažím se dopátrat, jaký mám povolenou váhu zavazadel. Koupila jsem na airtickets24 letenku PRG-MLA (Malta) a zpět. Cesta tam je s ČSA. Cesta zpět s Iberií (s poznámkou na letence, že let provozuje Vueling). Na oba lety mám uvedeno "zavazadlo zdarma v ceně". Když jsem to objednávala, jsem přesvědčená, že u toho bylo napsáno "odbavené zavazadlo".

Prosím nevíte, kde se mám dopátrat, kolik má kufr vážit. Checkmytrip nelze použít, na vuelingu je napsáno, že dle tarifu (economy atd.), ale já nevím, jaký mám tarif :( Na letence to napsané není, v příloze mám "fare rules", ale žádné takové slovo se tam nenachází.

Díky moc za radu!

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotaz na let s Vueling

Příspěvek od micaello »

V případě odbaveného zavazadla je to 23kg.


Odpovědět