Letenky do USA

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od A350XWB »

Zdravím, chtěl jsem zeptat jak je to s odbaveným zavazadlem. Hledám letenky různě (Skyscanner, letuška, královna). Ceny mi to najde podobné, ale někde to píše, že je to bez zavazadla. To i klasické aerolinky jako LH nebo BA nabízí TATL lety bez zavazadla? Třeba na té královně si zaškrtnu "s odbaveným zavazadlem" a cena vyroste třeba o 2-3 tisíce. Není to zase něco jako u Kiwi, kde se snad v objednávce platilo navíc za zavazadlo, které přitom bylo už v ceně letenky a tím pádem bylo zaplacené podruhé přímo do kapsy prodejci? Díky :)


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenky do USA

Příspěvek od prodejce »

A350XWB píše:Není to zase něco jako u Kiwi, kde se snad v objednávce platilo navíc za zavazadlo, které přitom bylo už v ceně letenky a tím pádem bylo zaplacené podruhé přímo do kapsy prodejci? Díky :)

Ne, není. Porovnej též s webem dané airline.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Bacha, není to jen o zavazadlech, ale třeba i o výběru sedadla. Třeba BA má v běžném tarifu do dobytcaku možnost vybrat si sedačku při OLCI, ale v tom nejzákladnějším tarifu tato možnost není, určí je systém a hotovo. Týká se i TATL.
Je mi jasné, že Prodejce to ví, ale neuvedl to. :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Teď otázka pro Prodejce:
Obvyklé nejnižší ceny zpáteček HNL-PRG via TATL byly tak 1600-1800 dolarů. Teď se dívám na (havajské) školní prázdniny, tedy začátek června tam a začátek srpna zpět a je to za cca 1030, letenka vystavená AC (ale i ostatní aerolinky to mají většinou pod 1500 dolarů) nebo kombinace AC/UA. Odlety po celý červen s dobou pobytu v Praze 60-66 je pod 1100 (výjimečně pár dní cca 1150) dolarů. Holý tarif za 1/2 RT je 290 dolarů (shodně každý směr). Je to podle Tebe nějaký trend, protože trh je už nasycený nebo je to krátkodobá akce nějaké aerolinky a ostatní se s ní "vezou"?
Zajímavé, že RT LAX-PRG stojí na to období prakticky stejně.

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od A350XWB »

Globik píše:Bacha, není to jen o zavazadlech, ale třeba i o výběru sedadla. Třeba BA má v běžném tarifu do dobytcaku možnost vybrat si sedačku při OLCI, ale v tom nejzákladnějším tarifu tato možnost není, určí je systém a hotovo. Týká se i TATL.
Je mi jasné, že Prodejce to ví, ale neuvedl to. :wink:


Dobře, díky oběma. A dá se nějak stručně napsat jak poznám, zda si budu moct vybrat sedadlo a jak vybírat ty třídy? Protože zrovna výběr místa chci. Pro mě jsou ty třídy a tarify trochu španělská vesnice a ne u každého prodejce jsou tyto třídy dobře vidět. Někde mi přijde, že ani nejsou uvedeny.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Fabo »

A350XWB píše:
Globik píše:Bacha, není to jen o zavazadlech, ale třeba i o výběru sedadla. Třeba BA má v běžném tarifu do dobytcaku možnost vybrat si sedačku při OLCI, ale v tom nejzákladnějším tarifu tato možnost není, určí je systém a hotovo. Týká se i TATL.
Je mi jasné, že Prodejce to ví, ale neuvedl to. :wink:


Dobře, díky oběma. A dá se nějak stručně napsat jak poznám, zda si budu moct vybrat sedadlo a jak vybírat ty třídy? Protože zrovna výběr místa chci. Pro mě jsou ty třídy a tarify trochu španělská vesnice a ne u každého prodejce jsou tyto třídy dobře vidět. Někde mi přijde, že ani nejsou uvedeny.


Vetsinou nejsou, resp. i kdyz jsou pismenka, tak z toho stejne nepoznas, zda jde o classic tarif, nebo light s doplacenym kufrem (co je strasne na houby treba u LH gruppe, kdy k LGT neni status batozina, ani kdyz si dokopis prvni, nevznikne z toho 0+1+1).

Zda je v konkretni cene vyber sedacky, nebo je za poplatek, nebo neni... to zjistis jen studiem webu aerolinky, a nekdy ani to nestaci.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od xmenadis »

Nevíte, co se děje, že do NYC aktuálně nejsou snad žádné zajímavé letenky do NYC na červen (nejpozději do 5.6. tam a zhruba tak 14. až 16. zpátky)? Z Prahy vychází všechno bez kufru na 12k+, z Vídně s BA a kufrem za 13k, to taky není žádná sláva...

Jaký je možno čekat vývoj cen? Máme kupovat už teď, nebo máme ještě počkat? Jedná se o skupinu pěti lidí. Díky předem všem za odpovědi!

Adam96
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 16. 06. 2017, 23:17
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Adam96 »

xmenadis píše:Nevíte, co se děje, že do NYC aktuálně nejsou snad žádné zajímavé letenky do NYC na červen (nejpozději do 5.6. tam a zhruba tak 14. až 16. zpátky)? Z Prahy vychází všechno bez kufru na 12k+, z Vídně s BA a kufrem za 13k, to taky není žádná sláva...

Jaký je možno čekat vývoj cen? Máme kupovat už teď, nebo máme ještě počkat? Jedná se o skupinu pěti lidí. Díky předem všem za odpovědi!


Tak cerven uz je dost sezona, spousta studentu odlita na work & travel, zacinaji uz i dovolene a podobne, tak nelze cekat, ze by si aerolinky nechaly ujit zisk. Je mozne, ze nektere aerolinky jeste narazove akce spusti v ramci konkurencniho boje, ale na tohle obdobi bych s tim uz spis nepocital. Mimo to 12K neni nikterak premrstena cena.

Jen nadhoz - nevim, jaka je situace - ale zkus se podivat na odlet ze Stockholmu, v kombinaci s levnym priskokem to minuly rok vychazelo podstatne levneji. Kupoval jsem odsud tehdy zpatecni letenky do SFO na konec srpna za zhruba 8 700 CZK.

edit: Protoze co jineho delat v patecni vecer, nez hledat letenky :D, zkusil jsem namatkou jen tak neco nahodit a tady vidim zpatecni z Vidne u KLM za 10 500 CZK zhruba. Tarif, ve kterem je i zavazadlo je +80 EUR.

Capture.JPG

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od loupeznik »

Z Mnichova 5-17/06 za 311 eur bez kufru.
Edit: A z Vídně taky.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od xmenadis »

Kluci děkuju, akorát hádám, že jste oba hledali pro jednoho člověka, ne pro skupinu pěti :) Zbytek neumí anglicky, tak nechci riskovat kupování zvlášť, chci to pro jistotu koupit všechno pod jedním bookovacím kódem :D

Nakonec zbytek rodinky trvá na tom, že i za vyšší cenu chtějí letět z Prahy... Takže jsme aktuálně na nějakých 14 500 Kč s kufry. To už mi dost přijde... 12 500 Kč není nějak extra moc, ale málo to na NYC taky už není.

Jsem už zoufalý, protože 14 500 Kč je dost (kombinace KLM a Delty).... a na nic levnějšího, aby kufr měli všichni, už nejsem schopen narazit. Nějaké dlouhé přetrvání při přestupu (5+ hodin, či dokonce přes noc), nepřichází v úvahu, jelikož to už nejsou nejmladší lidé a budou chtít být po nočním letu co nejdříve zpět v Praze :D

Jestli ještě nemáte někdo nějaké tipy, tak to přes týden asi koupíme a bude klid... pro skupinu pěti lidí je to složitější, než jsem čekal...

Díky moc všem!

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od prodejce »

Proboha, kup to off-line u některého z českých prodejců, ať vidí do seatmapy ještě před vystavením letenek a udělá vám to komplet na první dobrou. Jestli to stojí 14,15, nebo 16 je fakt egal... hledáním už jsi stejně ztratil tolik času, že veškeré "úspory" jsi stejně prodělal v tom neproduktivně stráveném času.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Proboha, Delta má na ty dny přímé lety za necelých 12000 bez kufru. Co je na tom k řešení?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenky do USA

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Proboha, Delta má na ty dny přímé lety za necelých 12000 bez kufru. Co je na tom k řešení?
Chtějí s kufrem..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:
Globik píše:Proboha, Delta má na ty dny přímé lety za necelých 12000 bez kufru. Co je na tom k řešení?
Chtějí s kufrem..

To vim. Takže s kufrem to bude tak do 14, předpokládám, ne?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od prodejce »

No právě, taky v tom nevidím žádný problém.


Odpovědět