Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

Tak, zde ještě nezvratný důkaz, že Skypicker pro prodej legacy carriers používá klasické "dinosauří" GDSy Amadeus a Galielo obsluhované klasickými živými letenkáři-dinosaury. :) http://www.jobs.cz/rpd/1100142883/?rps=233

Cituji:

Currently, we are looking for enthusiastic GDS lovers who would like to become a great new asset of our Backoffice team!
Interested? Read on! :-)

Konec citátu. Smajlík je součástí citace.

A tím bychom asi měli všechny současné pohádky o Skypickeru "pod střechou". Snad jsem na nic nezapoměl. Teď bych si mohl strašně rejpnout do HighFlyera, ale už si na to připadám starý...


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:Tak, zde ještě nezvratný důkaz, že Skypicker pro prodej legacy carriers používá klasické "dinosauří" GDSy Amadeus a Galielo obsluhované klasickými živými letenkáři-dinosaury. :) http://www.jobs.cz/rpd/1100142883/?rps=233
Cituji:

Currently, we are looking for enthusiastic GDS lovers who would like to become a great new asset of our Backoffice team!
Interested? Read on! :-)

Konec citátu. Smajlík je součástí citace.

Omlouvam se za ten familierni ton v moji odpovedi, ale proste se mi zda jako nejvhodnejsi v dane situaci: No a co ma bejt jako? Skypicker hleda GDS lovers, to je v teto diskuzi dukaz ceho? Jejich zlotrilosti, zlocinnosti a zavrzenihodnosti?

A tím bychom asi měli všechny současné pohádky o Skypickeru "pod střechou". Snad jsem na nic nezapoměl. Teď bych si mohl strašně rejpnout do HighFlyera, ale už si na to připadám starý...

HighFlyer si take s kazdym dalsim prispevkem pripada starsi a starsi, ale klidne si rejpni. Nejak se s tim naucim zit.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:Předložil jsem dva screenshoty, které dokazují, že Skypicker uvádí zákazníky v omyl stran kufrů (ve svůj prospěch).

Jo, beru... Tvoje dukazy vubec nezpochybnuji. Prasarna ze strany Skypickeru. Ale kolik lidi na tuto nabidku naleti a koupi si ji? A kolik si najde vyhodnejsi cenu bez teto prasarny? Mas na to nejaky tajemny graf? Nebo jen "vazne podezreni"? A kolik milionu nabidek od Skypickeru je levnejsi nez od legacy dodavatelu? To by si fakt zaslouzilo nejaka seriozni data namisto vykriku na zaklade jednoho osamoceneho data pointu (ojeb s kuframa) bez jakehokoli prihlednuti k celku.

Kazdemu co jeho jest, kazdy praktikujete jine prasarny. Ty prodavas letenky za 600 eur zpatecka i tam, kde se to da poridit za zlomek (treba 2x one-way za 100-120 eur). Skypicker zase pumpne hejla o par éček na kufrech. Tezko v teto situaci ukazat prstem a rict, kdo z vas je vestsi zlocinec. Kdo zakaznika ojebava vic a kdo min. (Samozrejme velmi silne tusim, koho za vetsiho zlocince vyhlasis ty...)

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od bepo »

prodejce píše:
bepo píše:
prodejce píše:Jak jsem psal dříve: i když udělám prezentaci formou screenshotů, stejně se vždy najde někdo, kdo tomu nevěří...

Vedúci, nech pozerám ako pozerám na tých tvojich screenshotoch nevidím odpoveď čo sa stane ak si kúpiš u SP letenku bez odbavenej batožiny pričom LH letenku bez odbavenej batožiny nepredá.

No ako, stále nič?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

Tak pro tebe znovu:

prodejce píše:Cena identické letenky na webu SP je údajně bez odbaveného zavazadla, které je ale ve skutečnosti již zahrnuto v ceně.


Ergo, pokud si koupíš letenku s kufrem (Lufthansa na dálkovkách jiné neprodává), tak si ten kufr můžeš na letišti aj odbavit.

Teď už je to lepší? :D Jestli ne, tak se klidně ptej dál...


bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od bepo »

Nuž tak potom smelo do nahlásenia na COI a trestného oznámenia pre podvod, čo ti bráni?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

bepo píše:Nuž tak potom smelo do nahlásenia na COI a trestného oznámenia pre podvod, čo ti bráni?

Mně nebrání nic, ale to přece není moje věc. To je v první řadě věc Luhthansy - tam se asi divím nejvíc, že jim to nevadí (pokud tedy existenci nějakého Skypickeru vůbec zaregistrovali) - a pak je to věc podvedených klientů a taky věc novinářů. Pro mě z toho nic nevyplývá, pro mě je to zajímavé max. do fóra na airways. Víc nic.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: RE: Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od bepo »

prodejce píše:
bepo píše:Nuž tak potom smelo do nahlásenia na COI a trestného oznámenia pre podvod, čo ti bráni?

Mně nebrání nic, ale to přece není moje věc. To je v první řadě věc Luhthansy - tam se asi divím nejvíc, že jim to nevadí (pokud tedy existenci nějakého Skypickeru vůbec zaregistrovali) - a pak je to věc podvedených klientů a taky věc novinářů. Pro mě z toho nic nevyplývá, pro mě je to zajímavé max. do fóra na airways. Víc nic.

Ešteže tak, ináč by si človek myslel že zatiaľ si jediný čo tým screenshotom verí.
PS- a aj si si to reálne vyskúšal kúpiť letenku bez batožiny a letieť s ňou alebo si to len myslíš ? Pretože na Flyertalku som videl viac nekupiteľných routingov ako si ty predal leteniek

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

A já myslím že kecáš.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od bepo »

No keď ty to povieš

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od flyingblue »

Myslim, ze aktualne bude SP hledat spis nejake zahranicni konsorcium investoru pro series A. Na IPO je to porad dost mala firma z podivne zeme a s nestabilnim byznysmodelem.

Pokud by prodavali koncakum (a nikoliv online preprodejcum), tak by melo smysl je akvirovat jako prodejni kanal.

Trosku mi to pripomina SkyEurope v dobe velke slavy.

Carovani s poplatky i v branzi letecke dopravy nijak neobvykle - napriklad kouzelna polozka "palivovy poplatek" je u spousty aerolinek stejna v dobach, kdy je barel ropy za 80 USD i kdyz je 20 USD :ugeek:

Duvod jejich PR ofenzivy v CR je ted predevsim akvizice lidi. Kdo by nechtel pracovat ve firme, kde se deji zazraky? :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše:Jo, beru... Tvoje dukazy vubec nezpochybnuji. Prasarna ze strany Skypickeru. Ale kolik lidi na tuto nabidku naleti a koupi si ji? A kolik si najde vyhodnejsi cenu bez teto prasarny?

.. a na tom nějak záleží? Prasárna je prasárna. A legacy airlines, u kterých SP podvádí lidi s kuframa je mnohem více. Snad kromě TK, SU a BA chce ve všech ostatních případech Skypicker od lidí cca 100 EUR za neexistující kufry (+ dnes k tomu vyskakuje 880 Kč servisní poplatek:)

HighFlyer píše:A kolik milionu nabidek od Skypickeru je levnejsi nez od legacy dodavatelu?

Žádné. Skypicker má stejnou cenu jako všichni ostatní + 16% průměrná marže. Žádná tajemná studnice levnějších letenek neexistuje. Naopak, Skypicker je někdy až o desítky procent dražší, než "legacy dodavatelé". Pořád se snažíme zjistit, co lidi pudí takové řachy kupovat...

HighFlyer píše:Kazdemu co jeho jest, kazdy praktikujete jine prasarny. Ty prodavas letenky za 600 eur zpatecka i tam, kde se to da poridit za zlomek (treba 2x one-way za 100-120 eur). Skypicker zase pumpne hejla o par éček na kufrech. Tezko v teto situaci ukazat prstem a rict, kdo z vas je vestsi zlocinec. Kdo zakaznika ojebava vic a kdo min. (Samozrejme velmi silne tusim, koho za vetsiho zlocince vyhlasis ty...)

.. a tohle už jsou jenom blbosti.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše:
prodejce píše:Tak, zde ještě nezvratný důkaz, že Skypicker pro prodej legacy carriers používá klasické "dinosauří" GDSy Amadeus a Galielo obsluhované klasickými živými letenkáři-dinosaury. :) http://www.jobs.cz/rpd/1100142883/?rps=233
Cituji:

Currently, we are looking for enthusiastic GDS lovers who would like to become a great new asset of our Backoffice team!
Interested? Read on! :-)

Konec citátu. Smajlík je součástí citace.

Omlouvam se za ten familierni ton v moji odpovedi, ale proste se mi zda jako nejvhodnejsi v dane situaci: No a co ma bejt jako? Skypicker hleda GDS lovers, to je v teto diskuzi dukaz ceho? Jejich zlotrilosti, zlocinnosti a zavrzenihodnosti?.


Je to důkaz toho, že na tiskových konferencích lžou. Žádné spojení na airlines atd., kdepak. Pěkně využívají klasickou GDS infrastrukturu jako všichni ostatní prodejci letenek na světě.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od prodejce »

flyingblue píše:Pokud by prodavali koncakum (a nikoliv online preprodejcum), tak by melo smysl je akvirovat jako prodejni kanal.

Vidím to opačně, šanci mají jako "firma na poskytování dat", ale ne jako firma, která bude fyzicky vybírat od koncových cestujících peníze + jejich osobní údaje. V tomhle jdou totiž úplně opačným směrem, než kam jdou aerolinky (viz výroky pana Jiřího ze Skypickeru).

flyingblue píše:Carovani s poplatky i v branzi letecke dopravy nijak neobvykle - napriklad kouzelna polozka "palivovy poplatek" je u spousty aerolinek stejna v dobach, kdy je barel ropy za 80 USD i kdyz je 20 USD :ugeek:

Čarování s poplatky je u prodejců letenek naprosto nestandardní. Jak už jsem uvedl, třeba Letuška nebo Studenti by si nikdy nedovolili vymámit z lidí prachy tím, že je uvedou v omyl stran neexistujících zavazadel.

flyingblue píše:Duvod jejich PR ofenzivy v CR je ted predevsim akvizice lidi. Kdo by nechtel pracovat ve firme, kde se deji zazraky? :-)

To je taky možné vysvětlení, to mě nenapadlo.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od cocik »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lF1KLDv9PLg[/youtube]


Odpovědět