Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:
JackBrno píše:Pepa007:
Aby to fungovalo, musela by být smlouva s velkým množstvím dopravců. Proto se divím, žes psal jen o RYR nebo WZZ. Kiwi je sice jakože "ušmudlaný" prodejce z Brna, ale funguje globálně a zrovna RYR nebo WZZ tvoří nejspíš jen nepatrnou část jejich prodejů. A totéž by platilo pro globální systém pod nějakou pojišťovnou. Ne, tahle myšlenka na papíře zní výborně, ale v praxi nereálná. A mimochodem, zmiňovals obvyklou cenu last moment letenek kolem 200-300€, což platí možná pro RYR a WZZ, ale u jiných dopravců to může být i mnohem více. A nejhorší je, že každý dopravce má tu cenotvorbu úplně jinou, těžko se z toho odhadnou pravděpodobné náklady, aby se toho chytla komerční pojišťovna. Ostatně že se toho doteď nikdo nechytnul, je celkem jasný indikátor, že to nedává ekonomický smysl.


Ježišmarja tak ještě jednou a polopatě: Já píšu že by to byla ze začátku služba jen pro klienty jedné aerolinky, například RYR. S tím že by se jim garantovalo, že pokud nestihnou navazující let, tak jim pojištění plně pokryje náhradní let (s jakoukoliv společností). A že to musí dělat profi pojišťovna, která si to umí spočítáat, a ne divoši.


Pokud by to byla sluzba pro klienty jedne aerolinky, tak proc by to mel zajistovat Kiwi? :-)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

flyingblue píše:
pepa007 píše:
JackBrno píše:Pepa007:
Aby to fungovalo, musela by být smlouva s velkým množstvím dopravců. Proto se divím, žes psal jen o RYR nebo WZZ. Kiwi je sice jakože "ušmudlaný" prodejce z Brna, ale funguje globálně a zrovna RYR nebo WZZ tvoří nejspíš jen nepatrnou část jejich prodejů. A totéž by platilo pro globální systém pod nějakou pojišťovnou. Ne, tahle myšlenka na papíře zní výborně, ale v praxi nereálná. A mimochodem, zmiňovals obvyklou cenu last moment letenek kolem 200-300€, což platí možná pro RYR a WZZ, ale u jiných dopravců to může být i mnohem více. A nejhorší je, že každý dopravce má tu cenotvorbu úplně jinou, těžko se z toho odhadnou pravděpodobné náklady, aby se toho chytla komerční pojišťovna. Ostatně že se toho doteď nikdo nechytnul, je celkem jasný indikátor, že to nedává ekonomický smysl.


Ježišmarja tak ještě jednou a polopatě: Já píšu že by to byla ze začátku služba jen pro klienty jedné aerolinky, například RYR. S tím že by se jim garantovalo, že pokud nestihnou navazující let, tak jim pojištění plně pokryje náhradní let (s jakoukoliv společností). A že to musí dělat profi pojišťovna, která si to umí spočítáat, a ne divoši.


Pokud by to byla sluzba pro klienty jedne aerolinky, tak proc by to mel zajistovat Kiwi? :-)


tady je dneska nějakej sraz natvrdlejch dementů?? já tady od začátku tvdím že takovou služby NEMÁ nabízet Kiwi, ale někdo kdo se tomu profesionálně věnuje...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:
flyingblue píše:
pepa007 píše:
Ježišmarja tak ještě jednou a polopatě: Já píšu že by to byla ze začátku služba jen pro klienty jedné aerolinky, například RYR. S tím že by se jim garantovalo, že pokud nestihnou navazující let, tak jim pojištění plně pokryje náhradní let (s jakoukoliv společností). A že to musí dělat profi pojišťovna, která si to umí spočítáat, a ne divoši.


Pokud by to byla sluzba pro klienty jedne aerolinky, tak proc by to mel zajistovat Kiwi? :-)


tady je dneska nějakej sraz natvrdlejch dementů?? já tady od začátku tvdím že takovou služby NEMÁ nabízet Kiwi, ale někdo kdo se tomu profesionálně věnuje...


Ja jen ze to pises ve vlakne o Kiwi :-)

Profesionalne se te veci venuji aerolinky :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

Naposledy upravil(a) JackBrno dne 07. 12. 2017, 07:44, celkem upraveno 1 x.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

pepa007 píše:tady je dneska nějakej sraz natvrdlejch dementů?? já tady od začátku tvdím že takovou služby NEMÁ nabízet Kiwi, ale někdo kdo se tomu profesionálně věnuje...

Obávám se, že za dementa jsi tady ty sám, protože tohle je debata o kiwi, který tvrdí, že tu službu nabízí a já tvrdím, že podle mě je to podvod, protože ta jejich garance vlastně nic negarantuje. Ty sem do toho nesmyslně taháš RYR atd., což s tím nemá nic společného (mimochodem, RYR začíná nabízet vlastní návazné lety s garancí). Každý ví, že dopravci takovou službu můžou nabízet a většina jich ji i nabízí. Ale jde o to, že jakýsi Oliver dostal naprosto nereálný nápad, že by tu garanci mohl nabízet externě jakožto prodejce letenek i pro dopravce, kteří to vzájemně nenabízí. Myšlenka super, jenže pak spadl zpět do reality, když zjistil, že letenka z bodu B do bodu C nestojí pořád stejně a tedy že nemůže garantovat přepravu z bodu A až do bodu C, protože nemůže předem vědět, kolik to bude stát a tu svoji "garanci" osekal k nepoužitelnosti, jinak by na tom prodělal kalhoty nebo by musel natolik navýšit svoji marži, že by už nic neprodal. A můj názor je ten, že kvůli tomu kiwi vyrostl vlastně na podvodu, protože ve všech P.R. článcích se redaktoři rozplývají nad genialitou nápadu, ovšem nikdo se už nenamáhá přečíst si podrobně všechny podmínky. A celkem pochopitelně je nečtou ani klienti, kteří očekávají, že ta základní vlastnost nabízené služby, o které se všude pozitivně píše, bude bez nějakých skrytých kliček, což je ovšem krutý omyl, který může klienta stát hodně peněz. A to ještě nezmiňuji ty čachry s vybíráním poplatků za odbavené zavazadlo i u letů, kde je již od dopravce v ceně atd...


bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od bureaucrat »

Kdo máte zbytečných deset miliard, můžete si koupit kiwi.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

Píšu o tom v tématu Kiwi, protože tady někdo psal že Kiwi nabízí službu, která je podvod, protože "jakýsi Oliver dostal naprosto nereálný nápad".

A já se jen snažím vysvětlit že samozřejmě fungovat může, ale asi velmi těžko v podání Kiwi. Mnohem realističtější by bylo kdyby fungovala v podání velké pojišťovny a v užší spolupráci s dopravci, nebo pro začátek třeba jen s jedním dopravcem.

Fascinuje mě že se tady neustále operuje s předpokladem že tenhle Oliver je naprostej debil, kterej letenkám vůbec nerozumí.

To že to "pojištění" marketingově vytáčejí do extrému a jeho inzerce je minimálně zavádějící, to je je zas druhá věc. Já mluvím čistě o tom, jestli v obecné rovině plné pojištění návaznosti letů různých dopravců může fungovat, a podle mě samozřejmě může.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

najvyssi cas predat, to pozlatko sa zacina trhat a mohlo by sa stat, ze o par mesiacov cena rapidne klesne

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od marthym »

Já chápu, že v dnešní době je tenhle pohled asi naivní...

Ale chtít prodat firmu, která není firmou, a ve stejné době normálně de facto okrádat české občany (ad. dotace), to mi fakt nepřijde košer.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

pepa007 píše:Píšu o tom v tématu Kiwi, protože tady někdo psal že Kiwi nabízí službu, která je podvod, protože "jakýsi Oliver dostal naprosto nereálný nápad".

A já se jen snažím vysvětlit že samozřejmě fungovat může, ale asi velmi těžko v podání Kiwi. Mnohem realističtější by bylo kdyby fungovala v podání velké pojišťovny a v užší spolupráci s dopravci, nebo pro začátek třeba jen s jedním dopravcem.

Ach jo, s jedním dopravcem to přece nemůže fungovat vůbec :) Tedy přesněji řečeno může, ale v tom případě to není žádná převratná služba, ale je to to, co nabízí s výjimkou Low costu už dávno všichni dopravci :) Ten "převratný nápad" kiwi má právě spočívat v tom, že má fungovat víceméně mezi libovolnými dvěma dopravci, kteří spolu oficiálně nijak nespolupracují.
Fascinuje mě že se tady neustále operuje s předpokladem že tenhle Oliver je naprostej debil, kterej letenkám vůbec nerozumí.

Rozhodně není debil, ale letenkám vůbec nerozumí, jinak by ten nápad nemohl vůbec dostat a věděl by, že to nemůže fungovat.
To že to "pojištění" marketingově vytáčejí do extrému a jeho inzerce je minimálně zavádějící, to je je zas druhá věc. Já mluvím čistě o tom, jestli v obecné rovině plné pojištění návaznosti letů různých dopravců může fungovat, a podle mě samozřejmě může.

V obecné rovině určitě nemůže, protože nelze vůbec odhadovat náklady. Na komerční bázi s malým rizikem by to mohlo fungovat jen tehdy, kdyby ten externí poskytovatel (ať už kiwi nebo pojišťovna) měl uzavřeny smlouvy s velkým množstvím dopravců, ideálně se všemi, kterých letenky prodává jako návazné a měl by smluvně garantované maximální ceny těch last moment letenek pro lidi, co jim uletí přípoj. K tomu opravdu nestačí smlouva s jedním, dvěma, ani pěti dopravci, pokud to má fungovat globálně, jak funguje kiwi.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

Krista boha proč by to nemohlo fungovat s jedním dopravcem?? Když to teď “funguje” s 0 dopravci. Já jsem vysvětloval proč by bylo lepší mít dohodu aspoň s jedním dopravcem, protože stěžejní je spolehlivost toho prvního letu. To s kým je ten navazující let je úplně jedno. A ty náklady se dají předpovídat relativně přesně. Samozřejmě čím víc smluvních dohod, tím lepší.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

marthym píše:Ale chtít prodat firmu, která není firmou

A vojín Kefalín, čo také si predstavujetě pod pojmom "firma, ktorá nieje firmou"?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

JackBrno píše:V obecné rovině určitě nemůže, protože nelze vůbec odhadovat náklady.

Ja vim, ze se snazis hejtovat, jak jen to jde, ale obcas u toho z tebe padaji celkem srandovni nemysly. Samozrejme se ty naklady odhadovat daji a to s docela dobrou presnosti na zaklade statistik o zrusenych a zpozdenych letech na urcitych linkach a na urcitych letistich. Uplne stejne, jak pojistovna odhaduje budouci skody zpusobene pri dopravnich nehodach a podle toho stanovuje vysi pojistneho.

Na komerční bázi s malým rizikem by to mohlo fungovat jen tehdy, kdyby ten externí poskytovatel (ať už kiwi nebo pojišťovna) měl uzavřeny smlouvy s velkým množstvím dopravců, ideálně se všemi, kterých letenky prodává jako návazné a měl by smluvně garantované maximální ceny těch last moment letenek pro lidi, co jim uletí přípoj. K tomu opravdu nestačí smlouva s jedním, dvěma, ani pěti dopravci, pokud to má fungovat globálně, jak funguje kiwi.

No, vidis, a ono to funguje, aniz by Kiwi meli smlouvu s jedinym dopravcem. Mozna to naboura tvou predstavu o fungovani sveta, ale ty naklady na rerouting jsou nekde v nejakem excelu dobre spocitane a na konci roku z toho vypadava velmi solidni zisk.

Ale uz ti nebudu bourat snehulaka, muzes pokracovat v hejtovani.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Globik »


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

Ted me prastilo do oci ... firma ma mit v roce 2017 trzby ve vysi 20 mld korun a nabidky na jeji odkup jsou 10 mld korun ...

No to neni uplne obvykle.


Odpovědět