Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od krakra »

https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-c ... ez-ryanair

Pokud je pravda co se píše v tom článku, tak je to podle mě dost hustá konstrukce.
KIWI vydělává na tom, že když má let zpoždění, tak odškodnění za zpožděný let od aerolinky inkasuje KIWI a né cestující. Kolika letů se toto vůbec týká? a oni se na tomto snaží vydělat, nechápu.

Podle mě je ideální KIWI používat jako vyhledávač, ale né jako prodejce.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Robert »

krakra píše:
23. 08. 2021, 10:40
https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-c ... ez-ryanair

Pokud je pravda co se píše v tom článku, tak je to podle mě dost hustá konstrukce.
KIWI vydělává na tom, že když má let zpoždění, tak odškodnění za zpožděný let od aerolinky inkasuje KIWI a né cestující. Kolika letů se toto vůbec týká? a oni se na tomto snaží vydělat, nechápu.

Podle mě je ideální KIWI používat jako vyhledávač, ale né jako prodejce.
Docela koukám na přirovnání a vyjádření použitá v článku - mám na mysli přirovnání ke kradení zboží, ukradení dotace atd. - ty přirovnání dost kulhají a dle mě se D. Eiselt pouští na tenký led.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od krakra »

Robert píše:
23. 08. 2021, 14:18
krakra píše:
23. 08. 2021, 10:40
https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-c ... ez-ryanair

Pokud je pravda co se píše v tom článku, tak je to podle mě dost hustá konstrukce.
KIWI vydělává na tom, že když má let zpoždění, tak odškodnění za zpožděný let od aerolinky inkasuje KIWI a né cestující. Kolika letů se toto vůbec týká? a oni se na tomto snaží vydělat, nechápu.

Podle mě je ideální KIWI používat jako vyhledávač, ale né jako prodejce.
Docela koukám na přirovnání a vyjádření použitá v článku - mám na mysli přirovnání ke kradení zboží, ukradení dotace atd. - ty přirovnání dost kulhají a dle mě se D. Eiselt pouští na tenký led.
To souhlasím také, však v diskuzi to autorovi někdo vyčetl.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Globik »

Teď použiju kulhající přirovnání já. Ale je možná míň kulhající než ta krádež ze skladu.
Před pár lety nějaká služba, která v Česku dováží lidem jídlo z restaurací, chtěla dovážet i jidlo od Meka. Myslím že to byli Dáme jídlo, ale to není důležité. Někdo z Meka (předpokládám že na národní úrovni, ale to taky není důležité) rozhodl, že se jejich jídlo musí jíst čerstvé a že o to zájem nemají. Daná služba to neakceptovala a začala se chovat jako Kiwi ve vztahu k Ryanu. Prostě kurýr přijel jako zákazník, koupil si jídlo a doručil ho. Dovolil by si někdo o tomto postupu mluvit jako o krádeži?
A ještě jeden obchodní vztah: Před asi 25 lety byla v nějaké české televizi hodně tendenční reportáž o prodejci elektroniky z Křesomyslovy ulice v Praze. Prodávali mj.věci značky Panasonic, telefony apod. byl to nějaký díl Černých ovcí, Občanského juda nebo něco podobného. Ta firma v zahraničí nakupovala zboží a tady ho prodávala. Což se samozřejmě nelíbilo oficiálnímu dovozci. Byla to snad taky krádež?

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pettte »

Tak podle mne je rozdíl "přeprodávat" výrobek a "přeprodávat "službu. Navíc službu v letecké dopravě, kdy předpisy , minimálně EU, jsou docela striktní, co se týče poučení cestujícího a jeho odsouhlasení jím zadaných údajů. A teď neřešme skutečnost, že to většina lidí nečtě a odkliká to i kdyby tam bylo napsáno, že pokud poletí, tak mu zastřelí babičku.
V případě jakéhokoliv "průseru" se pak hledá odpovědná osoba. Cestující se bude vymlouvat, že on nic takového neodsouhlasil, a černý Petr zůstane letecké společnosti. Slovy soudu : ...řádně nezajistil...

A i ta restaurace má právo neprodávat "jídlo sebou", protože doprava, zvlášť teplého jídla, navíc namačkaného v nějakém obalu, nepochybně utrpí na kvalitě, a zákazník nebude hanět dopravce, že to vezl půl hodiny a že se to nejdříve zapařilo a pak vychladlo, ale bude nadávat, jaký hnus mu to ta restaurace uvařila. A opět ponechme stranou diskuzi, jestli ten "hambáč" byl či nebyl nepoživatelný už v té restauraci.


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od marthym »

Globik píše:
23. 08. 2021, 18:07
Teď použiju kulhající přirovnání já. Ale je možná míň kulhající než ta krádež ze skladu.
Před pár lety nějaká služba, která v Česku dováží lidem jídlo z restaurací, chtěla dovážet i jidlo od Meka. Myslím že to byli Dáme jídlo, ale to není důležité. Někdo z Meka (předpokládám že na národní úrovni, ale to taky není důležité) rozhodl, že se jejich jídlo musí jíst čerstvé a že o to zájem nemají. Daná služba to neakceptovala a začala se chovat jako Kiwi ve vztahu k Ryanu. Prostě kurýr přijel jako zákazník, koupil si jídlo a doručil ho. Dovolil by si někdo o tomto postupu mluvit jako o krádeži?
A ještě jeden obchodní vztah: Před asi 25 lety byla v nějaké české televizi hodně tendenční reportáž o prodejci elektroniky z Křesomyslovy ulice v Praze. Prodávali mj.věci značky Panasonic, telefony apod. byl to nějaký díl Černých ovcí, Občanského juda nebo něco podobného. Ta firma v zahraničí nakupovala zboží a tady ho prodávala. Což se samozřejmě nelíbilo oficiálnímu dovozci. Byla to snad taky krádež?
Globiku, pana Eiselta bych neřešil, ten už dávno ztratil soudnost (nebo spíš kredibilitu). Nicméně co se týče Kiwi, problém je ten, že obchází, co "jde", aby se obohatil a je to už za tou tenkou hranicí. Přirovnám to k tomu Big Macu. Představ si, že by ho ten kurýr vzal, snědl by okurku a sýr a strčil tam eidam. (otázkou je, zda to zákazník akceptuje, ale hlavně, zda to ví) :lol:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

Globik píše:
23. 08. 2021, 18:07
McDonald's - Dovolil by si někdo o tomto postupu mluvit jako o krádeži?
kradez nie, ale nici to povedomie o znacke
Panasonic - Byla to snad taky krádež?
nebola by to kradez, ale porusili by sa podmienky pre oficialneho dodavatela, ktory je jediny, kto moze na dane uzemie tovar doviezt

presne z dovodu, preco su vyssie spomenute priklady validne a nezakonne, z rovnakeho dovodu by Kiwi nemalo predavat letenky s upravenymi podmienkami a celkom chapem, preco je Ryan aj Southwest nahnevany

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od krakra »

beardie píše:
24. 08. 2021, 10:13
Globik píše:
23. 08. 2021, 18:07
McDonald's - Dovolil by si někdo o tomto postupu mluvit jako o krádeži?
kradez nie, ale nici to povedomie o znacke
Panasonic - Byla to snad taky krádež?
nebola by to kradez, ale porusili by sa podmienky pre oficialneho dodavatela, ktory je jediny, kto moze na dane uzemie tovar doviezt

presne z dovodu, preco su vyssie spomenute priklady validne a nezakonne, z rovnakeho dovodu by Kiwi nemalo predavat letenky s upravenymi podmienkami a celkom chapem, preco je Ryan aj Southwest nahnevany
Ryan vadí, že KIWI ty pokuty za zpožděný bude vynucovat, kdež to lidi to nedělají.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

myslim si, ze tie pokuty je len jedna (a mensia) cast ich rozporov

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Kevil »

"Řešíte" kraviny. Zkušený cestovatel si u Kiwi neobjedná letenku :wink: .

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Robert »

Spor Kiwi s Ryanairem řeší Ústavní soud, rozhoduje o stížnosti české firmy - https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... prava_mato

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Kevil »


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od MarcosFT »

To je docela slušná prasárna s tím Aeroflotem, ale co si pamatuju, kiwi to snad mělo napsáno i u rezervace letenky, že je tam přidaný segment, ne? Tím je teda samozřejmě neobhajuji, člověk co kupuje u Kiwi asi jen tuší, že letadlo má křídla..
Jak tu někdo píše, rozumný cestovatel si poradí sám, podobných vychytávek, jak srazit cenu dolů je spousta...KLM očividně vadí jen ta reputace a zpoždění ze strany Kiwi :shifty:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Globik »

beardie píše:
24. 08. 2021, 10:13
Globik píše:
23. 08. 2021, 18:07
McDonald's - Dovolil by si někdo o tomto postupu mluvit jako o krádeži?
kradez nie, ale nici to povedomie o znacke
Panasonic - Byla to snad taky krádež?
nebola by to kradez, ale porusili by sa podmienky pre oficialneho dodavatela, ktory je jediny, kto moze na dane uzemie tovar doviezt

presne z dovodu, preco su vyssie spomenute priklady validne a nezakonne, z rovnakeho dovodu by Kiwi nemalo predavat letenky s upravenymi podmienkami a celkom chapem, preco je Ryan aj Southwest nahnevany
Nejsem obchodní právník, ale IMHO je tohle už hodně tenkej led.
Co je nezákonného na tom, že někdo koupí jídlo v restauraci a někomu jej prodá? Zakazuje to občanský zákoník nebo obchodní zákoník? A jedná se ve vztahu mezi McDonald´s a nesmluvním kurýrem o vztah podle občanského zákoníku nebo podle obchodního? Je tu příliš otázek.
U toho Panasonicu, je někde v obchodním zákoníku zakotveno, že kdokoli může globálně zakázat prodej zboží, na které má nějaká obchodní práva (nemyslím teď značku ve spojitosti s falešnými výrobky) bez jeho svolení? Pokud si v Americe nakoupím Levisky a budu je v Praze prodávat v butiku, co jsem já nebo ten co mi je prodal, porušili? Jak ten prodejce v Americe zjistí, že ty džíny chci prodávat v Praze? A já nemám s žádnou firmou, která má právo na Levisky, obchodní vztah, takže jsem nemohl porušit nějaké smluvní ujednání, že můžu prodávat jen Levisky, dodané oficiálním zastoupením.
EDIT: A ano, uznávám, že to nejsou zrovna nejlepší srovnání na to, co dělá Kiwi a jaký je letecký trh.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

povedal by som, ze ide o mnozstvo

ak kurier raz zoberie objednavku z McD a donesie ju zakaznikovi, tak sa nic nestane
ak to ale bude robit pravidelne a bude to DameJidlo ponukat ako sluzbu, uz je tam nejaky vztah

podobne aj v pripade dovozu jednoho iPadu z USA a pravidelneho dovozu tovaru, ktory je potrebne preclit a zaplatit dan

mnozstvo bude prave to miesto, kde sa bude ten lad lamat


Odpovědět