Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
Skypicker píše:V rámci Služby se zavazujeme zprostředkovat vám smlouvu o letecké přepravě osob a o poskytnutí dalších souvisejících služeb s Vybraným přepravcem.


Výsledkem je tedy smluvní vztah cestujícího přímo s danou aerolinkou, která operuje let. Skypicker si účtuje odměnu za zprostředkování tohoto smluvního vztahu.


No ja bych si uplne jistej nebyl. Krome jineho je tam pridana hodnota treba v tom pojisteni prestupu. Uplne klasickej prodejce nejsou i kdyz jejich odlisnost tkvi (IMHO) predevsim v marketingu a hezkem webu (ale samozrejme je tam nejaka ta "magic", kterou maji investori radi) :-)


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od prodejce »

Hafi to asi napsal nejlépe: de iure je to klasický prodej smluv o zprostředkování za odměnu a tedy klasický prodejce letenek, de facto je to tak trochu i pojišťovna přestupů (jak to nakonec funguje v praxi je obrovský otazník). Veškerá "magic" začíná a končí u zdrojových dat. Když Ryanair změní názor na distribuci dat prostředníkům, tak je po "magic".

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od Robert »

hafi píše:Robert z počátku remcal, že to stojí více, až pak přešel na to, že to není napsaný jasně. Z pohledu práva souhlasím, že to je asi přeprodej, z pohledu klienta až tak ne, ten produkt je odlišný. Stejně jako je odlišný, jestli si koupím letenku od aerolinky nebo od prodejce. Prostě k tomu je přibalený servis navíc.


První příspěvek jsem napsal jako poznámku pod tento inzerát - viewtopic.php?f=23&t=9395 -patrně Admin jej přesunul a vyrobil nové téma.

Neřekl bych, že jsem remcal, spíš jsem si povzdychl nad tím, že vyhledané ceny na Skypickeru jsou vyšší než na webech aerolinek. Bohužel jsem si myslel, že Skypicker je vyhledávač levných letenek něco jako AZair. Ve skutečnosti je to jen prodejce letenek, respektive zprostředkovatel. A zklamaný jsem byl z toho, jak je skvěle ukryt servisní (zprostředkovatelský) poplatek.

Jedinou výhodou Skypickeru z mého pohledu oproti low-costům je garance přestupu. Jinak, jak jsem pochopil z jejich Facebooku, je výhodnější si letenky zakoupit sám přímo na webech low-costů a mít tak jistotu online odbavení, přístupu k boarding pasům apod.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od Robert »

prodejce píše:Hafi to asi napsal nejlépe: de iure je to klasický prodej smluv o zprostředkování za odměnu a tedy klasický prodejce letenek, de facto je to tak trochu i pojišťovna přestupů (jak to nakonec funguje v praxi je obrovský otazník). Veškerá "magic" začíná a končí u zdrojových dat. Když Ryanair změní názor na distribuci dat prostředníkům, tak je po "magic".


http://www.travelweekly.co.uk/Articles/ ... hreat.html

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od prodejce »

Robert píše:http://www.travelweekly.co.uk/Articles/2015/03/05/53370/screen-scrapers+face+double+threat.html

Nemyslím si, že Azair a spol. berou data ze screen-scrapingu. To by byla hodně velká amatérština a ostatně i ty žalované firmy zmiňované v článku jsou jen nějací chudáci.. Ryan teď předává svá data i oficiální cestou. To se ale může v budoucnu opět změnit, protože cestičky, jak se dostat do peněženek klientů, ještě nemají lowcosty zcela prošlapané.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od prodejce »

Ryanair zrušil linku do Varšavy. Český prodejce zaplatí dva miliony na odškodném

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/ryanair-zrusil ... -trhy_pave

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

EDIT ADMIN: Pokračování diskuse z tohoto vlákna.

Filisipi píše:Známí kteří dřív kupovali letenky od dopravce je teď začli ale kupovat přes SP, to už fest nechápu...

Jsem teď na Skyficker často dotazován, jestli ho znám a co na něj říkám (zřejmě to souvisí s vystoupením u Krause). Již jsem si dokonce připravil malou prezentaci se dvěma screenshoty, na kterých stylem copy-paste tazatelům vysvětluji fintu Skyfickeru s poplatkem za neexistující zavazadla a též prokazuji skutečnost, že sám Skyficker nakupuje legacy airlines od prostředníka, tedy od klasického IATA prodejce. I když to mám "černé na bílém", doloženo písemně, matematicky a screenshotem, tak ono mi stejně není věřeno - prý něco takového by si Skyficker nedovolil. :) Zde myslím pomalu narůstá téma pro Honzu.. některé ty ojebávky s kuframa jsou fakt drsné a za hodně peněz, jsem zvědav, kdy si toho někdo všimne.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od beardie »

Mozes mi to pls poslať cez SS?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od micaello »

beardie píše:Mozes mi to pls poslať cez SS?

Me by to taky zajimalo :D

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od pepa007 »

prodejce píše:
Filisipi píše:Známí kteří dřív kupovali letenky od dopravce je teď začli ale kupovat přes SP, to už fest nechápu...

Jsem teď na Skyficker často dotazován, jestli ho znám a co na něj říkám (zřejmě to souvisí s vystoupením u Krause). Již jsem si dokonce připravil malou prezentaci se dvěma screenshoty, na kterých stylem copy-paste tazatelům vysvětluji fintu Skyfickeru s poplatkem za neexistující zavazadla a též prokazuji skutečnost, že sám Skyficker nakupuje legacy airlines od prostředníka, tedy od klasického IATA prodejce. I když to mám "černé na bílém", doloženo písemně, matematicky a screenshotem, tak ono mi stejně není věřeno - prý něco takového by si Skyficker nedovolil. :) Zde myslím pomalu narůstá téma pro Honzu.. některé ty ojebávky s kuframa jsou fakt drsné a za hodně peněz, jsem zvědav, kdy si toho někdo všimne.


máš nějakej nápad a možnosti jak udělat podobnou službu, ale lepší? já jsem schopnej to zajistit technicky, ale nemám nikoho z té obchodní stránky...

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od Robert »

prodejce píše:
Filisipi píše:Známí kteří dřív kupovali letenky od dopravce je teď začli ale kupovat přes SP, to už fest nechápu...

Jsem teď na Skyficker často dotazován, jestli ho znám a co na něj říkám (zřejmě to souvisí s vystoupením u Krause). Již jsem si dokonce připravil malou prezentaci se dvěma screenshoty, na kterých stylem copy-paste tazatelům vysvětluji fintu Skyfickeru s poplatkem za neexistující zavazadla a též prokazuji skutečnost, že sám Skyficker nakupuje legacy airlines od prostředníka, tedy od klasického IATA prodejce. I když to mám "černé na bílém", doloženo písemně, matematicky a screenshotem, tak ono mi stejně není věřeno - prý něco takového by si Skyficker nedovolil. :) Zde myslím pomalu narůstá téma pro Honzu.. některé ty ojebávky s kuframa jsou fakt drsné a za hodně peněz, jsem zvědav, kdy si toho někdo všimne.


Nevím o jaké ojebávky s kufry se jedná. Každopádně SP podnikl velkou PR ofenzívu v českých médiích a ta více méně píšou jen to, co chce SP. Takže momentálně je to prezentované jako obrovský český zázrak :)

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od Filisipi »

pepa007 píše:
máš nějakej nápad a možnosti jak udělat podobnou službu, ale lepší? já jsem schopnej to zajistit technicky, ale nemám nikoho z té obchodní stránky...


Vím, že dotaz nebyl směřován na mě, ale já nad tím taky už dlouho přemýšlím. Ale trochu to invidiualizovat, hodně lidí začíná mít fakt specifické potřeby routingu, nevadí jim někde jednu noc přespat s tím jak se rozmáhá couchsurfing atp. Občas to nabídne netušený možnosti. Nicméně otázka je, jak na lowcost cesťácích vydělat :D. SP není špatnej, ale je vidět, že to dělá mašina a navíc ty ceny nejsou o tolik nižší..

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

beardie píše:Mozes mi to pls poslať cez SS?

SZ netřeba, to si za 3 minuty může najít kdokoliv. Hledání letenky Praha - New York s Lufthansou, provedené na webu SP a na webu LH.com ve stejný čas:

1) LUFTHANSA.COM

sp1.jpg


2) SKYPICKER

lh1.jpg

Z uvedených screenshotů vyplývá následující:

Cena letenky na webu LH. com vč. 1 ks odbaveného zavazadla je 12 141 Kč

Cena identické letenky na webu SP je 13 522 Kč údajně bez odbaveného zavazadla, které je ale ve skutečnosti již zahrnuto v ceně.

SP ale ještě nabízí dokoupení jakéhosi neexistujícího zavazadla za 2715 Kč (tedy cca 100 EUR), což ale v tomto případě vytvoří jen čistý zisk pro SP a tato položka není krytá žádnou poskytnutou službou.

SP je tedy dražší oproti webu LH.com nejméně o 3393 Kč, což je 28% z ceny letenky. Jedná se o marži snů, nicméně ta je ale vylákaná na klientovi "ojebávkou" s kuframa.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od prodejce »

pepa007 píše:máš nějakej nápad a možnosti jak udělat podobnou službu, ale lepší? já jsem schopnej to zajistit technicky, ale nemám nikoho z té obchodní stránky...

Technicky to zajistí každej druhej, spíš jde o to sehnat někoho se správným PR :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Levné letenky (Vratislav - Varšava)

Příspěvek od pepa007 »

prodejce píše:
pepa007 píše:máš nějakej nápad a možnosti jak udělat podobnou službu, ale lepší? já jsem schopnej to zajistit technicky, ale nemám nikoho z té obchodní stránky...

Technicky to zajistí každej druhej, spíš jde o to sehnat někoho se správným PR :)

V jakým smyslu PR? A těch lidí co jsou schopni technicky zajistit něco jako Skypicker je v ČR jako šafránu - seš přehnanej optimista :-)

Ještě bych doplnil že nechci dělat druhej Skypicker, protože mi nepřijde zajímavý zaměřovat se na lidi kteří kvůli 10€ radši poletí ve 3 ráno na Beauvais :D


Odpovědět