Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
marexor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 02. 2011, 09:08
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od marexor »

Nerozumím tomu, proč se tu na adresu Skypickeru/Kiwi.com děje tolik nepřátelství. Zvláště, pokud poměrně neúspěšní negativně hodnotí toho úspěšného, se mi zdá úsměvné. Řekl bych, že méně úspěšní a méně odvážní měli možnost vyřádit se ve volbách.

Spíše by bylo dobré projevit trochu patriotizmu, obdivu k úspěchu a odvaze. Za mne palec nahoru jakémukoliv projektu včetně Skypickeru, který obstojí v globálním měřítku. Zásadní hodnocení bych ponechal na investorech a uživatelích, kteří službu využívají.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

marexor píše:Zásadní hodnocení bych ponechal na investorech a uživatelích, kteří službu využívají.


Ještě jsi zapomněl na lidi, co podnikání skyfickeru platí ze svého prostřednictvím dotací ze státního rozpočtu. A to jsme my všichni. Nárok komentovat tedy máme stejný jako z pozice investorů.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HonzaLB »

marexor píše:Nerozumím tomu, proč se tu na adresu Skypickeru/Kiwi.com děje tolik nepřátelství. Zvláště, pokud poměrně neúspěšní negativně hodnotí toho úspěšného, se mi zdá úsměvné. Řekl bych, že méně úspěšní a méně odvážní měli možnost vyřádit se ve volbách.

Spíše by bylo dobré projevit trochu patriotizmu, obdivu k úspěchu a odvaze. Za mne palec nahoru jakémukoliv projektu včetně Skypickeru, který obstojí v globálním měřítku. Zásadní hodnocení bych ponechal na investorech a uživatelích, kteří službu využívají.

jedním z důvodů k nepřátelství je i akcionářská struktura. Máme fakt být hrdí, že se státní dotací zhodnocuje svůj majetek Martin Roman a Jan Veverka, mj. spolumajitel společnosti Bigboard, která tak pečlivě dodržuje vyvěšením vlajek kolem dálnic zákony? Co tak převratného Kiwi dokázalo?

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

Jak se říká, blbej kdo dává, blbější kdo nebere. Pokud na dotace dosáhnou, tak by v Kiwi byli, kdyby jich nevyužili. Nicméně je evidentní, že ta služba prostě nežije z dotací. Fakt na nich nevznikla, jejich byznys na nich není založen a klidně se bez nich obejde.
Já dotace taky nepodporuju, ale když už tady jsou, tak jsem stokrát radši, když je dostane firma rostoucí na globálním trhu, která je použije zlepšování svého byznysu, než když se za to zaplatí letní sídlo miliardáře, genderový studie, most pro cyklostezsku za 150 milionů a další nesmysly.

Je to evidentně úspěšná služba, která vznikla v ČR, technologicky to tahoun minimálně v Brně, platí tady daně a zaměstnává hromadu lidí. Fakt tam nevidím jedinej logickej důvod, proč mají lidi potřebu tu službu kritizovat.

HonzaLB píše:jedním z důvodů k nepřátelství je i akcionářská struktura. Máme fakt být hrdí, že se státní dotací zhodnocuje svůj majetek Martin Roman a Jan Veverka, mj. spolumajitel společnosti Bigboard, která tak pečlivě dodržuje vyvěšením vlajek kolem dálnic zákony? Co tak převratného Kiwi dokázalo?

Tak dokázali minimálně to, že z nuly za pár let vybudovali globálního hráče v prodeji letenek. To je snad málo? Asi žiju v trochu jiným světě, ale mně se to zdá jako docela úspěch. A ne, fakt nevznikli na dotacích. Dotace přišly až snad tuším před rokem, kdy to dávno byla prosperující firma. Takže lidi typu Martin Roman do toho investovali čistě soukromě, jako do soukromýho byznysu, nezatíženýho jakoukoliv dotací, pobídkou a dalšíma nesmyslama. Holt je Roman chytrej chlapec a dokáže vyčmuchat prachy.
Naposledy upravil(a) P.B dne 11. 02. 2018, 19:26, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Tak důvodů už v tomto vlákně bylo zmíněno víc než dost, je jen otázka, zda je považuješ za relevantní. A když už jsme u těch dotací - za dotaci 150 milionů nám zbyde alespoň ta cyklostezka. Ovšem dotace 100 milionů "na sofware", to je fakt to nejhustější, co lze zadotovat :D


P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

prodejce píše:Tak důvodů už v tomto vlákně bylo zmíněno víc než dost, je jen otázka, zda je považuješ za relevantní. A když už jsme u těch dotací - za dotaci 150 milionů nám zbyde alespoň ta cyklostezka. Ovšem dotace 100 milionů "na sofware", to je fakt to nejhustější, co lze zadotovat :D

Jestli je dotace 100 milionů na software moc, málo, hustý, nebo nehustý, mi fakt může být úplně fuk. Co vím je, že to není důvod, proč bych za to měl kritizovat firmu, která si o tu dotaci podle pravidel zažádala a dostala ji.
Ano, taky se mi dotace a vůbec celej ten systém okolo nelíbí. Můžu si jít stěžovat svému poslanci, ministrovi, hejtmanovi. To my si tady ty dotace rozdělujeme, my sami si nastavujeme pravidla, jak dotace z EU použijeme. Zlobit se teda můžu jedině na námi demokraticky zvolené zástupce, kteří rozdávají karty, ne na firmy, který s těma kartama hrajou. A víš co? Reálně si svému zákonodárci nestěžuju. I když dotace nemám rád, tak mi fakt nestojí za to, abych zvedl p***l ze židle a šel s tím aktivně něco dělat. A co proti dotacím děláš ty, když se ti nelíbí? Taky nic? Jako já? Tak to tedy vítej do klubu.

Hejtovat firmy, který hrajou v rámci NÁMI nastavených pravidel, za to, že podle těch pravidel hrajou, je fakt jenom alibismus.
Naposledy upravil(a) P.B dne 11. 02. 2018, 19:37, celkem upraveno 2 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

P.B píše:jak dotace z EU použijeme.

Je otázka, zda je to dotace z EU, to by asi věděl HonzaLB. Já mám dojem, že přímo ze státní rozpočtu ČR...

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

prodejce píše:
P.B píše:jak dotace z EU použijeme.

Je otázka, zda je to dotace z EU, to by asi věděl HonzaLB. Já mám dojem, že přímo ze státní rozpočtu ČR...

Ono je to celkem jedno, oboje jsou to veřejný zdroje. Jsou to naše peníze, ať už jdou přímo z našeho rozpočtu, nebo si je přepošleme přes EU. Není to horší, ani lepší, je to stejně špatné.
To že tady dotace máme a komu je posíláme, je prostě naše vlastní volba. Nás všech, voličů. My o tom rozhodujeme, ti politici nám tam nepadají z nebe.
Naposledy upravil(a) P.B dne 11. 02. 2018, 19:43, celkem upraveno 1 x.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:
P.B píše:jak dotace z EU použijeme.

Je otázka, zda je to dotace z EU, to by asi věděl HonzaLB. Já mám dojem, že přímo ze státní rozpočtu ČR...

je to kombinace EU a národních zdrojů, jako u každých operačních programů.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Ale zpět k původní otázce: Máme právo kritizovat Skyficker? Ano, dali jsme jim "na software" 100 mega, takže všichni v tomto vlákně máme plné právo se k tomu vyjadřovat, jak je nám libo.

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

prodejce píše:Ale zpět k původní otázce: Máme právo kritizovat Skyficker? Ano, dali jsme jim "na software" 100 mega, takže všichni v tomto vlákně máme plné právo se k tomu vyjadřovat, jak je nám libo.

Každej má právo kritizovat co chce. A ani toho nemusí být investorem, žijeme ve skoro svobodné zemi :-)
Já jen napsal, že kritizovat firmu za to, že dostala dotace podle pravidel, které jsme si tady my sami nastavili, je fakt padlý na hlavu - tím nezpochybňuju tvoje právo na to, jen říkám, že si stěžuješ na špatným hrobě. To je jako v tom Cimrmanovi, kde si děda založil hospodu, ale chodili mu tam lidi.
Tedy jestli se ti nelíbí, že nějaká firma dostala dotaci, tak si to pořádně promysli, když stojíš za plentou u voleb. A pak si to běž se svým politikem klidně vyříkat. Nebo se holt budeš muset smířit s tím, že vyhrála většina jiných voličů. Ale tak už holt bohužel funguje demokracie.
Naposledy upravil(a) P.B dne 11. 02. 2018, 19:55, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

P.B píše:Já jen napsal, že kritizovat firmu za to, že dostala dotace...

Tak myslím, že kritika tady byla i dávno před tím, než se propíchla ta stomilionová dotace. A týkala se bláznivých výroků pana Oliviera o "zakládání aerolinky, která by létala jakoby dokolečka", přičemž dodnes žádná Kiwi aerolinka nelétá. Potom se kritizovalo okrádání zákazníků na poplatcích za zavazadla, a pak když už to nějak nedávali, tak napojili web kiwi na klasické dinosauří 50 let staré distribuční systémy atd.

Čili za tu kritiku si spíš můžou sami a kdyby tady ve fóru někdo psal o Kiwi nějaké blbosti, tak se nebojím, že by ho hned někdo neuzemnil/neopravil.

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

prodejce píše:
P.B píše:Já jen napsal, že kritizovat firmu za to, že dostala dotace...

Tak myslím, že kritika tady byla i dávno před tím, než se propíchla ta stomilionová dotace. A týkala se bláznivých výroků pana Oliviera o "zakládání aerolinky, která by létala jakoby dokolečka", přičemž dodnes žádná Kiwi aerolinka nelétá. Potom se kritizovalo okrádání zákazníků na poplatcích za zavazadla, a pak když už to nějak nedávali, tak napojili web kiwi na klasické dinosauří 50 let staré distribuční systémy atd.

Čili za tu kritiku si spíš můžou sami a kdyby tady ve fóru někdo psal o Kiwi nějaké blbosti, tak se nebojím, že by ho hned někdo neuzemnil/neopravil.

Nevím, já jsem Kiwi teda zatím využil jen párkrát a to hlavně kvůli pohodlnosti. Prostě jsem tam našel zajímavý spojení a místo toho, abych se vysíral se zvlášť rezervací u třech společností, jsem to vzal přes ně. O žádným "okrádání zákazníků na poplatcích na zavazadla" nevím, fakt to tady už na 20 stránkách hledat nebudu, tuším, že šlo o to, že údajně vybírali poplatek, i když zavazadlo bylo v ceně. Já takovou zkušenost nemám. Co se mejch letů týče, tak jsem zavazadlo vždy v ceně měl a pokud někde byla nutnost za zavazadlo platit zvlášť poplatek, tak šlo o klasickej low-cost.

To, že si pan Oliver vykládal něco o vlastních letadlech, nebo napojování na 50 starý systémy, mi fakt může být úplně fuk. Nevidím tam jedinej relevantní argument, pouze žvejky typu "nelíbí se mi tohle a támhle to, tamto dělají blbě". Taky se mi spousta služeb nelíbí, tak je prostě nevyužívám a jsou mi fuk, nestojí mi za to, abych je kritizoval. Ale tady vidím evidentní nepřejícnost a mám z toho pocit, že kdyby zítra Kiwi zkrachovalo, tak by snad někteří lidi otevírali šampaňský.

Já to beru z toho pohledu, jsem jsem rád za jakejkoliv úspěšnej produkt, kterej (v týhle zemi) vznikne. A Kiwi úspěšný evidentně je, proto jim to přeju, místo toho, abych to musel zhejtovat za sebemenší blbost.
Naposledy upravil(a) P.B dne 11. 02. 2018, 20:15, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Jsem rád, že si s Kiwi spokojený a určitě ti to neberu. Nicméně ty buď tak laskav, a neber ostatním právo kritizovat to, co se jim na Kiwi případně nelíbí.

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

prodejce píše:Jsem rád, že si s Kiwi spokojený a určitě ti to neberu. Nicméně ty buď tak laskav, a neber ostatním právo kritizovat to, co se jim na Kiwi případně nelíbí.

Já nikomu nic neberu, jak jsem už několikrát zopakoval. Jen bych rád pochopil, kde se v lidech bere ta věčná nenávist a nepřejícnost. Protože ty pseudodůvody, které tady uvádíte, jsou fakt naprosto mimo mísu a nevěřím, že jsou to ty skutečný důvody, proč tu službu máte potřebu hejtovat. Jsou tady totiž víceméně inteligentní lidé a tohle mi prostě naprosto nesedí. Ta služba se vás evidentně nějakým způsobem dotkla, to fakt není o tom, že pan šéf bájí o vlastní aerolince a vy to považujete za nesmysl.
Toť vše. To je taky důvod, proč jsem se se po dlouhé době přihlásil :-)


Odpovědět