Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Ono to spíš bude tím, že toto je semi-odborné fórum, tedy je tu tendence vše co se týká letectví a letenek pitvat podrobně a po odborné stránce, a z toho ti pak jaksi vyplyne, že Kiwi fakt nic moc, resp. že jejich PR se jemně rozchází s realitou. Spory se tu dokonce vedly a dodnes vedou i o to, zda ta služba je doopravdy vůbec nějak inovativní atd. a jako "žvejky" mi to zrovna nepřišlo.

Doufám, že se budeš přihlašovat častěji. Obhájců Skyfickeru je tu fakt málo a tvoje účast v diskuzi je příjemným osvěžením vlákna.


P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

prodejce píše:Ono to spíš bude tím, že toto je semi-odborné fórum, tedy je tu tendence vše co se týká letectví a letenek pitvat podrobně a po odborné stránce, a z toho ti pak jaksi vyplyne, že Kiwi fakt nic moc, resp. že jejich PR se jemně rozchází s realitou. Spory se tu dokonce vedly a dodnes vedou i o to, zda ta služba je doopravdy vůbec nějak inovativní atd. a jako "žvejky" mi to zrovna nepřišlo.

Doufám, že se budeš přihlašovat častěji. Obhájců Skyfickeru je tu fakt málo a tvoje účast v diskuzi je příjemným osvěžením vlákna.

Argument s tím, že jde o "semi-odborné" fórum, je relevantní. Přesto se mi zdejší nálada vůči Kiwi zbytečně moc nefér a popravdě řečeno, kdyby nešlo o fórum o letectví, který fakt nepřitahuje pitomce, ale naopak inteligentní lidi, tak bych to přičítal na vrub klasické české potřebě si kopnout do vlastních řad - což je podle mě opravdu jediná ryze česká vlastnost.

Častěji se přihlašovat nejspíš nebudu, jsem pouhej konzument, zejména tripreportů. A ty sám nepíšu proto, že moje lety bohužel nebývají zpravidla zajímavé destinací, ani letadlem, zkrátka ničím, co by tu už nebylo stokrát. A navíc nejím máslo, takže bych nemohl referovat ani o indexu roztíratelnosti.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od mattsun »

hmmm, kupit si cez kiwi letenku je asi nieco rovnake ako ist volit Smer...obaja sice nieco urobili/urobia, obcas to bol nejaky podvod ( ale ved nevadi, ze ano ), ale zato obom velmi dobre idu populisticke kecy o tom aki su super, ake velke plany este maju atd...

ja len dufam ze tie dotacie ( teda dane vybrane od ludi ktori by im inak nedali ani deravy gros/korunu/euro ) nevyuzivaju aj na platenie roznych ich zastancov a obhajovatelov po internetovych diskusiach ( rovnako ako to robi vyssie s nimi porovnany subjekt ).

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

Hlásím se na stranu obhájců Skypickeru! :-) Teda v tom směru, že se na něj zbytečně moc plive.

Nepřijde mi jejich produkt nijak zázračně inovativní, v podstatě jedinej jejich přínos vidím v tom, že to umí najít lowcost letenky s přestupem. Na druhou stranu to je věc, kterou mohl kdokoliv okopírovat během pár měsíců, ale nestalo se. Proč?

Taky já osobně bych na Skypickeru nikdy letenku nekoupil, ale my tady na fóru jsme specifická skupina, určitě ne jejich cílovka.

Pokud jde o “dotace”, může někdo sepsat jaký konkrétní dostali a kolik? Trošku mi přijde že tohle je jedna z mála firem, kde ty dotace můžou mít i nějakou návratnost ;-)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

pepa007 píše:to umí najít lowcost letenky s přestupem. Na druhou stranu to je věc, kterou mohl kdokoliv okopírovat během pár měsíců, ale nestalo se. Proč?
pretoze azair je na trhu tak isto dlho ako skypicker :)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

beardie píše:
pepa007 píše:to umí najít lowcost letenky s přestupem. Na druhou stranu to je věc, kterou mohl kdokoliv okopírovat během pár měsíců, ale nestalo se. Proč?
pretoze azair je na trhu tak isto dlho ako skypicker :)


Tak se na ten azair podívej. Vypadá to jak z p****e. Jestli jsou na trhu stejně dlouho jako skypicker, tak je to spíš k pláči :wink:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

viem ako vyzera, kazdy tyzden ho pouzivam

tu je vidiet ten rozdiel medzi ziskavanim kapitalu od cudzich entit a vyuzitim vlastnych zdrojov
jediny markantny rozdiel je v tom, ze azair ta presmeruje na weby aeroliniek/predajcov, skypicker/kiwi je predajca sam

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

beardie píše:viem ako vyzera, kazdy tyzden ho pouzivam

tu je vidiet ten rozdiel medzi ziskavanim kapitalu od cudzich entit a vyuzitim vlastnych zdrojov
jediny markantny rozdiel je v tom, ze azair ta presmeruje na weby aeroliniek/predajcov, skypicker/kiwi je predajca sam


Hlavní rozdíl je v tom, že něco jako azair vypadá jako kdyby to provozoval nigerijský princ. Na "získávání kapitálu od cizích entit" není vůbec nic špatnýho, s výjimkou zmiňovaných zneužitých dotací apod.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

No jo, bez cizich investoru sice zakladateli zustane 100% firmy, ale co na tom, kdyz ta firma ma hodnotu 1% toho, co by mohl mit, kdyby mel penize aby to udelal poradne. I kdyz by mu pak treba zbylo jen 5%...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

pepa007 píše:Hlavní rozdíl je v tom, že něco jako azair vypadá jako kdyby to provozoval nigerijský princ. Na "získávání kapitálu od cizích entit" není vůbec nic špatnýho, s výjimkou zmiňovaných zneužitých dotací apod.
v tom je ten rozdiel medzi lowcost riesenim v forme azairu a molochu v forme kiwi, ktory potrebuje financie na zastupy zamestnancov klikajucich letenky, helpdesky a vyvoj, pricom pridana hodnota je velmi, ale naozaj velmi nizka, nehovoriac o odrboch s kompenzaciami, bagazov, ...

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od j.ree »

pepa007 píše:Hlavní rozdíl je v tom, že něco jako azair vypadá jako kdyby to provozoval nigerijský princ. Na "získávání kapitálu od cizích entit" není vůbec nic špatnýho, s výjimkou zmiňovaných zneužitých dotací apod.

A presto vsechno, zda se ti, ze to nefunguje? Nevyhledava? Ze Azair neposkytne kvalitnejsi sluzbu nez kiwi (hrajme si ted na evropskem pisecku, ktery tvori vetsinovou cast)?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

j.ree píše:
pepa007 píše:Hlavní rozdíl je v tom, že něco jako azair vypadá jako kdyby to provozoval nigerijský princ. Na "získávání kapitálu od cizích entit" není vůbec nic špatnýho, s výjimkou zmiňovaných zneužitých dotací apod.

A presto vsechno, zda se ti, ze to nefunguje? Nevyhledava? Ze Azair neposkytne kvalitnejsi sluzbu nez kiwi (hrajme si ted na evropskem pisecku, ktery tvori vetsinovou cast)?


Zkoušel jsi poslat peníze nigerijskýmu princi?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od beardie »

co tym chces povedat?

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od marthym »

pepa007:

Tak hochu, tohle je dost mimo. Azair si nehraje na komercni sluzbu (jasne, nabizi proklik na koupi pres jine servery, ale je to tam vyslovne uvedeno).

Pouzivam jej na vyhledavani vsech lowcost letenek (myslim a jak vidno vyse, nejsem sam). Posleze z nalezenych dat vychazim a prechazim na stranky aerolinek popr. srovnavace (ktere mi ukazuji nekdy chybne ceny OTA - napr. momondo). Na Kiwi jsem po "faceliftu" byl jednou. A to kdyz na momondu nahodou ukazalo lepsi cenu. Vysledek? Let 3x drazsi :D :D :D

Jestli te muzu poprosit, hod prosim zpatecku. Design jeste neznamena kvalitu (neznam servery s tak rozsahlou moznosti flexibilniho hledani vcetne tve letiste -> XXX se spravnou cenou). Kolegove z krasnych stranek zamerenych na levne cestovani by mohli vypravet, ze? :shock: :lol:

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

j.ree píše:
pepa007 píše:Hlavní rozdíl je v tom, že něco jako azair vypadá jako kdyby to provozoval nigerijský princ. Na "získávání kapitálu od cizích entit" není vůbec nic špatnýho, s výjimkou zmiňovaných zneužitých dotací apod.

A presto vsechno, zda se ti, ze to nefunguje? Nevyhledava? Ze Azair neposkytne kvalitnejsi sluzbu nez kiwi (hrajme si ted na evropskem pisecku, ktery tvori vetsinovou cast)?

Tak třeba když si srovnám nabídku letů na můj nejbližší výlet - do Athén (29. 3. a zpět 2. 4.), tak ne, Azair fakt neposkytuje kvalitnější službu.
Kiwi mi našlo hned jako první výsledek naprosto ideální spojení - přímej let, v rámci zadaných možných letišť, ve správné dny - http://www.imagehosting.cz/images/kiwioto.png

Co mi při zadání stejných parametrů našel Azair se můžeš podívat sám - http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... it=Hledat#
Prostě bullshit.

Azair je totál ultra low-cost, to je dobrý fakt maximálně pro ty nejvíc hardcore baťůžkáře, kterým nevadí si platit každej let zvlášť, starat se o to zvlášť,... To jsou třeba studenti, lidi co letectví rozumí,...
Kiwi je služba pro normální cestující, kteří si chtějí najít letenku zaplatit a odletět, tam by si byla letenku schopná koupit i moje matka. Jsou to prostě úplně jiný služby, pro úplně jinou cílovou skupinu.
Naposledy upravil(a) P.B dne 12. 02. 2018, 21:07, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět