Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od j.ree »

Mam ti najit x pripadu nesmyslu s kiwim?
P.B píše: Azair je prostě totál ultra low-cost, to je dobrý fakt maximálně pro ty nejvíc hardcore baťůžkáře.

kteri prave vi ze neni treba platit za duplicity a nesmyslnosti...

P.B píše: Kiwi je služba pro normální cestující, kteří si chtějí najít letenku, koupit si ji tam, zaplatit a odletět.
...a nechat se pritom odrbat :wave:


P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

j.ree píše:Mam ti najit x pripadu nesmyslu s kiwim?
P.B píše: Azair je prostě totál ultra low-cost, to je dobrý fakt maximálně pro ty nejvíc hardcore baťůžkáře.

kteri prave vi ze neni treba platit za duplicity a nesmyslnosti.

P.B píše: Kiwi je služba pro normální cestující, kteří si chtějí najít letenku, koupit si ji tam, zaplatit a odletět.
a nechat se pritom odrbat :wave:

Nemusíš je hledat, je mi jasný, že se taky najdou. O nějaký excesy tady ale fakt nejde. Jde o produkt, kterej každá služba nabízí jako celek.
Pro někoho to znamená připlatit si za jednoduchost, pro někoho je to placení za nesmyslnosti a odrbávání. To je stejný téma, jako Android vs Apple, Nvidia vs ATI a další "války". Rozumnej člověk pochopí, že různej produkt má různý zákazníky s různýma požadavkama a svoje místo na trhu.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od j.ree »

Vsak ja ti ho neberu, klidne si pouzivej co chces a delej si co chces :D

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Robert »

P.B píše:
j.ree píše:
pepa007 píše:Hlavní rozdíl je v tom, že něco jako azair vypadá jako kdyby to provozoval nigerijský princ. Na "získávání kapitálu od cizích entit" není vůbec nic špatnýho, s výjimkou zmiňovaných zneužitých dotací apod.

A presto vsechno, zda se ti, ze to nefunguje? Nevyhledava? Ze Azair neposkytne kvalitnejsi sluzbu nez kiwi (hrajme si ted na evropskem pisecku, ktery tvori vetsinovou cast)?

Tak třeba když si srovnám nabídku letů na můj nejbližší výlet - do Athén (29. 3. a zpět 2. 4.), tak ne, Azair fakt neposkytuje kvalitnější službu.
Kiwi mi našlo hned jako první výsledek naprosto ideální spojení - přímej let, v rámci zadaných možných letišť, ve správné dny - http://www.imagehosting.cz/images/kiwioto.png

Co mi při zadání stejných parametrů našel Azair se můžeš podívat sám - http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... it=Hledat#
Prostě bullshit.

Azair je totál ultra low-cost, to je dobrý fakt maximálně pro ty nejvíc hardcore baťůžkáře, kterým nevadí si platit každej let zvlášť, starat se o to zvlášť,... To jsou třeba studenti, lidi co letectví rozumí,...
Kiwi je služba pro normální cestující, kteří si chtějí najít letenku zaplatit a odletět, tam by si byla letenku schopná koupit i moje matka. Jsou to prostě úplně jiný služby, pro úplně jinou cílovou skupinu.


Stejné parametry tam zadané nemáš... u Kiwi vidím, že máš taky Brno, u Azair ne. Další zadaná města u Kiwi na screenshotu nejsou vidět. Každý z těch vyhledávačů funguje jinak, Kiwi je sám prodejce letenek a zajisté jsou k tomu přizpůsobeny výsledky hledání. Azair je spíš vyhledávač pro hledače levných letenek, sám nic neprodává.

P.B
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 22. 07. 2014, 21:49
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od P.B »

Robert píše:Stejné parametry tam zadané nemáš... u Kiwi vidím, že máš taky Brno, u Azair ne. Další zadaná města u Kiwi na screenshotu nejsou vidět. Každý z těch vyhledávačů funguje jinak, Kiwi je sám prodejce letenek a zajisté jsou k tomu přizpůsobeny výsledky hledání. Azair je spíš vyhledávač pro hledače levných letenek, sám nic neprodává.

Vždyť já taky Azair nevytáhl, si přečti kontext :-) Reagoval jsem na komentář, ve kterým se někdo ptal, jestli si nemyslí, že Azair poskytuje kvalitnější službu. Napsal jsem, že neposkytuje kvalitnější službu a že je to hlavně úplně jiná služba, pro úplně jiný lidi.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Robert »

P.B píše:
Robert píše:Stejné parametry tam zadané nemáš... u Kiwi vidím, že máš taky Brno, u Azair ne. Další zadaná města u Kiwi na screenshotu nejsou vidět. Každý z těch vyhledávačů funguje jinak, Kiwi je sám prodejce letenek a zajisté jsou k tomu přizpůsobeny výsledky hledání. Azair je spíš vyhledávač pro hledače levných letenek, sám nic neprodává.

Vždyť já taky Azair nevytáhl, si přečti kontext :-) Reagoval jsem na komentář, ve kterým se někdo ptal, jestli si nemyslí, že Azair poskytuje kvalitnější službu. Napsal jsem, že neposkytuje kvalitnější službu a že je to hlavně úplně jiná služba, pro úplně jiný lidi.


Napsal si:

Tak třeba když si srovnám nabídku letů na můj nejbližší výlet - do Athén (29. 3. a zpět 2. 4.), tak ne, Azair fakt neposkytuje kvalitnější službu.
Kiwi mi našlo hned jako první výsledek naprosto ideální spojení - přímej let, v rámci zadaných možných letišť, ve správné dny - http://www.imagehosting.cz/images/kiwioto.png

Co mi při zadání stejných parametrů našel Azair se můžeš podívat sám - http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... it=Hledat#
Prostě bullshit.


Já jen napsal, že ty parametry tam nemáš zadány stejně. To je celé.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od marthym »

P.B píše:kritizovat firmu za to, že dostala dotace podle pravidel, které jsme si tady my sami nastavili, je fakt padlý na hlavu.


Ty budeš asi hodně naivní (nebo hloupý, chce se mi napsat). Nastavit pravidla? A kdo je nastavil? My, ty? A myslíš, že nejdou ohnout? Myslíš, že se to neděje? I tady občas kritizovaný JS ukázal alespoň koule a odešel z Babišova plátku.

Díky bohu za každou aféru, co se vyšťourá, i když se to může zdát jako boj s větrnými mlýny. Melou pomalu. Ale...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

P.B píše:Kiwi je služba pro normální cestující, kteří si chtějí najít letenku zaplatit a odletět, tam by si byla letenku schopná koupit i moje matka. Jsou to prostě úplně jiný služby, pro úplně jinou cílovou skupinu.


Nejsem si tim jist. Pokud jsem spravne informovan, je Kiwi vyhledavaci stroj pro dalsi vyhledavace, jejichz prostrednictvim realizuje vetsinu obchodu/trzeb.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

marthym píše:
P.B píše:kritizovat firmu za to, že dostala dotace podle pravidel, které jsme si tady my sami nastavili, je fakt padlý na hlavu.


Ty budeš asi hodně naivní (nebo hloupý, chce se mi napsat). Nastavit pravidla? A kdo je nastavil? My, ty? A myslíš, že nejdou ohnout? Myslíš, že se to neděje? I tady občas kritizovaný JS ukázal alespoň koule a odešel z Babišova plátku.

Díky bohu za každou aféru, co se vyšťourá, i když se to může zdát jako boj s větrnými mlýny. Melou pomalu. Ale...


Mam za to, ze klidne muzeme kritizovat to, ze nekdo cerpa dotace i presto, ze nase politicka reprezentace prislusna pravidla schvalila.

Pokud se podivam na diskusi k tematu Skypicker/Kiwi.com, tak ta tu bezi v nekolika prolinajicich se vlaknech, napriklad "inovativnost produktu", "obchodni praktiky", "pravdivost marketingu" nebo "dotace" (podobne je to i v jinych vlaknech). Na tom, ze nekteri diskutujici kritizuji jednu nebo vice z tech aktivit, neni nic spatneho.

A pokud s kiwi pracuje s disrupci stavajiciho modelu letecke dopravy, tak bych naopak povazoval za chybu, kdyby ho lide, kteri se v aktualnim stavu na trhu orientuji, nekritizovali. Je to normalni :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

marexor píše:Nerozumím tomu, proč se tu na adresu Skypickeru/Kiwi.com děje tolik nepřátelství. Zvláště, pokud poměrně neúspěšní negativně hodnotí toho úspěšného, se mi zdá úsměvné. Řekl bych, že méně úspěšní a méně odvážní měli možnost vyřádit se ve volbách.

Spíše by bylo dobré projevit trochu patriotizmu, obdivu k úspěchu a odvaze. Za mne palec nahoru jakémukoliv projektu včetně Skypickeru, který obstojí v globálním měřítku. Zásadní hodnocení bych ponechal na investorech a uživatelích, kteří službu využívají.

Pokud tomu nerozumíš, tak by možná bylo fajn se k tomu nevyjadřovat nebo přesněji řečeno, nebránit aby se k tomu vyjadřovali ti, co tomu rozumí. Svůj pohled jsem tady už psal, takže jen stručně, mě osobně vadí to, že Kiwi vyrostl prakticky na podvodu, který dle mého názoru spočívá v tom, že Kiwi nabízí jakože "spojení nespolupracujících dopravců s garancí přestupu". Kdyby tímto končila věta, bylo by to super, inovativní a velmi užitečný produkt. Jenže ono to pokračuje dál, čehož si bohužel novináři z nějakého důvodu vůbec nevšímají. Ona ta garance je totiž omezená takovým způsobem, že je v podstatě k nepoužití, velké části cestujících negarantuje vlastně nic, přestože oni očekávají, že se nemusí nervovat, jestli jim připoj uletí nebo ne. Na něco takového berou ještě dotace z daní nás všech, to mi připadá jako totální úlet. Být patriotem k podvodu, to je jen hloupý vtip, nemáš pocit?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:
marexor píše:Nerozumím tomu, proč se tu na adresu Skypickeru/Kiwi.com děje tolik nepřátelství. Zvláště, pokud poměrně neúspěšní negativně hodnotí toho úspěšného, se mi zdá úsměvné. Řekl bych, že méně úspěšní a méně odvážní měli možnost vyřádit se ve volbách.

Spíše by bylo dobré projevit trochu patriotizmu, obdivu k úspěchu a odvaze. Za mne palec nahoru jakémukoliv projektu včetně Skypickeru, který obstojí v globálním měřítku. Zásadní hodnocení bych ponechal na investorech a uživatelích, kteří službu využívají.

Pokud tomu nerozumíš, tak by možná bylo fajn se k tomu nevyjadřovat nebo přesněji řečeno, nebránit aby se k tomu vyjadřovali ti, co tomu rozumí. Svůj pohled jsem tady už psal, takže jen stručně, mě osobně vadí to, že Kiwi vyrostl prakticky na podvodu, který dle mého názoru spočívá v tom, že Kiwi nabízí jakože "spojení nespolupracujících dopravců s garancí přestupu". Kdyby tímto končila věta, bylo by to super, inovativní a velmi užitečný produkt. Jenže ono to pokračuje dál, čehož si bohužel novináři z nějakého důvodu vůbec nevšímají. Ona ta garance je totiž omezená takovým způsobem, že je v podstatě k nepoužití, velké části cestujících negarantuje vlastně nic, přestože oni očekávají, že se nemusí nervovat, jestli jim připoj uletí nebo ne. Na něco takového berou ještě dotace z daní nás všech, to mi připadá jako totální úlet. Být patriotem k podvodu, to je jen hloupý vtip, nemáš pocit?

Pamatuji si doby, kdy úspěšní byli třeba veksláci, provozující hru letadlo. Na rozdíl od neúspěšných chudáků, kteří chodili do zaměstnání a neměli na džíny z Tuzexu a jezdili Trabantem. Zřejmě jsme ty veksláky měli obdivovat. :)

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Erix8 »

Nové hodnocení Kiwi.com dle Blesku (aspoň já jsem zatím v jejich PR neviděl): "Experti firmu řadí mezi nejužitečnější na světě."

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno ... oravy.html

PS: Jak bylo zmiňováno, co chce OD nabídnout k letenkám za služby navíc, tak mimo Airbnb a Uber prý i parkování (ok) a rezervaci restaurací :roll:

Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Jenyk »

Nechápu to. Na kiwi jsem se snažil najít letenky loni, znovu teď nedávno a to prostě nejde. Co to vyplivlo byl úplný nesmysl. Mně to přijde jako jasný tunel na investory. Fakt to to má takové obraty? Nemohu tomu uvěřit.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

Jenyk píše:Nechápu to. Na kiwi jsem se snažil najít letenky loni, znovu teď nedávno a to prostě nejde. Co to vyplivlo byl úplný nesmysl. Mně to přijde jako jasný tunel na investory. Fakt to to má takové obraty? Nemohu tomu uvěřit.


Pocitej s tim, ze investori (minimalne ti cesti), si to docela hlidaj. To, ze si nevyberes (ja ostatne taky ne) nebo ze nekteri diskutujici povazuji jejich "garance" za nekalou obchodni praktiku, jeste neznamena, ze nemaji revenue.

Jinak vetsina early stage investoru ma ty projekty za ucelem dalsiho prodeje. Oni nepotrebuji zisk dneska ani zitra, potrebuji zvysovani vynosu a nafukovani hodnoty firmy. A vcas vyexitovat :-)

jfk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 04. 05. 2011, 15:40
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od jfk »

flyingblue píše:
P.B píše:Kiwi je služba pro normální cestující, kteří si chtějí najít letenku zaplatit a odletět, tam by si byla letenku schopná koupit i moje matka. Jsou to prostě úplně jiný služby, pro úplně jinou cílovou skupinu.


Nejsem si tim jist. Pokud jsem spravne informovan, je Kiwi vyhledavaci stroj pro dalsi vyhledavace, jejichz prostrednictvim realizuje vetsinu obchodu/trzeb.


Modří jsou celkem blízko ...


Odpovědět