Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:HighFlyer mne na FB nepřímo upozornil na volnočasový aspekt Kiwi: https://www.kiwi.com/stories/denmark-wa ... ge-status/ :-)


Potreboval bych vice THC v tele ke konzumaci tohoto typu obsahu :-)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
persona píše:HighFlyer mne na FB nepřímo upozornil na volnočasový aspekt Kiwi: https://www.kiwi.com/stories/denmark-wa ... ge-status/ :-)


Potreboval bych vice THC v tele ke konzumaci tohoto typu obsahu :-)


Zalet si k nam na navstevu, neni problem to zaridit :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
flyingblue píše:
persona píše:HighFlyer mne na FB nepřímo upozornil na volnočasový aspekt Kiwi: https://www.kiwi.com/stories/denmark-wa ... ge-status/ :-)


Potreboval bych vice THC v tele ke konzumaci tohoto typu obsahu :-)


Zalet si k nam na navstevu, neni problem to zaridit :D


Ted jsem se vratil z Nevady a za mesic letim do Kalifornie :-)

Zase by to clovek nemel s rekreacnim uzivanim prehanet. Takze ten blogisek radeji nebudu konzumovat :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

Lucka Bresova, COO Kiwi (tj. #2), konci. Zajimavy timing.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od hafi »

Nebyla těhotná? Třeba ji jen došlo, že to mimino potřebuje mámu doma...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:Nebyla těhotná? Třeba ji jen došlo, že to mimino potřebuje mámu doma...


Jojo, ma bejby ... ale :-)

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od johnnybeverley »

Ja som asi debilný, ale celkom som to kiwi nepochopil, alebo to neviem používať, pretože keď som par krát hľadal nejaký spoj v rámci Európy, tak mi to vyhodilo proste buď úplnú blbosť, alebo som ten let (aj s prestupom) kúpil za rovnaké peniaze napr. cez official KLM. Vlastne teda neviem, načo je to dobré a prečo to niekto používa, tak ak máte niekto iný názor, resp. ma poučíte o tom, ako kiwi využiť, budem veľmi rád.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Globik »

johnnybeverley píše:Ja som asi debilný, ale celkom som to kiwi nepochopil, alebo to neviem používať, pretože keď som par krát hľadal nejaký spoj v rámci Európy, tak mi to vyhodilo proste buď úplnú blbosť, alebo som ten let (aj s prestupom) kúpil za rovnaké peniaze napr. cez official KLM. Vlastne teda neviem, načo je to dobré a prečo to niekto používa, tak ak máte niekto iný názor, resp. ma poučíte o tom, ako kiwi využiť, budem veľmi rád.

Tak toto je asi příspěvek roku! :clap:
Má admin nějakou takovou cenu?
P.S. Projdou si celé vlákno a pochopíš proč.

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Mtargem »

flyingblue píše:Lucka Bresova, COO Kiwi (tj. #2), konci. Zajimavy timing.


V týdeníku Euro, č. 17 (23. dubna 2018) je rozhovor s Lucií Brešovou, a k tomu další dva kratší články o Kiwi. Z rozhovoru jsou na internetové stránce Eura jen první dvě otázky a odpovědi, oba články jsou ale zveřejněny v plném znění.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

johnnybeverley píše:Ja som asi debilný, ale celkom som to kiwi nepochopil, alebo to neviem používať, pretože keď som par krát hľadal nejaký spoj v rámci Európy, tak mi to vyhodilo proste buď úplnú blbosť, alebo som ten let (aj s prestupom) kúpil za rovnaké peniaze napr. cez official KLM. Vlastne teda neviem, načo je to dobré a prečo to niekto používa, tak ak máte niekto iný názor, resp. ma poučíte o tom, ako kiwi využiť, budem veľmi rád.


Levněji než přímo na webu letecké společnosti to nekoupíš, někdy naopak i dráž.

Můžeš brát Kiwi.com jako obdobu Booking.com pro letenky. Prostě je to agregátor, pokročilej vyhledávač a pár drobností k tomu.

Já narozdíl od mnohých tady na tom nevidím nic špatnýho, a nepovažuju to za podvod. I když mě samotnýho překvapuje jak úspěšný to je, protože já osobně bych přes to letenky nikdy nebookuju. Ale booking.com používám běžně, takže možná je to jen otázka času :-)

Já to využívám na hledání typu "chci na prodlouženej víkend do nějkýho velkoměsta a chci letět z prahy, vídně, bratislavy, nebo katovic" – v podstatě je překvapivě málo vyhledávačů, který ti na podobnou otázku dokážou dát uspokojivou odpověď.

P.S.: otázka do placu: kdysi se dala na Kiwi zaškrtnout možnost "odlet+návrat ze stejnýho letiště" a teď mi to někam zmizelo, takže mi to furt cpe odlet z prahy a přílet do katovic apod. Nevíte co s tím? Díky

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od vit.spinka »

Už jsem viděl, že nějaký booking engine měl lepší cenu, protože znal slevový kód z aktuální akce. (Který jsem nakonec našel i já a booknul to napřímo u letecké společnosti :D ).
A mnohokrát jsem viděl letenky (a párkrát i koupil), které ta letecká společnost sama nebyla schopná (aspoň na webu) vydat. Nějaká kombinace v alianci či s nějakým partnerem. Etihad třeba neumí letenku PRG-AKL, ale Letuška mi kombinaci Etihad + Hong Kong Airlines bez problémů prodala. Nebo Air New Zealand domestic feeder k Qatar či Emirates.

Ale to jsem psal obecně... Kiwi.com mi obvykle nacházel zvěrstva, ale poslední dobou z něj padají i zajímavé kombinace nízkonákladovek, tedy to, co je "jeho smysl". Pak ale narážím na to, že tam pořádně nevidím ceny za zavazadla / co je na kterém segmentu v ceně. A že některé navrhované přestupy se prostě nedají stíhat, aspoň ne se zavazadly. Ale i tak najde zajímavé věci, které by mě ani nenapadly.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

vit.spinka píše:...poslední dobou z něj padají i zajímavé kombinace nízkonákladovek, tedy to, co je "jeho smysl"...

Ovšem je potřeba si důkladně prostudovat ty jejich podmínky "garance přestupu" ;) Ono to potom najednou až tak zajímavé nebude...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od pepa007 »

Hele našel jsem si na Kiwi let, kde je jeden leg operován AirEurope. A když jdu na web AE tak ten samostatnej leg nejde koupit, jde jen zpátečka. Je nějaká šance že mi Kiwi (nebo někdo jinej) skutečně dokáže booknout jen ten jeden let, za cenu kterou avizujou? Díky!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:Hele našel jsem si na Kiwi let, kde je jeden leg operován AirEurope. A když jdu na web AE tak ten samostatnej leg nejde koupit, jde jen zpátečka. Je nějaká šance že mi Kiwi (nebo někdo jinej) skutečně dokáže booknout jen ten jeden let, za cenu kterou avizujou? Díky!


Az dojdes k zaplaceni, ta Ti to napise "ouha" ...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od persona »

Globik píše:
persona píše:
A na evropské peníze lze opravdu nahlížet jako na sofistikovaný program na podporu zaměstnanosti.

Máš snad pocit, že je momentálně (a v Brně zvlášť) potřeba podporovat zaměstnanost? Ty peníze by byly v současné době pro společnost mnohem užitečnější, kdyby se daly jiné firmě na nákup strojů, aby se shodným (jako doposud) počtem lidí toho více vyrobila a vyvezla. Zaměstnanost je možná tak potřeba podporovat u lidí, štítících se práce a dělající vše pro to, aby je nikde do práce nevzali. Tam bych dotaci zaměstnanosti pochopil, kdyby je někdo "přinutil" pracovat, To ale asi nebude případ Kiwi.

Btw.nedivil bych se už, kdyby dotaci na podporu vytvoření pracovních míst dostala firma, provozující hru "letadlo".


PS: Včera jsem narazil na pěkný přehled výzkumných center v ČR placených z operačního programu EU. I když byl článek kritizován akademiky pro zjednodušení atd. (a úroveň České pozice a Lidovek nechme prosím stranou), jsou tam přehledně názvy a částky a lokality a v Brně je jich opravdu dost. :-) Problém je udržet u tohoto financování - skoro tak těžké, jako udržet středně velkou aerolinku. :-)

http://ceskapozice.lidovky.cz/nova-vede ... -tema_houd


Odpovědět