Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Kiwi čerpá dotaci od státu 87 mega:

http://zdopravy.cz/tovarna-na-letenky-a ... dilo-3100/


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

Kristova noho, chce se mi zvracet, když si představím, že část z mých daní jde na dotování toho podvodu...

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od CheckFlyer »

Je zvláštní že se dotuje, něco co funguje a je v zisku.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od hafi »

Evidentne to nesouvisi se ziskem/ztratou firmy, ale s konkretnim projektem, ktery měl vytvorit x pracovnich mist. Bo mezi dalsimi firmami, ktere dostaly dotaci ze stejneho programu je zminen treba Seznam.cz.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

No ja bych treba i rekl, ze je lepsi kdyz dotaci dostane prosperujici firma, ktera to pak muze dale rozvijet, nez by ji mela dostat firma skomirajici s tim, ze z dotace nejak zaplacne ztratu a snad to pak i prezije


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Petr31 »

Fabo píše:No ja bych treba i rekl, ze je lepsi kdyz dotaci dostane prosperujici firma, ktera to pak muze dale rozvijet, nez by ji mela dostat firma skomirajici s tim, ze z dotace nejak zaplacne ztratu a snad to pak i prezije


..asi jsem duševně slabší.... zkus nám tady stručně vysvětlit, v čem je přínos Skypickeru, přápadně o co bude lidstvo ochuzeno, když to v pondělí zabalí. Dlouhodobě tuto a podobné firmy považuji za módní prodavače vzduchu, kteří nic nevytváří, pouze parazitují na práci a úsilí jiných a pro případ průseru jsou ošetřeni hradbou právních kliček. Jo a pokud si z nějakého PR rozhovoru dobře pamatuju, snaží se firmu rozšířit o množství pracovníků call centra ovládajícíh světově menšinové jazyky / tudíž žádná pracovní místa v ČR těžko vzniknou... Pro mě je ta dotace naprosto nesmyslná, nepochopitelná a rád bych viděl orgány činné v trestním řízení brzy při práci.

Předpokládám, že úředníci vyděšení faktem, jak mizerně čerpáme bruselské dotace, hledali nějakou moderní "světovou firmu"...a našli.... :crazy: :crazy: :crazy:

PS: Několikrát jsem u nich cvičně poptával letenku abych zjistil, v čem jsou tak skvělí...abych zjistil, že jsem tytéž letenky vždy koupil levněji u letecké společnosti, kterou bych letěl...co asi jiného čekat, že?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

Nepochopeni pointy level over 9000

jak meho prispevku tak skypickeru.

@1. Je uplne jedno, zda bude lidstvo o neco ochudobneno nebo ne, pokud to Skypicker zabali - ma pointa je v tom, ze jestli by takovou dotaci dostala nejaka zivorici fabrika, ktera je veme, zalepi tim nezaplacene faktury, pak teda jako rozbehne projekt, a nekdy v puli realizace zkrachuje. Skypicker, at se ti to nelibi jak moc jen chces, tady bude jeste dlouho, a s nim, lze predpokladat, i nejake ty vytvorene pracovni mista.

@2. Skypicker nema byt a logicky ani nebude nejlevnejsi prodejce letenek ktere nabizi let. spolecnosti (I kdyz... v zavislosti na poplatcich za rezervaci/platbu klidne muze. Treba let AMS-PRG s KL mi to nabizi sice draz nez vidim na KL, ale po pricteni booking fee na KL webu je to levnejsi).
Princip je v tom, ze kdyz chci z Prahy do Porta, tak misto toho abych musel s TAPem na LIS nebo s LH na FRA, tak mi to nabidne s Ryanem na BGY za polovic. (Co pak az to neodleti, to je v teto debate irelevantni)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Kiwi čerpá dotaci od státu 87 mega:

http://zdopravy.cz/tovarna-na-letenky-a ... dilo-3100/


Ale mluvci to komentoval spravne:

Cílem projektu je diverzifikace příjmů Kiwi.com ...


Krome prijmu od klientu a investoru je treba zalovit i ve vodach verejne podpory :-?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

CheckFlyer píše:Je zvláštní že se dotuje, něco co funguje a je v zisku.


To je nepochopeni principu dotaci. Dotace neznamena, ze je treba lit penize do neceho, co nevydelava. Spirit dotaci je ten, ze vy delate neco v zajmu statu (coz muze byt treba natirani lavicek, nebo zvysovani kvalifikace top managementu firem, ciz zvyseni zamestnanosti) a za to vam stat da penize.

Muzeme si o tom myslet, co chceme, nicmene neplati pravidlo "stat dotuje pouze ztratove cinnosti".

marexor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 02. 2011, 09:08
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od marexor »

Nemám s Kiwi nic společného, nicméně jsem hrdý na to, že taková společnost vznikla právě v Brně, potažmo ČR.
Nevymysleli nic nového, nebyli první, v každém případě to udělali dobře.
Dotace? Dotační politika křiví trh a narušuje hospodářskou soutěž. O tom žádná. V případě Kiwi mám ale skoro jistotu, že dotace bude využita smysluplně, budou vytvořena pracovní místa v technologickém odvětví, tedy s potenciálem vysoké přidané hodnoty.
Nerozumím tomu, že má v ČR Kiwi tolik nepřejícných komentářů, to bych ale spíše přisuzoval závisti, nám tolik vlastní.
Aktuálně všichni víme, co Kiwi dělá, nicméně se jedná o ambiciózní společnost a v budoucnu jistě prokáže dostatek flexibility a svoje další podnikání bude stále přizpůsobovat aktuálním potřebám trhu.
A jedna otázka na kritiky. Dokázal někdo z Vás alespoň z desetiny, nebo spíše setiny, něco podobného?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

marexor píše:Dotace? Dotační politika křiví trh a narušuje hospodářskou soutěž. O tom žádná. V případě Kiwi mám ale skoro jistotu, že dotace bude využita smysluplně, budou vytvořena pracovní místa v technologickém odvětví, tedy s potenciálem vysoké přidané hodnoty.


Je prakticky dotaz. Co je na prodeji letenek technologickeho?

marexor píše:A jedna otázka na kritiky. Dokázal někdo z Vás alespoň z desetiny, nebo spíše setiny, něco podobného?


Muzes prosim presneji specifikovat to "neco podobneho"?

Ted myslis jestli nekdo dokazal sehnat dotace za 50M? Nebo napsal system na prodej letenek? Nebo zblbnout v dostatecne investory?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

No tak dotace skoro 90 mega na prodej letenek, to už je fakt trochu mimo mísu... to bych se ani nedivil, že to vzbuzuje negativní reakce.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Marty-t »

Jen drobná poznámka - za ty dotační peníze místo navýšení prodeje letenek soukromou firmou z Brna by do toho Brna se mohla rozlítat letadla i z třetího velkého letiště v Evropě - nejen z Mnichova a Londýna. Přínos pro cca 1-2 miliónu lidí žijících v Brně a 100km okolí by byl celkově podle mne vyšší...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Globik »

V zemi je nedostatek pracovních sil a z peněz daňových poplatníků se jedné retailerské firmičce rozdají desetimiliony na vytvoření pracovních míst. Může existovat lepší příklad Kocourkova?

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Petr31 »

marexor píše:Nemám s Kiwi nic společného, nicméně jsem hrdý na to, že taková společnost vznikla právě v Brně, potažmo ČR.
Nevymysleli nic nového, nebyli první, v každém případě to udělali dobře.
Dotace? Dotační politika křiví trh a narušuje hospodářskou soutěž. O tom žádná. V případě Kiwi mám ale skoro jistotu, že dotace bude využita smysluplně, budou vytvořena pracovní místa v technologickém odvětví, tedy s potenciálem vysoké přidané hodnoty.
Nerozumím tomu, že má v ČR Kiwi tolik nepřejícných komentářů, to bych ale spíše přisuzoval závisti, nám tolik vlastní.
Aktuálně všichni víme, co Kiwi dělá, nicméně se jedná o ambiciózní společnost a v budoucnu jistě prokáže dostatek flexibility a svoje další podnikání bude stále přizpůsobovat aktuálním potřebám trhu.
A jedna otázka na kritiky. Dokázal někdo z Vás alespoň z desetiny, nebo spíše setiny, něco podobného?


Možná bys měl začít číst i jinou literaturu, než brožury pro manažery a marketéry. Určitě jsou tam zajímavější informace, než barevně označené prázdné fráze. My ostatní zpátečníci bychom uvítali, kdyby se Brno dalo přejet autem z jedné strany na druhou bez hrozícího infarktu. A pokud by se toto podařilo a soudruh náměstek Hollan zmizel nadobro v propadlišti dějin / S/M salónu, zkuste se zamyslet, jak je možné, že do vánoc budou rakušáci otevírat 25km dálnice směrem k Mikulovu: (hotovo za 2 roky)

https://www.asfinag.at/verkehrssicherhe ... asenhofen/
..s tím, že v roce 2019 bude hotov I obchvat Drasenhofenu. Pro ty, kteří nechodí na zeměpis doplním, že to je hraniční víska nach Wien.Howgh..


Odpovědět