Residential fare

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Residential fare

Příspěvek od kilgore »

Podařilo se mi koupit letenku z Floridy do Karibiku, která je nejspíš residential fare pro občany USA. Nutno dodat, že jsem ji koupil přímo na sránkách LAN.com, zaplatil českou kartou, uved české a pravé kontakty atd. Jen to bylo na US webu společnosti, Evropská verze ten tarif vůbec nenabídne a cena je 2,5x vyšší. Letenka je vystavená, mám PNR i eticket číslo. Status na webu lan.com je taky confirmed.

Je tu někdo, třeba z prodejců, kdo má s tímto zkušenost? Nerad bych dorazil na letiště, kde by mi řekli že buď doplatím, nebo neletím.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Residential fare

Příspěvek od whiskey »

mal som podobny pripad s UA. ROR-YAP ret., ale bez problemov i manualnym checkinom. Pytalo si to jedine adresu nejaku mikronezsku, tak som dal adresu svojho hotela na Palau. Pravda, v Pacifiku beru skoro vsetko hodne pohodovo...

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Residential fare

Příspěvek od kilgore »

Jasně, ale tohle je celý trochu divný. Letenka je mezi USA a Dominikánskou republikou. Linku operuje LAN, který pak pokračuje do Argentiny. Kdyby to byl domestic let v Argentině, tak to pochopím ... Ale takhle?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Residential fare

Příspěvek od prodejce »

Není to pro rezidenty, je tam jen sales restriction:

TICKETS MAY ONLY BE SOLD IN AREA 1.

Za mě tedy v pohodě.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Residential fare

Příspěvek od hafi »

Na lan.cl jsem předloni koupil a bez problémů proletěl levné vnitrostátní letenky po Chile. Cena byla (asi z nějakých zákonných antidiskriminacních důvodů) vázána na místo prodeje nikoli státní příslušnost, tedy jim stačil .cl (a neřešili, že dle IP jsem v Chile v době koupě nebyl). Tedy jestli má pravdu prodejce, tak by neměl být problém.


kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Residential fare

Příspěvek od kilgore »

OK, to mě docela uklidňuje :-) Díky pánové.

Vycházel jsem z tohodle: http://helpdesk.lan.com/hc/en-us/articl ... a-flight-t

Chtěl jsem původně koupit letenku přes svého letenkáře tady v Čechách, ale když mi byla řečena cena 18k, místo 8k jak mi ji ukazoval web, tak jsem zkusil web společnosti a ono to bez problémů prošlo.


Odpovědět