Bezplatné rezervace sedačky

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od pepa007 »

Rozmáhá se nám tady takový nešvar :-)

Na jednu stranu se běžně připlácí za rezervaci "lepších" míst (exit row, přední řady, apod.) což je naprosto v pořádku.

Na druhou stranu, u čím dál víc společností se platí za rezervaci *jakékoliv* sedačky. Ano, třeba i prostřední sedačky na střední čtyřsedačce. Například u Lufthansy zaplatíte v A330 i za místa E,F skoro 700 korun, prostě platíte za jakoukoliv rezervaci.

Prakticky jediný společnosti u kterých se dá ještě zarezervovat např. místo u okýnka bezplatně, jsou AF/KLM a Iberia. Víte o nějakých dalších? Jde mi hlavně o dálkovky z Evropy.

viz

Obrázek


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od micaello »

Připlácí se i u SWISS economy tarifu za jakoukoliv sedacku (akorat se lisi cena 10-15-20-25EUR)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od Globik »

Rozmáhá se nám tady takový nešvar. Platí se za obyčejné pití.
Proč by se mělo platit za pití, které bylo kdysi zadarmo a proč ne za rezervace (které byly také zadarmo)? Koneckonců, proč by měly být rezervace místa zadarmo? Kdo si počká na check-in, tak nic neplatí. Chceš mít "svoje" místo jisté? Zaplať. Já v tom zase takový problém nevidím.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od pepa007 »

Globik píše:Rozmáhá se nám tady takový nešvar. Platí se za obyčejné pití.
Proč by se mělo platit za pití, které bylo kdysi zadarmo a proč ne za rezervace (které byly také zadarmo)? Koneckonců, proč by měly být rezervace místa zadarmo? Kdo si počká na check-in, tak nic neplatí. Chceš mít "svoje" místo jisté? Zaplať. Já v tom zase takový problém nevidím.


To byla jen nadsázka :) Já v tom taky problém nevidím, je v pořádku platit když chceš něco "navíc".

I když mi přijde trochu úlet platit i za ty místa E,F, to už je trošičku na hraně vychcanosti. Za tyhle místa asi nikdo neplatí proto, že by byly "lepší", ale jen v případě, že dvojice/skupina chce mít jistotu že budou sedět vedle sebe.

Vlastně se jen ptám, u kterých společností se neplatí.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od loupeznik »

Bezplatně jde udělat seating taky u Turků, ale jen po telefonu. Teda aspoň vloni to tak ještě bylo.


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od happyna »

Staci si nastavit budik na online check-in a pak si v klidu vybrat dvojku u okynka vzadu :wink: za seating si zaplati fakt maly procento lidi a ta vetsina zbyvajicich napochoduje na letiste k check-inu.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od Zdenek »

micaello píše:Připlácí se i u SWISS economy tarifu za jakoukoliv sedacku (akorat se lisi cena 10-15-20-25EUR)

Na druhou stranu když jsem letěl MIA-ZRH tak se mě jsem měl místo uvnitř 4. Přišel jsem, posadil se. Pak přišel borec a přesvědčoval mne, že sedím o řadu mimo. S úsměvem jsem si přesedl o jednu dopředu. Druhý borec si na mne vzal letušku, které jsem ukázal boarding pass, paní koukla na místo kde se na ní pán zamračil. Tak mne přesadili do uličky a po startu přišli zda si nechci sednout k exitu.
I Emiráti když viděli mojí výšku tak se hned zajímali kde sedím a šoupli mne do první řady, Jen BA nic. (vše dálkovky)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od pepa007 »

happyna píše:Staci si nastavit budik na online check-in a pak si v klidu vybrat dvojku u okynka vzadu :wink: za seating si zaplati fakt maly procento lidi a ta vetsina zbyvajicich napochoduje na letiste k check-inu.


To je taky dobrej přístup. Ale já prostě chci mít jistotu místa u okýnka, tak radši platím. Asi 2x v životě jsem neseděl u okýnka a prostě mi to extrémně vadí :D

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od micaello »

pepa007 píše:To je taky dobrej přístup. Ale já prostě chci mít jistotu místa u okýnka, tak radši platím. Asi 2x v životě jsem neseděl u okýnka a prostě mi to extrémně vadí :D

Tak to jsme na tom stejně =D. Okýnko je základ! L-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od Globik »

A to pak o to víc nasere, když má člověk v ruce BP s místem u okna a ono tam to okno není, jen zeď!

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od pepa007 »

Globik píše:A to pak o to víc n****e, když má člověk v ruce BP s místem u okna a ono tam to okno není, jen zeď!


Haha jo to je noční můra!! :D Ale já jsem na tohle takovej magor, že mám před každým bookingem radši důkladně nastudovaný SeatGuru a projetý na youtube a na airliners.net všechny videa a fotky kabin dané společnosti. S**e mě i když je sedačka zrovna tak blbě, že se do okýnka musím předklánět :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:A to pak o to víc n****e, když má člověk v ruce BP s místem u okna a ono tam to okno není, jen zeď!

presne toto sa mi stalo s GOLom minuly rok. Specialne som si vybral miesto este pred kridlom aby som poriadne videl na SDU, a ono tam okno nebolo. Bol som, mierne povedane, rozcarovany...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od pepa007 »

whiskey píše:
Globik píše:A to pak o to víc n****e, když má člověk v ruce BP s místem u okna a ono tam to okno není, jen zeď!

presne toto sa mi stalo s GOLom minuly rok. Specialne som si vybral miesto este pred kridlom aby som poriadne videl na SDU, a ono tam okno nebolo. Bol som, mierne povedane, rozcarovany...


zkoušel jsi to reklamovat? jestli jsi platil za "window seat", tak bych tam viděl docela slušnou šanci na refundaci nebo aspoň slevu na další let.

jinak by mě zajímalo proč občas nějaký letadlo někde nemá okno? teď myslím ty případy, kdy tam na většině strojů okno je, ale na konkrétním kusu z nějakýho důvodu není.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od micaello »

Pokud myslíš zaslepené okno, to může být z historických důvodů, kdy tam třeba před tím byla galley a došlo časem k přestavbě/renovaci interiéru..

Anebo pokud myslíš to, že zrovna sedadlo vyšlo na část s plastem mezi okny..tak to už je pak tím, že sedačky se hňácou víc a víc na sebe a rozestupy mezi řadami jsou menší než mezi okny :thumbup:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Bezplatné rezervace sedačky

Příspěvek od whiskey »

micaello píše:Pokud myslíš zaslepené okno, to může být z historických důvodů, kdy tam třeba před tím byla galley a došlo časem k přestavbě/renovaci interiéru..

Anebo pokud myslíš to, že zrovna sedadlo vyšlo na část s plastem mezi okny..tak to už je pak tím, že sedačky se hňácou víc a víc na sebe a rozestupy mezi řadami jsou menší než mezi okny :thumbup:


ziadne historicke dovody, proste GOL tam nema na port side okno. Na starboard pritom to okno ma.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ritiba.jpg


Odpovědět