Jedlo na palube lietadla!

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
pidoslav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 25. 03. 2015, 18:02
Stav: Offline

Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od pidoslav »

Inak neviem preco tu vsetci porovnavate jedlo na palubach lietadiel a hlavne ked ho mate este v cene tak tu kazdy brble ze ake to je hnusne a pod. To s tym jedlom v lietadle je podla mna len rozmaznanie vas vsetkych. Ja by som jedlo v cene nepodaval vobec(viem ze je to dane zakonom ze nad 4h sa musi a pod.) ale preco? Nech je moznost ze si to jedlo kto chce kupi a hotovo. Predsa ked idem na dovolenku a nepriplatim si jedlo tak si ho musim kupit sam extra. Toto by som zaviedol aj v letectve. Si hladny, nech sa paci mas na vyber toto a toto si mozes kupit.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od JackBrno »

Ale prosímtě, bereš to moc vážně :-) Prostě se lidi baví o jídle v letadle a proč si nevybrat společnost, která dá lepší jídlo, než jiná? ;-) Jinak mě osobně je to jedno, když budu chtít, tak si jídlo donesu. A že by na letu po Evropě umřel hlady, to nehrozí. Takže já se bez toho obejdu. Ale ten zákon, že nad 4 hodiny musí být jídlo, tos prosímtě našel kde? :D

pidoslav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 25. 03. 2015, 18:02
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od pidoslav »

Nie ja len ze to niekto moc riesi. Neviem co to je zakon ale neni to tak nejak ze nad 4hod letu sa musi podavat nejake obcerstvenie? Ked to tak neni tak sa ospravedlnujem

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od Filisipi »

Jasně, ale když létáš často a víš, že jídlo dostaneš, dá se na to celkem spolehnout a nemusíš řešit kde se najíš, když máš time press. Já jsem posledně dostal snídani v Air India (na 1:45h trvajícím letu!) a suplovala normálně klasickej chod, ráno jsem si dal akorát housku a pak tu snídani a ani jsem to nedojedl. Stejně tak na zpátečním letu večeře. O to tu jde. Zároveň také většina společností prodává onboard pouze snacky, což je přinejlepším nějakej toast (jako to dělá Norwegian, se kterým létám cca 2x týdně) a to není žádná hitparáda. Teplý jídlo si málokdo předplatí, prostě se to lidem nechce plánovat a tak dále..

Druhý pohled je ten, že to svým způsobem patří k tomu "klasickému" letectví, alespoň já to tak vnímám. No a do nedávna to vymezovalo hranici mezi LC a klasickou aerolinkou, což už ale v Evropě padlo. Nicméně viz. například ta Air India versus Spice jet je ještě klasické dělení Classic/LC a od handlingu tašek, přes jídlo až po zákaznický servis prostě cítíš ten rozdíl :) .

klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od klojM »

Jídlo a pití jsou velmi důležité součásti letu :D a je sakra rozdíl, když si např. u BA mohu dávat zadarmo jedno pivo London Pride za druhým a nebo např. u AA platit za třetinku nechutnýho Heinekena 7 USD :-) A už vůbec nemluvě o SU letech pro abstinenty :crazy: Takže porovnávání je zde myslím na místě :thumbup:


Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od Hansie »

Ty SU lety bez alkoholu ovšem nejsou ani tak o setřivosti, jako spíše ochrana před mimořádnými událostmi od nezodpovědných živlů, o které na jejich dřívějších letech nebývala nouze...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od JackBrno »

Filisipi píše:...Druhý pohled je ten, že to svým způsobem patří k tomu "klasickému" letectví, alespoň já to tak vnímám...

Já to beru zase jako přežitek z dob, kdy létání bylo cosi extra pro pár bohatých :-) Dnes je to už jen přeprava z obyčejného bodu A do ještě obyčejnějšího bodu B, alternativou k autobusu, vlaku nebo lodi. A netuším, proč by tam měli zdarma dávat jídlo, když v tom autobuse nebo vlaku ho taky nedostaneš. Bohatě stačí, aby byla možnost si tam nějaké občerstvení koupit. Ale proč mají povinně v ceně letenky platit jídlo i ti, kteří ho nechtějí, to nemá logiku :-)

klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od klojM »

JackBrno píše:
Filisipi píše:...Druhý pohled je ten, že to svým způsobem patří k tomu "klasickému" letectví, alespoň já to tak vnímám...

Já to beru zase jako přežitek z dob, kdy létání bylo cosi extra pro pár bohatých :-) Dnes je to už jen přeprava z obyčejného bodu A do ještě obyčejnějšího bodu B, alternativou k autobusu, vlaku nebo lodi. A netuším, proč by tam měli zdarma dávat jídlo, když v tom autobuse nebo vlaku ho taky nedostaneš. Bohatě stačí, aby byla možnost si tam nějaké občerstvení koupit. Ale proč mají povinně v ceně letenky platit jídlo i ti, kteří ho nechtějí, to nemá logiku :-)

... podle mě spíše nemá logiku, proč bych měl platit za něco, co by mělo být běžnou součástí letu! Kdyby byla diskuse o hotelích a ubytování, asi by se těžko našel někdo, kdo by upřednostňoval připlácet si za snídani, když je většinou breakfast included :-) Jsem asi staromilec, protože klasikou vždy byl servis s jídlem, a pamatuju toho dost :) Btw nemyslím si, že létání bylo někdy výsadou jen bohatých - je to relativní, co je kdo ochoten dát za to, aby byl z bodu A v bodě B dříve, než jiným způsobem dopravy ... Zkrátka a dobře: u lowcostu ať se platí třeba i vstup na toaletu, ale u běžných linek považuju servis s jídlem a pitím jako standard a mrzí mě, že to někteří opouští :(

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od Filisipi »

JackBrno píše:
Filisipi píše:...Druhý pohled je ten, že to svým způsobem patří k tomu "klasickému" letectví, alespoň já to tak vnímám...

Já to beru zase jako přežitek z dob, kdy létání bylo cosi extra pro pár bohatých :-) Dnes je to už jen přeprava z obyčejného bodu A do ještě obyčejnějšího bodu B, alternativou k autobusu, vlaku nebo lodi. A netuším, proč by tam měli zdarma dávat jídlo, když v tom autobuse nebo vlaku ho taky nedostaneš. Bohatě stačí, aby byla možnost si tam nějaké občerstvení koupit. Ale proč mají povinně v ceně letenky platit jídlo i ti, kteří ho nechtějí, to nemá logiku :-)


Tak asi první bych se ohradil proti tomu, že jídlo není zdarma, ale hrazené v ceně letenky :) . Možná se jedná o obyčejou přepravu, ale pro spoustu lidí s nádechem určitého exotična (to je teď ale vedlejší). Celé tohle téma se mi zdá trochu špatně postavené, protože původní příspěvěk mi přijde jako ve smyslu "k čemu je ten zbytek společností, co jídlo dávají, zrušte to všichni". Je to o rozmanitosti trhu a vymezení typu aerolinky, které bych já rád zachoval. Nelíbí se mi modely kdy se národní aerolinky chovají jako LC (Z mých posledních zkušenostÍ ČSA a Finnair a jejich proslavený borůvkový džus only), ale samozřejmě se jedná o můj osobní vkus. Dle mého názoru - teplé jídlo předem si (na kratších tratích) objedná minimum lidí. Na delších trasách to celkem funguje (z posledních zkušeností Norwegian do JFK a BKK). Přijde mi ale, že člověk kterej to jídlo objednaný nemá, si pak přijde jak socka (Norwegian nedá zdarma ani vodu, vše je pro "předplatitele"), zatímto si člověk vedle debužíruje :D Jídlo, který se pak prodává onboard není nic moc a není rozmanité (Twixky a nějaký sendviče většinou). A potom je to už jen na trhu, jakou aerolinku kdo zvolí - lidí, kteří si přejí jídlo v ceně letenky je evidentně pořád dost...


klojM píše: Kdyby byla diskuse o hotelích a ubytování, asi by se těžko našel někdo, kdo by upřednostňoval připlácet si za snídani, když je většinou breakfast included :-) :(


Jo, bejvávalo :D Těch no breakfast tarifů je už taky spousta. Hotels.com mi je cpou pořád.

pidoslav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 25. 03. 2015, 18:02
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od pidoslav »

Ja suhlasim s Jackem. Podla mna to je bolo z dob davnych ked bolo lietanie nieco extra. Ale zase na druhej strane je pravda ze sa to tak deje teraz ze ide hlavne o cenu, kupis LC a nic necakas. Ale ked das za rovnaku letenku o 100€ viac tak asi by tam mal byt nejaky ten servis naviac nie len meno spolocnosti :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od JackBrno »

Filisipi píše:...
Tak asi první bych se ohradil proti tomu, že jídlo není zdarma, ale hrazené v ceně letenky :)...

O tom přesně píšu. Proč mají povinně jídlo v ceně letenky hradit i ti, co ho nechtějí? No a s exotičnem bych už dnes fakt neoperoval. Možná tak před dvaceti lety. Dnes už jsou po evropě standardem dobytčáky, kdy je běžně dálkový autobus luxusnější a pohodlnější. Řekl bych, že celá ta debata je zbytečná. Jídlo v ceně je dnes neopodstatněný přežitek. Kdo chce, ať si ho koupí, stejně jako si platí odbavené zavazadlo, výběr místa atd. Stejně se poslední dobou to "bezplatné" jídlo většinou nedá žrát :-)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od kuba.biker »

JackBrno píše:O tom přesně píšu. Proč mají povinně jídlo v ceně letenky hradit i ti, co ho nechtějí?


Já třeba vnímám jako krajně nespravedlivý způsob posuzování váhy zavazadla; preferoval bych limit, který by zohledňoval jak váhu cestujícího, tak váhu zavazadla.
Co se jídla týče, s BoB nemám problém, za předpokladu, že se jedná o jídlo v přijatelné kvalitě, prezentované tak, aby splňovalo alespoň základní estetické standardy. Jestliže se jedná o druhořadé produkty, o které bych za normálních okolností v obchodě ani nezavadil pohledem, pak opravdu nevidím důvod, proč bych si je měl kupovat v letadle za pětinásobné ceny. V případě pre-order je třeba, aby byl výběr transparentní a uživatelsky zcela friendly - viz Austrian a Air Baltic. A nikoliv jako v případě ČSA a Travel Service...

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od Filisipi »

JackBrno píše:
Filisipi píše:...
Tak asi první bych se ohradil proti tomu, že jídlo není zdarma, ale hrazené v ceně letenky :)...

O tom přesně píšu. Proč mají povinně jídlo v ceně letenky hradit i ti, co ho nechtějí? No a s exotičnem bych už dnes fakt neoperoval. Možná tak před dvaceti lety. Dnes už jsou po evropě standardem dobytčáky, kdy je běžně dálkový autobus luxusnější a pohodlnější. Řekl bych, že celá ta debata je zbytečná. Jídlo v ceně je dnes neopodstatněný přežitek. Kdo chce, ať si ho koupí, stejně jako si platí odbavené zavazadlo, výběr místa atd. Stejně se poslední dobou to "bezplatné" jídlo většinou nedá žrát :-)


Jasný, stejně tak nevím, proč by někdo měl hradit možnost si vzít odbavené zavazadlo, když o něj nemá zájem. Stejně tak cestující, kteří využívají online check-in v ceně letenky hradí lidi, kteří sedí za pultem u pásu, kam přijde pár klasiků ( s taškama/bez)...O to jde, o rozmanitost trhu. Ty v podstatě navrhuješ, aby všichni dopravci do jednoho měli ULC tickety, ideálně se small handbag (tip wizzair) a všechno ostatní bylo za příplatek. Já pochopím, že i to klikání spoustu lidí sere, tak ať je přece zachovaná možnost volby ne? Kdyby opravdu o ty klasický aerolinky nikdo neměl zájem, tak už tyhle tarify dávno zabalí.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od JackBrno »

Ale ne, já samozřejmě neříkám, že všichni dopravci musí být striktně low-cost bez jakýchkoliv služeb v ceně letenky. Však ať je možnost výběru společností v různých cenových hladinách s různými službami v ceně. Spíš jsem chtěl říct, že už pominula doba, kdy letadlem cestovalo pár vyvolených za exkluzivní ceny s exkluzivními službami. Dnes už opravdu lítají v podstatě všichni a pro spoustu lidí je to už jen nezbytná přeprava z A do B a letadlem letí jen proto, že je to rychlé, jinak by jeli klidně busem či vlakem. Samozřejmě na tomto webu je zcela jiná skladba návštěvníků, tady asi každý vč. mě považuje letadlo za cosi zvláštního. Ale reálně už to vlastně je tuctový typ dopravy, který je sice rychlejší, ale jinak už i u ne-lowcost dopravců méně pohodlný, než vlak či bus. A s tím je asi potřeba se smířit. Cena zvítězila nad službami :-)

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od kocour65 »

Tady se neptej na jidlo zde si ho kazdej druhej blazen foti do pamatniku - :D :D :D


Odpovědět